Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da bi ocene bile relatibno pravedno rasporedjene bez upliva faktora nastavnik ustao na levu nogu i nastavnik me mrzi i čak i nastavnik ne zna da predaje, potrebna je samo jedna stvar, manje više...

 

Gausova kriva... 

 

Ali bi se digla roditeljska kuka i motika kad bi se tako ocenjivalo...

 

Znam da je u NS na ETFu na nekim predmetima 4 i 5 godine, to važilo jedno vreme oko 2005... Nisu se studenti puno bunili...

 

Naravno bio bi problem kad bi razred imao previše pametne i radne dece ili previše onih koje bole briga za sve, ali to u proseku nikad nije tako...

 

 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

31 minutes ago, Sandradjer said:

Te silne petice ce nam doci glave. A svi su isli u skolu i imaju svoju teoriju kako bi to trebalo da izgleda i sigurni su u svoje vidjenje pedagogije. Uglavnom svi nezadovoljni, i deca, i roditelji, i nastavnici.

 

 

Kratkog je to daha, iste sekunde kad se završi srednja škola više nikog nije briga koliko je neko imao/la petica, ni na faksu, a kamoli ako krene negde da traži posao, brzo se to sudari sa stvarnošću.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Time Crisis said:

 

Kratkog je to daha, iste sekunde kad se završi srednja škola više nikog nije briga koliko je neko imao/la petica, ni na faksu, a kamoli ako krene negde da traži posao, brzo se to sudari sa stvarnošću.

Nisam vise sigurna u to. To je danas od malih nogu projekat. Ima ih koji zive lagodno i uzivaju status u drustvu i samo se svojim promovisanjem bave

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Sandradjer said:

Nisam vise sigurna u to. To je danas od malih nogu projekat. Ima ih koji zive lagodno i uzivaju status u drustvu i samo se svojim promovisanjem bave

 

Dobro, ako su roditelji neki buržuji pa mogu da srede diplome i posao itd, ali većina "običnih" odlikaša će jako bro videti da sve to iz srednje/osnovne nema još malo pa nikakvu vrednost ako ne nastave sličnim tempom na faksu

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, radisa said:

Ja sam imao drugara koji je na prijemni na ETF u NS došao sa 22/40 ili tako nešto... Samo on i još jedan imali 60/60 na prijemnom...

 

 

 

Moj prosek iz gimnazije je za fakultet bio prilično bijedan, spasao me prijemni. Danas bih ga upisala malo sutra, čula sam da se ne upisuje bez svh petica, ja bila vrlo dobra na primer....

 

Apropo ocena sad na kraju godine, ova mala je pokvarila ocene, s mojim blagoslovom. Kako seješ, tako ćeš i da žanješ. Sviđa mi se što se nije poklanjalo.

 

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Time Crisis said:

 

Dobro, ako su roditelji neki buržuji pa mogu da srede diplome i posao itd, ali većina "običnih" odlikaša će jako bro videti da sve to iz srednje/osnovne nema još malo pa nikakvu vrednost ako ne nastave sličnim tempom na faksu

I ovi neburzuji su naucili dobro da plivaju u sistemu. Mislim na obrazovni sistem svih nivoa. Za poslove druge vrste nemam iskustva i nadam se da je normalnija situacija. 

Sve institucije imaju nadimak institut za majku i dete. Sad vec stasava neka treca generacija. Ako je baba/deda fer i posteno dosao do neke pozicije 60-tih, a njegova deca nisu, oni su se okruzili sebi slicnima i sad su na redu njihova deca. Sto je vise takvih to uzima vise maha, plus sto se pametan i posten svet sklanja (inostranstvo, privatni sektor u zavisnosti od zanimanja i opcija) jer ne zeli da pliva u tom mulju 

 

Link to comment

Јел смо овде причали о катастру? Вест је да је почео да ради . ја сам се разбио од онлајн захтева, све регуларно.

 

Међутим, данас сам покушао да порверим стање предмета у Мајданпеку. Каже портал - није предмет из Мајданпека. Зовем их телефоном, одмах се јави службеник. Ја питам да ли могу да добијем информације - он каже тешко, нису нас још прикључили још смо офлајн. Значи нису све поправили него само парцијално. Не знам како је то уопште могуће....

  • Hvala 1
Link to comment

Ja imam info da referenti još uvek ne rade ništa i da im reinstaliraju sistem po sistem na pojedinačnim računarima. Kolega je juče ili prekjuče dobio jedno rešenje o brisanju hipoteke kroz eŠalter, ali nisam siguran da li je sada doneto ili je urađeno još pre napada na katastar, pa samo prosleđeno.

Link to comment

Ne kapiram baš šta se desilo, sami su muljali nešto oko uvoza? :unsure:
Mediji kažu “švercovali kinesku robu”, šta god to značilo…
 

3088861_img20220706wa0056_ff.jpg?ver=165

Edited by mraki
  • Hvala 1
Link to comment

Saopštenje kaže da je neko koristio falsifikovani logo (i memorandum) C&A i važeće ovlašćenje za zastupanje pred Carinom (ovlašćenje koje se daje izabranom špediteru) i tako ih zadužio za iznos carina i poreza koju je neko drugi uvezao.

Tako su im se nagomilao carinski dug.

 

Tako ja ovo tumačim.

Edited by Tale
  • +1 2
Link to comment
Saopštenje kaže da je neko koristio falsifikovani logo (i memorandum) C&A i važeće ovlašćenje za zastupanje pred Carinom (ovlašćenje koje se daje izabranom špediteru) i tako ih zadužio za iznos carina i poreza koju je neko drugi uvezao.
Tako su im se nagomilao carinski dug.
 
Tako ja ovo tumačim.

I meni tako izgleda...
Da je Carina rekla :
"Vaš logo vaša ovlašćenja platite dażbine pa posle ganjajte ko je falsifikovao"



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment

Jedini problem je to što carina ne pušta da im se nešto duguje. 8 dana je rok za plaćanje carinskih računa.

Ne znam kako je moguće da se za takvu prevarnu radnju saznaje tek posle nekoliko godina.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam razumeo da su u saradnji sa špediterom uvozili robu Kineskog porekla, a predstavljali je kao da je EU porekla (gde nema carine). Pa je carina to otkrila i retroaktivno ih zadužila za sve što su tako uvozili od ranije.

 

Edit: progutao reč

Edited by Alec
  • +1 5
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...