Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

imaju u indijskom restoranu u marinkovoj bari neku od tih ultraljutih paprika koju stave kada neko trazi da mu se zaljuti bas dusmanski. moja zena se kurcila pa je na kraju samo ona jela neki dzalfrezi, uspeli su da ga naprave nejestivim za normalan svet. preljuto pa skoro gorko, uzas.

Link to comment

Bese na donesi neki rahmetli meksicki restoran gde su izbor "vrlo ljuto" dozivljavali kao izazov pa sam i ja uglavnom birao normalno ljuto.

 

Njihovo veoma ljuto se oseti dva puta.

Edited by katamaran
Link to comment

Nije baš sos, ali ja imam ovo.

 

product-rev.jpg

Mnogo je do jaja i daje neku plemenitu ljutinu koja je obogaćena dodatnim nijansama ukusa, vukući i na slatko i na kiselkasto. Ako se ne varam, jednom je, preko zajedničkih poznanika, završilo malo i kod Vasilija koji je pravio nešto s tim. Ja ga turam u moje pseudo-cajun pokušaje piletina ili ribetina u sosu i mnogo dobro ispadne.

Edited by Ariel
Link to comment

ja samo da prijavim da sam se navukao na ultra death sauce sto imaju ovi u burger house-u. svaki put kad jedem tamo trazim da mi sipaju u onu posudicu za kecap, pa onda, naravno, posto ne pojedem sve sa burgerom, jedem jos par dana kod kuce.

 

omiljeni obrok ovih dana mi je paradajz, slanina od manuglice i taj death sauce. (mislim da je ovo sa slike dole).

 

deathsauce_ultra.jpg

Link to comment

imam ga ja na gajbi ali mi sluzi samo krilca i cili. heavy je za burgere.

 

da, za uz burger jeste malo prejak, ali meni ta njegova ljutina nekako odgovara, bas kida ali meni ima neki fin aftertejst.

 

jel moze to u bg-u da se nabavi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...