Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

40 minutes ago, gospa buba said:

koji je to recept.

pitam za oktobar :hihi:

sent from bubamoto
 

 

Izvolte gospo:

 

On 3.3.2014. at 20:53, banatjanin said:

pogačice ščvarcima

 

recept je kevin, pogačice nisu lisnate, najpribližnije su (stilski, mislim) onima iz Čarlija. i brutalno se lako prave, za one koji znaju da mese.
usput, važi isto kao kad kuvate sa vinom: ono što ne biste pili, to ne sipate ni u jelo. dakle, čvarci koji nisu nizakurac, nisu ni za pogačice. neka budu mesnatiji, ali ne preprženi, da neko ne slomi zub na stvrdnutu kockicu mesa.

 

pola kile brašna T400, meko
pola kile seckanih čvaraka, kvalitetnih

1 jaje

2 kašičice soli (ako su čvarci slaniji, onda jedna)

biber friško istucan ili samleven, odokativno (kašičica)

1 kvasac svež

mlako mleko

pola kašičice šećera

 

1. razmutute šećer i kvasac u 1 i po dl mlakog mleka, pospete kašikom bašna, poklopite i ostavite da kvasac proradi

2. prosejete brašno, dodate so i predhodno iseckane čvarke (ne biti lenj, iseckati sitno)

3. uspete kvasac i jedno jaje, počnete da mesite, i dodajete još malo mlakog mleka - koliko je potrebno da dobijete meko testo. mesite, klasika, dok ne postane glatko

4. ostavite tešto pokriveno da naraste (oko 45 min), pa ga premesite, i razvaljate na pobrašnjenoj podlozi oklagijom na oko 2cm debljine. čašu ili modlu močite u brašno da se ne lepi i vadite pogačice i slažete na pleh, predhodno nauljen i pobrašnjen (ne može na papir za pečenje!)

5. rerna na 220, kad pogačice posle 20 - 30 minuta lepo narastu, pleh u rernu, peče se dok ne porumene. možete i da ih premažete dodatno umućenom jejtom i posipate kimom, krupnom solju i slično.

6. jede se vruće, dok ne pukneš

 

ja sam malo smanjio, tj. prepolovio količinu čvaraka, ovo pola kile mi bilo baš previše...

 

  • +1 2
Link to comment
On 24.4.2021. at 14:42, Ras said:

y4mRc5CeTHuN_Nbj0f3zPu2lXq07Neul99hsuReSy4mVt2vWwVtY01UT_ar9ITY9cmvsLsJ_4Byg1bcQy4mrGcMpBTYJh5_QFxSfm-6YUIL1K1CDhRtrpPux

 

Potaž od celera, jagnjeći kotleti sa začinskim biljem i rižoto sa prazilukom. Bilo je i zelena salate sa drsingom senf, med, ulje, limun...

 

Rase, gde uzimaš jagnjeće kotlete? Pretpostavljam da ti uz njih nisu uvalili pola jagnjeće glave, kao što je običaj kad u supermarketima uzimamo jagnjetinu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...