Jump to content
IGNORED

Praksa korporativnog ponašanja u Srbalja


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Аврам Гојић

    12

  • Lezilebovich

    11

  • MayDay

    9

• Direktori su po pravilu u žurbi. Zato im pri susretu u hodniku ili kancelariji oslobodite prostor, izmaknite se ili zastanite.Bolest!!!!Ne znam kakve veze sve ovo u poslednjih 10-tak postova ima sa temom, ali trebalo bi mladog Misica zaposliti tamo, za kaznu naravno.

Edited by dobar1
Link to comment

Najbolje je ono sto ne pise u pravilnicima. Prijatelj je isao na intervju za nekakav posao obrade polisa za osiguranje automobila i objasnjeno mu je da se u Delti kao i na zapadu "sto vi vec znate" cesto radi prekovremeno i da se kao i na zapadu "sto vi vec znate" prekovremeni rad ne placa (hteo covek da ga impresionira poznavanjem situacije na zapadu). Radno vreme je bilo 8-16 a posao je bio da obradjuje polise koje sa terena obicno stizu izmedju 3 i 4.* kandidat za posao proveo neko vreme na zapadu sto je napisao u prijavi.

Edited by jimi
Link to comment

ovo sa sklanjanjem i obaranjem pogleda pred predsednikom je baš preterano, ali ostalo što sam video je manje više standard poslovnog, da ne kažem pristojnog ponašanja. Čudno je da neko uopšte treba da se podseća da ne izlazi noću ako ujutru ide na posao, da se ne gura u pun lift i da gostima ponudi sok i kafu sa aflatoksinom.. ali izgleda da je potrebno, da bi funkcionisao sistem od nekoliko hiljada Srba ljudi

Link to comment
Čudno je da neko uopšte treba da se podseća da ne izlazi noću ako ujutru ide na posao,
moj bivši kolega je govorio da smo plaćeni za 8 sati rada, 8 sati slobodnog vremena i 8 sati sna ... naravno da sam mislio da je debil
Link to comment
ovo sa sklanjanjem i obaranjem pogleda pred predsednikom je baš preterano, ali ostalo što sam video je manje više standard poslovnog, da ne kažem pristojnog ponašanja. Čudno je da neko uopšte treba da se podseća da ne izlazi noću ako ujutru ide na posao, da se ne gura u pun lift i da gostima ponudi sok i kafu sa aflatoksinom.. ali izgleda da je potrebno, da bi funkcionisao sistem od nekoliko hiljada Srba ljudi
Ako je nekome dovoljno da spava 2-4-6 sati i da bude jednako produktivan zasto bi morao da se uklapa sa vecinom i bude u krevetu u ponoc?Zamisli samo tu ludacku situaciju u kojoj neki gazda iz Delte pozove zaposlenog da mu skrene paznju na to da je primecen sinoc posle ponoci u gradu.
Link to comment
Ako je nekome dovoljno da spava 2-4-6 sati i da bude jednako produktivan zasto bi morao da se uklapa sa vecinom i bude u krevetu u ponoc?Zamisli samo tu ludacku situaciju u kojoj neki gazda iz Delte pozove zaposlenog da mu skrene paznju na to da je primecen sinoc posle ponoci u gradu.
Mene je na mom prvom poslu, pre desetak godina, poslodavac probudio u subotu u 7 ujtru, kada nisam trebao da radim, i pitao jel' sam sinoć duvao, kad još spavam.Otkaz sam dao vrlo brzo posle toga.A mislim da ova pravila nisu baš samo vezana za Srbiju, pre bih rekao za Srbe, jer sam na jednom poslu u inostranstvu, kod naših ljudi (a pisao sam već o tome, al' volim da ponovim) imao zadatak da povremeno prošetam psa, ako gazde ne stignu.
Link to comment
Ako je nekome dovoljno da spava 2-4-6 sati i da bude jednako produktivan zasto bi morao da se uklapa sa vecinom i bude u krevetu u ponoc?
to ti je ko za sportiste, ako banci do pola noci nece moci dovoljno brzo da se skloni direktoru s puta. nije ovo sve doduse samo nasa izmisljotina, mada malo ima onoga - videla zaba da se konj potkiva... ideologizacija poslovanja, samo sad ne s leva nego s desna. jedino merilo treba da bude da li pravis pare ili ne, ali neee, kako bi se zaposlilo onda 134 miliona HR-ova...
Link to comment
gazda određuje kad (i koliko) se spava!
Gazde su odavno odredile radno vreme. ni meni se ne sviđaSve ostalo se podrazumeva. Za nekoga ko je iole profesionalac i minimalno posvećen poslu a ne otaljavanju od 8 do 16, nisu potrebna nikakva uputstvaLaku noć :yawn2:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...