Jump to content
IGNORED

softver u naucne svrhe


betty

Recommended Posts

powerpoint pitanje. kad uradim drag&drop vidim sliku na slajdu, ali je u stvari samo liknovana a ne i sacuvana u prezentaciji. sta mogu da uradim da zaista sacuva sve te slike? ako postoji jedinstveni potez.
da probas copy&paste umesto drag&drop?
Link to comment
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    23

  • Indy

    23

  • BraveMargot

    16

  • Prospero

    6

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 6 months later...

za ljude koji koriste latex:mozda sam vec ranije reklamirala lyx zato sto je na pola puta izmedju tex-a i word-a, u smislu da ne moras da se maltretiras sa formatiranjem teksta i dokumenta, a formule kucas kao u texu. vrlo koristan za one koji se ne bakcu ne znam ni ja kakvim efektima...juce i celo jutro danas sam proucavala beamer aplikaciju za pravljenje slajdova i malopre provalila da je najlakse koristiti ga u lyx-u zato sto postoji jedan fajl kao primer koji ima sve moguce features, a ti samo ides i popunjavas polja koja tebi trebaju, a ostalo brises. pri tome, lyx je daleko, daleko laksi za koriscenje nego tex.naucnici, mucenici, nadam se da ce vam ovo olaksati malo zivot.doduse, za empirical people je ppt mozda bolji, a mi teoreticari moramo latex varijantu..

Link to comment
ppt + latexit..
je l to sto je napisano u tex-u setajuci objekat kao kad iskucas microsoft equation pa moras da ga gadjas da bude u ravni s tekstom ili jednostavno pozoves latex i on ostaje zakucan tu gde jeste?tesko mi je da objasnim, ali znas kako izludjuje kad u ppt microsoft equations uopste nema veze sa ostatkom teksta vec se ponasa kao neka slika koju si pejstovao? nikad nisam kombinovala latex sa necim drugim pa ne znam.usput, teme u beamer-u nose nazive uglavnom nemackih gradova, ali i evropskih, americkih i azijskih. najsmesniji mi je 'szeged'! :D
Link to comment
to jeste i dalje problem, prednost je samo sto se lakse kuca nego u microsoft eq. editoru, i profesionalnije izgleda.
ne mogu da verujem, potpuno isto sranje kao i pre 20 godina i tex kao 'konacno resenje'
Link to comment
  • 2 weeks later...

opet me muce grafici <_<dakle, imam bar plot. generise mi ga matlab, sacuvam ga kao eps, pa se igram u adobe illustratoru dalje. ne umem ni u matlabu ni u illustratoru da uradim bogznasta, ali nabadam.ali sad ne umem da promenim boje stubova angry.gif pa ako neko zna, pliz pliz pliz molim pomoc! podaci su matrica sa 4 reda i dve kolone, i grafik koji se automatski generise ima osam stubaca, grupisanih kao 4x2, gde se smenjuju plava i crvena. ja zelim da imam: belo na plave tufne, plavo, belo na plave tufne, plavo, belo na crvene tufne, crveno, belo na crvene tufne, crveno. ne moraju tufne, samo da je neki pattern u boji preko belog stupca. dopunska opcija: moze i da sve bude belo, mozda mogu posle da doradjujem u AI.u AI sam sa trenutnom konfiguracijom nasla kako da stupcu promenim boju, i kako da dodam pattern (po imenu swatch), ali cim dodam pattern stubac se vrati u originalnu boju?! pa bude plav sa crnim tufnama, ili crven sa crnim tufnama. zasto, o zasto? i ima li nacina da se swatch-u promeni boja, za slucaj da generisem ganc beli barplot u matlabu? pitanje za tex juzere, ako bih nasla nekog voljnog da mi to uradi u latexu ili tikz-u, da li postoji mogucnost eksportovanja slika u vektorskom + RGB formatu? i mini pitanje za sve, da li ste i vi opsesivni po pitanju grafika?

Edited by Ljilja Srpkinja
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...