Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

Vreme, pa nekoliko praznih mesta pa Nin pa Nedeljnik.

 

Što se tiče Tasovca on je dograđivao kuću pa legalizovao u Profesorskoj koloniji a sad bi verovatno još nešto.

 

Slično je Čičičić legalizovao valjda na Zlatiboru a obećana mu je i bronzana ploča na Tiršovoj 2 - inače ne znam kakav je Čičić doktor ali je užasan direktor.

Ko je imao nesreću da čeka za dnevnu bolnicu u Tiršovoj zna da se čeka u 3 reda.

Kako u 3 reda pitaće neinformisan?

Prvi red je za standardni za prijem, zatim odeš u drugi red pored prvog za specijalistu, treći red pored drugog je za dnevnu bolnicu.

Takvom menadžeru su dali da upravlja Beogradom. "Sreća" da imamo Vesića.

Edited by Cyan
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Ajde mogu da skapiram i Krla i one svinje iz Aloa, Telegrafa, raznorazne Šormaze i Bakarece, Vujovićke i Bate Gašiće što su prišli SNS, ali kako iko ko se očešao o kulturu može da podrži na bilo koji način ovu vlast kojoj je vrhunac kulture Aca Lukas kod dr Žeksa, pa jebem ja i te pare, onda taj Tasovac prvi treba da zapali tu svoju diplomu a i napusti mjesto direktora BF, ionako mu je sva publika miljama daleko od te stranke, a stranačke kolege vjerovatno i njega i cijelu mu branšu smatraju pederskom djelatnošću, dok obilaze pečenjare na Ibarskoj. Kakav licimur. 

+ milion

Link to comment
On 23.5.2020. at 11:21, Milosh76 said:

 

Onda ostaju NIN i Nedeljnik kao dobra alternativa?

 

Nisam dugo kupovao nedeljne novine, a nekad i Vreme i NIN...  sta preporucujes/te od aktuelnih?

 

On 24.5.2020. at 12:00, Zabalujev said:

Ono zbog čega mi Vreme najviše pasuje u zadnje vreme su preporuke za filmove i serije. Mora neko da filtrira umesto mene Netfliks i prespori HBO meni na MTS TV.

 

Politiku ne pratim, ali tzv. kulturnu stranu redovno online te vam mogu preporuciti (hrvatski) nedeljnik Novosti:

https://www.portalnovosti.com/

 

19 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

gligorijevićeva i turudić su još uvek zeleni za tako nešto. turudić ima potencijal, onaj tekst o oluji je možda jedan od najboljih tekstova na tu temu i uopšte na temu izbeglica u srpskim medijima za ovih četvrt veka

 

Moze li link do ovog teksta?

Link to comment
On 24.5.2020. at 10:32, kud u maglu Simoviću said:

koliko puta si imao u ruci nedeljnik i vreme, brojeve iz iste nedelje, pa smeš tako smelo da tvrdiš?

 

cenim ni jednom

 

probaj narednih 10 nedelja da kupuješ oba nedeljnika, pa se onda javi

 

Iskreno ne vidim zasto je od vaznosti da uporedo svake nedelje citam sve nedeljnike.

Doduse imao sam prilike, ali ne tako cesto, iskren da budem najvise onih nedelja kad nesto pazarim u Laguni pa mi ga daju fraj.

Jednostavno Lalic, Rosic, Medenica, Prelevic (Gorcin za siromasne) pa 1 Ugrica :puke:, ne znam ne odisu mi nekom potrebnom ozbiljnoscu. Velike teme su im vrlo cesto pucale na neki senzacionalizam iz istorije 20.veka, do zla boga trivijalno napisano. Najvise sam se radovao Parsonsu i Ljosi.

 

 

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

 

Iskreno ne vidim zasto je od vaznosti da uporedo svake nedelje citam sve nedeljnike.

ne moraš ni jedan, ali je to onda pitanje tvog ukusa(nedostatka istog) i senzibiliteta

Link to comment
  • 2 weeks later...

Odličan ovonedeljni broj - protesti u SAD, predizborni domaći presek, deo vezan za kulturu. I prošli mi broj bio dobar, posebno Ambrozićev tekst o PILu i opisi serija. Deo za kulturu mi je i svakako najbolji deo nedeljnika.

 

Vratili su i broj strana na uobičajeni, posle onog korona perioda i vanrednog stanja. Generalno su interesantniji tekstovi od korona perioda, što je valjda i razumljivo, kada je u tom periodu jedna tema dominirala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...