Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

28 minutes ago, Hamlet Strašni said:

To beše Šonher? Veselo. 

 

Da.

 

25 minutes ago, Moća said:

Jel za tog izašlo na NovaS portalu da je protiv njega podneta krivična prijava?

 

Jeste.

Link to comment

Moje mišljenje je da je Komora najviše kriva za sve ovo sranje jer da je na početku odmah sasekla banderaše bilo bi 90% manje tužbi i banke bi prešle preko toga a ovako kad su svi alavi jbg zna se u koga je i so i pogača.

Edited by Moća
Link to comment
  • 1 month later...
49 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Па штрајк је тек од данас. При томе нисам сигуран коликођсе поштује…

a jeste li u obavezi da strakjujete?

Edited by munze
Link to comment
54 minutes ago, munze said:

a jeste li u obavezi da strakjujete?

Тја. Да. Мада је Комора Србије донела одлуку да је против штрајка. И има оно да треба ставити интерес клијента испред интереса адвоката…

  • +1 1
Link to comment

Jel to važi samo za zastupanja pred državnim organima? 

 

Službene odbrane morate da odbijete kada postoji ovakva obustava?

 

Pretpostavljam da nepromenjeno radite savetovanje klijentima tipa uradite ovo da se uskladite za radnim zakonodavstvom i slično?

Link to comment

Mi savetujemo klijente bez ograničenja. Taj deo posla nije uključen u štrajk, niti bismo prestali savetovanje čak i da je uključen. Ja imam neko ročište u ponedeljak gde sam tužilac, pustio sam podnesak za odlaganje u sredu još, ali ću se neformalno pojaviti na ročištu svakako, da mi se sudija ne igra sa konstatacijom da je tužba povučena. Posle toga nemam ništa po sudovima/APR/katastru neko vreme, pa sam miran.

 

Inače, ovaj štrajk je stvarno teška svinjarija i sramota, školski primer kako grupica sa interesom uzurpira ceo esnaf radi sopstvenih interesa. Takođe, izgleda da kolege još uvek nisu naučile sa kim se bore ovde, to sam već pisao, a obzirom da imam informacije sa druge strane, znam da banke nemaju nikakvu nameru da odustanu od cele priče i da rade vrlo koordinisano i proaktivno sa tim u vezi.

 

Dodatno, opet budalaštine oko zamrzavanja poreza, ja stvarno ne znam šta se tu hoće - ako je kolegama problem da zarade 200-250 evra mesečno za poreze i doprinose, onda neka idu da se bave nečim drugim u životu, nije neophodno da se bude advokat do smrti. I tako nam Poreska uprava titra jaja već decenijama, ne sprovodi poreske kontrole i gleda kroz prste što se tiče paušalnog oporezivanja, i sad ni to nije dovoljno. Što je najgore, tim zamrzavanjem se najviše šteti mladim advokatima koji su se skoro upisali u Komoru, jer su njima dažbine obračunavane po novom metodu, pa sad oni plaćaju veće poreze od starijih advokata. Umesto da se Komora bavi iskorenjivanjem dampinga u naplati usluga, za to isključuje iz Komore i tako posredno reši i pitanje poreza, oni opet istu staru priču guslaju - po mogućnosti da se nikada ništa ne promeni, da sa mentalitetom, navikama i manirima iz 1980. godine uđemo u 22. vek.

 

Iskreno, najviše bih voleo da mogu da se bavim ovim poslom, ali da se iščlanim iz AKB i AKS, ili da se dozvoli osnivanje više od jedne advokatske komore, pa da se učlanim tamo gde se rešavaju realni problemi.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...