Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

On 6.2.2022. at 12:21, Tsai said:

 

Ja mislim da Goran nije puno razmisljao o estetici Bare kad je lupio tu glupost vec je njemu Bara simbol za vukojebinutm. Ne verujem i da ima rasizma s njegove strane samo je potpuno debilan i elitisticki komentar koji daje municiju rezimu sad.

 

Ja imam sličan utisak, klasična selo vs. grad priča. Videlo se nešto slično u ranim danima vladavine DOS, kada su raznorazni Goranitm na televizijama i u drugim medijima na temu tretmana biračkog tela SPS i SRS delovali kao da ne mogu da se odluče između masovnih deportacija i prisilnog rada u poljima kukuruza. Zašto je to tako, možemo da diskutujemo ali na kraju dana problem se svodi na sledeće: kada meštanin nekog Žitkovca ili Srednjeva vidi tako nekog Goranatm kako se podsmeva Marinkovoj Bari, on i sam prvi put čuje za tu Baru i pojma nema gde je ali mu je jasno zbog čega Gorantm koristi baš nju da poentira. I jasno mu je da Gorantm sa potpuno iste visine gleda na njegov Žitkovac ili Srednjevo. I onda u glavi napravi otklon prema svemu što Gorantm predstavlja. I onda dođe dan izlaska na birališta.

 

Daleko od toga da je Gorantm taj koji prelama stvari ovde. On i njegov retardirani elitizam su samo jedan od indikatora pogrešnog shvatanja politike u Srbiji. A to pogrešno shvatanje ima neke veze sa hroničnom navikom srpskih političara da te na vlast postavlja ili te na njoj drži neki veliki tata, a izbori su samo formalnost.

  • +1 8
Link to comment

Jeste, baš meštanin Žitkova ili Srednjeva glasa otklonjeno za SNS zbog Gorana i podsmevanja. 
Zanimljivo je što tim ljudima odričete mogućnost da takođe glasaju iz svog interesa, ili lagano prime novce za glas ili su primorani zbog poljoprivrednih subvencija. Smatram da je to totalno pogrešno objašnjenje i linija diskusije. Nisu seljaci glupi pa da glasaju zbog uvređenosti elitizmom, tu priču furaju tabloidi.

 

esid: imam dosta rodbine na selu, to su sve promoćurni iako slabo obrazovani ljudi. Oni vrlo dobro vide kakav je ovaj ludak, ali svako glasa da svom dupetu ugodi (asfaltira mu se sokak do kuće, sredi se namena  zemljišta u katastru i slično).

jebe se njim i za Gorana Markovića i Marinkovu Baru i taj elitizam. Mnogo su gore pokondirene tikve iz naprednjačkih redova koji su su za par godina iz opanaka uskočili u pjaćoti cipele. Oni tek s nipodaštavanjem posmatraju svoje doskorašnje klasiće i sredinu iz koje su pobegli.

Edited by Filozof manijak
  • +1 6
Link to comment

Naravno da nije Gorantm taj koji prelama kod njih niti im formira stav. Goranovotm luđenje (i uopšte to kretensko stavljanje jednog bezveznog spomenika na listu prioriteta kojima treba da se bavi davljenik poput Srbije) je samo jedan od brojnih simptoma čuvene bolesti od koje pati elitni deo srpske političke scene, onaj koji ima sve zube i već 14 generacija živi u gradu a ne u Marinkovoj Bari. Ta bolest se zove: "Važnije mi je šta od mene žele ambasadori kvinte nego moji sugrađani iz Marinkove Bare, ja se bavim faking spomenicima visokom politikom a ne tamo nekim selima." Onda izgube od ekipe koja je skontala da se asfaltiranje puta do Žitkovca itekako isplati, pa čekaju par decenija da ta ekipa potpuno zabrazdi u kriminal i bezakonje svih vrsta i padne sa vlasti, pa onda oni tako elitni obrnu jedan kratak krug dok ih opet ne počisti neka ekipa kojoj nije ispod časti da se cima po Žitkovcu, pa onda ta ekipa razvaljuje državu i društvo još par decenija, i tako u krug.

 

Muke i paradoksi elitne Srbije. 

  • +1 4
Link to comment

Asfaltirali su se putevi po selima i pre ove ekipe na vlasti, samo se nije trubilo o tome dovojlno i hvalilo po medijima. Suštima je da ove metode koje današnja ekipa koristi za dobijanje većine na izborima nisu ranije korišćene ili onako stidljivo i neprimetno. Ono što hoću da kažem je da, bar oni seljaci koje poznajem i sa kojim sam razgovarao, ne daju ni pišljiva boba na taj elitizam ili šta o Marinkovoj Bari misli 1 Vladeta Janković ili Goran Marković, tj. taj elitizam Beograđana apsolutno ne utiče na formiranje njihovih stavova. To su vrlo pragmatični ljudi.

  • +1 3
Link to comment
13 hours ago, Redoran said:

Naravno da nije Gorantm taj koji prelama kod njih niti im formira stav. Goranovotm luđenje (i uopšte to kretensko stavljanje jednog bezveznog spomenika na listu prioriteta kojima treba da se bavi davljenik poput Srbije) je samo jedan od brojnih simptoma čuvene bolesti od koje pati elitni deo srpske političke scene, onaj koji ima sve zube i već 14 generacija živi u gradu a ne u Marinkovoj Bari. Ta bolest se zove: "Važnije mi je šta od mene žele ambasadori kvinte nego moji sugrađani iz Marinkove Bare, ja se bavim faking spomenicima visokom politikom a ne tamo nekim selima." Onda izgube od ekipe koja je skontala da se asfaltiranje puta do Žitkovca itekako isplati, pa čekaju par decenija da ta ekipa potpuno zabrazdi u kriminal i bezakonje svih vrsta i padne sa vlasti, pa onda oni tako elitni obrnu jedan kratak krug dok ih opet ne počisti neka ekipa kojoj nije ispod časti da se cima po Žitkovcu, pa onda ta ekipa razvaljuje državu i društvo još par decenija, i tako u krug.

 

Muke i paradoksi elitne Srbije. 

Interesantno gledanje na stvar, međutim ima i drugi način na koji može da se gleda odnos srpske elite i naroda. Jedan u kome se elita (Koča Popović, recimo) prikloni ideji ravnopravnosti među narodima i sa puškom dođe na vlast, usput podržan i od tog mrskog Zapada i ambasada koje ti pominješ, i pored prave elite koja boravi u zemlji kvinte. A onda kada se elita poput Borisava Pekića oda nacionalizmu, brzo naleti na Vojislava Šešelja čijem nacionalizmu narod više veruje i Pekić završi sa svojom političkom karijerom, pa onda Dobrica Ćosić prođe isto sa tim istim Vojislavom Šešeljem, pa onda Boris Tadić proba to isto ali se iskusni Nikolić i Vučić lagano pobede na svom terenu. Naravno da sa zalaganjem za uklanjanje spomenika koji narodu sugeriše da je nenadjebiv i najveći u okruženju neće da skupi neke poene za popularnost, da je suprotno i ova vlast bi asfaltirala Marinkovu Baru a ne bi dizala taj spomenik.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Povodom ove nove budalaštine sa prozivanjem tekstova loše...a bogami i dobre muzike, mogu samo da citiram:

Ceca: Ubij me!
Jeca: Zgazi me!
Severina: Kazni me!

Nick Cave: Hold my beer.

Sent

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
  • 6 months later...
On 2.9.2022. at 21:55, Mos said:

Da li je nekome smešna šala™ da niko ne bi iskreno zažalio ako bi UK nestala u nuklearnom holokaustu? 

 

E jebemti forum u šta se pretvorio kad se ne možeš malo ni našaliti. Aj da probam ozbilljno upakovati hipotetičku dilemu - njukuj zemlju po izboru i spasi svet, na prvu loptu je za očekivati  top listu amerika, rusija, kina... da ne mešam sad lokalce izrael, iran, srbija, nemačka, saudi.... ali kad se da malo vremena da se razmsli mislim da bi tu Englezi fasovali prvi :D

 

Inače, najbolji lek od napada ovakovih primisli je odmah humanizovati potencijalni target kroz drage likove koje bi sigurno žalili i tu mi prvo padnu na pamet Del i Rodni i velim meni dosta.


edit:

 

E do kurca Del i Rodni su izmišljeni likovi :unsure:

 

 

Edited by francuski sobar
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...