Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

2.0?

Da.  Gledao sam i 3.2 ali su svi primerci te varijante u oba lokalna dealershipa imali navigaciju i jos neke druge opcije za koje bas nisam bio voljan da platim dodatnih $5-6K.

Link to comment

Pretpostavljam da je quattro? Kako si zadovoljan ubrzavanjem, pogotovo kad je A/C ukljucen ( a u NC to je vjerovatno pola godine)?

 

Jeste quattro, ako se ne varam, svi modeli Q5 su quattro.  Probao ga malo na 6-7cm snega sto smo ovde imali zimus i bio je savim OK.

 

Ubrzavanje je solidno, i zadovoljan sam njime, na probnoj voznji (a ni kasnije) nije bilo problema da dodje do 90 mph.  A ono iz starta do recimo 30-45 (gradska i suburban voznja) je isto odlicno.  Po nekom mom iskustvu, ubrzanje je radilo sasvim dobro na svim kolima koje sam imao kad su bila nova, a posle je vremenom  oslabilo.  Na Q5 koji sad ima 9 meseci i oko 10K milja radi jos uvek kao i kad je bio nov.

 

Sa A/C se nisam mnogo zezao.  Kad sam ga kupio pisala u manualu preporuka Audija da ga stavis na neki "optimal" setting (72F na obe klime, i"ON" dugme) i kao "Audijev superiorni klima sistem" ce da se pobrine za ostalo.  I da vidis cuda, stvarno lepo radi, vise se ne svadjam sa zenom oko klime (sto je uvek bilo u starim kolima i jos uvek je kad se zajedno vozimo "rezervnim" kolima).  Ako mi je nekad toplo, otvorim malo prozor, zimi ukljucim grejanje u sedistima koje radi neverovatno dobro.

Link to comment

WTF,

hvala na odgovoru.

 

Jedno vrijeme se Q5 prodavao u Americi i sa FWD opcijom, ne znam da li jos uvijek. A inace pitam jer moja supruga vozi Passat karavan sa tim 2.0 motorom i kad smo svi u autu, a klima radi, cini mi se da je malo kilav na ubrzavanju. Tvoj Q5 je onda vjerovatno od aluminija a sigurno ima i bolju transmisiju.

 

Inace lijep auto, mislim da je moj sledeci auto Audi allroad, iako ima taj 2.0 motor.

Link to comment

Q ima kraci prenos sto je svakako pogodno za klimu. Inace svaki auto ce imati manji gubitak snage zbog klime ako povremeno isperete njen hladnjak od prasine i musica. A i hladice bolje. Ovo nikako nemojte ciniti jakim mlazom vode iz onih mitraljeza po perionicama jer mozete ostetiti hladnjak.

Link to comment
  • 1 month later...

Pa i nije neko kurcenje, ovo vredi 10ak hiljada evra sa sve ovim felnama i gumama 265/30 R19, a po gradu ima mnogo skupljih kola. Olos si, Moco, izuzetno los covek.

Link to comment

Kupujem ovako nesto cim padne na ~4000 ojra i kad registracija ne bude duplo skuplja nego u Svici, i kad ne bude trosilo 13-14 po gradu. U pravu si, bas moj fazon.

Link to comment

Kupujem ovako nesto cim padne na ~4000 ojra i kad registracija ne bude duplo skuplja nego u Svici, i kad ne bude trosilo 13-14 po gradu. U pravu si, bas moj fazon.

 

odakle ti 300e po gumi, ajde Zli, objasni mi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...