Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Advokatura

Featured Replies

  • Author



Jel realno da se raspravljate sa stavom, pa on uzme 100 evra za pola sata kucanja na kompu, to je previše, to sam mogao i sam da uradim i ja znam vord da koristim. Pa uradi sam


+1000

Pa kad mi posle dođeš da ti popravljam što si zasr'o, mojne da ti bude skupo.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • 1 month later...
  • Replies 2.1k
  • Views 198.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • ja sam taj, pa evo da se prijavim.   nisam bio adv. pripravnik, ali sam proveo u pravosuđu dobar deo dosadašenje karijere, bio sam sve, počevši od volontera, pripravnika, saradnika, višeg sa

  • Doneta je nova odluka o obustavi, očekuje se nova skupština i podizanje uloga. Žvalavi sve radi sebi na štetu, neverovatan glupak.

  • Ogranak AKV u Zrenjaninu danas pustio mejl svima koji su upisani tamo sa pitanjem da li hoće male ili velike rokovnike. Mozgovi stavili sve u to ili cc, a mudri advokati odgovaraju preko reply to all,

Posted Images

A može i ovako 

IMG_20220610_120732.jpg

Ово писао Шећероски? Мислим, можда је и тачно али ме начин на који је написано наводи да сумњам да се догађај десио баш како је описано. 

 

 

Postao partner. Sudeći po obimu i složenosti poslova koje sam odmah preuzeo, razmišljam da se vratimo na pretpartnersko stanje od pre nekoliko dana, ovo je pakao. :lolol:

Edited by napadaj

@napadaj

 

Dođi kod mene u firmu, radićeš obimne i složene poslove na engleskom, ali za fiksnu platu i bez mogućnosti napredovanja...

 

Šalim se, ofc, čestitam i neka je sa srećom. Proći će brzo taj prvi šok, ja sam ga preživeo kada sam u bivšoj firmi prešao iz operative u menadžment, to je prirodan tok stvari. 

 

EDIT: Danas se našim redovima pridružio još jedan forumaš, ali ću ga pustiti da se sam javi, ako hoće...

Edited by Ayatollah

@Ayatollah

Jesi li barem neku premiju dobio ? :whistle:

Edited by bags

Ma meni i nije šok, sve te stvari sam i dosad radio i faktički imao status partnera, nego se sad ovo formalizovanje statusa poklopilo sa navalom nekih sumanutih poslova. :D Svakako je bitno da pre svega gledamo sebe i da nalazimo sopstvene paušalce, pa da ne zavisimo od kancelarija i da u svakom momentu možemo da odemo.

 

Znam čoveka koji je suštinski partner u jednoj kancelariji, a još nije položio pravosudni, mislim da je on pametniji od svih nas. :lolol:

Edited by napadaj

25 minutes ago, bags said:

@Ayatollah

Jesi li barem neku premiju dobio ? :whistle:

Formalno jesam dobio neku premiju. Suštinski...

Kako sustinski ako nije forumasica?

:Jova:

Uzgred, pun forum advokata, a nema koleginice niti jedne. Mislim upisane u komoru.  Ima devojaka i iz privrede i iz akademije ali ne iz advokature…

 

Drugim recima, go Valkira, go

42 minutes ago, bags said:

Kako sustinski ako nije forumasica?

:Jova:

 

 LOL, nismo se razumeli. Ja sam mislio da me pitaš da li sam dobio novčanu premiju, obzirom da radim za fiks, a ti si mislio da li je forumaš premija. 

 

Ne, nije forumaš došao kod mene u firmu, i neće nikada ni u ovu ni u fimu ovog tipa, ako je pametan. Samo se upisao u Komoru.

 

EDIT: Slažem se u potpunosti sa @Hamlet Strašni.

Edited by Ayatollah

Da. Ja sam mislio da ste zaposlili forumasa nekog. Haha

Cestitke neznanom forumasu na upisu u komoru! Necu nista da mu pricam sve je vec objasnjeno na Fb stranici Dnevna doza prosecnog advokata.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

37 minutes ago, Moća said:

Cestitke neznanom forumasu na upisu u komoru! Necu nista da mu pricam sve je vec objasnjeno na Fb stranici Dnevna doza prosecnog advokata.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

A ako je bio advokatski pripravnik, sve je već i iskusio u praksi...

9 hours ago, napadaj said:

Postao partner. Sudeći po obimu i složenosti poslova koje sam odmah preuzeo, razmišljam da se vratimo na pretpartnersko stanje od pre nekoliko dana, ovo je pakao. :lolol:

 

Čestitam napadaj, srećno, posebno sa spavanjem, ovi moji kao vampiri, banu u kanc u 22 "da završe nešto", zatekneš ih posle ujutru kako su došli pre tebe, u drugom odelu.

 

6 hours ago, napadaj said:

Ma meni i nije šok, sve te stvari sam i dosad radio i faktički imao status partnera, nego se sad ovo formalizovanje statusa poklopilo sa navalom nekih sumanutih poslova. :D Svakako je bitno da pre svega gledamo sebe i da nalazimo sopstvene paušalce, pa da ne zavisimo od kancelarija i da u svakom momentu možemo da odemo.

 

Znam čoveka koji je suštinski partner u jednoj kancelariji, a još nije položio pravosudni, mislim da je on pametniji od svih nas. :lolol:

 

Uh, to mi je san, da se ne upišem u komoru, dovedem par većih klijenata, ispratim operativno, ne idem po sudovima...

 

-------

 

Juče gledam Linkedin, izašao oglas Huawei-ja, traže otprilike ono što mi radimo in-house kod najvećeg klijenta, privreda, radno, statusno, analiziraš ugovore specifične za konkretnu oblast poslovanja, sve ostale ugovore vezane za nabavke, zakup i sl, daješ komentare na engleskom, komuniciraš sa svima, evidentiraš sve, sastančiš, budeš uvek strpljiv i prijatan, ne mora pravosudni (šansa da je neko radio sve to u sličnom okruženju i da nema pravosudni minimalna)...i da radiš sa "permanent outsourced contract". Toliko sam zamrzeo outsourcing pravnika za ove 3 i po godine, da se na kraju nisam ni prijavio.

Edited by boldrock

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.