Jump to content
IGNORED

Now cooking!

yolo

Recommended Posts

Daj recept za patlidžan!

Mislim, to je ono, sat vremena u foliji u pećnici, oljuštio, i prelio nečim, puter i beli luk ili tako nešto?

Slično: patlidžan sa sve korom, pečeš na 210 stepeni ili u foliji ili bez (ovo danas je bez) nekih po' sata. Oljuštiš, so, maslinovo i tahin (susam pasta) ako želiš beli luk... Može i sve to što si ti naveo ;)

iii voli naravno ne zna kakvog je ukusa patlidzan  :isuse:  :isuse:

braatteee sta ti jedes?!?

ja cu danas gomboce,psiho-fizicki se pripremam..visinske pripreme takoreci..to je jelo koje prvim/jedem jednom godisnje i dosta,ko hoce vise puta zna gde je kuhinja

ja tako sa palačinkama, ne pada mi na pamet da to pravim industrijski. nema dosadnijeg procesa, gotovo da se radujem kada mi se sjebe palačinka jer je to prekid rutine.

:blush: aaaa, ovaj, kako pravite palačinke.

Imao sam jednostavan recept, malo mleka, dva jaja, malo brašna, mekanog, malo kisele, vrteo ih samo tako.

I onda jednom nije uspelo, bile rupičaste, ok, nema veze, sledeće bile teške, lome se, lepe, ne mogu da ih ispržim, ok, probaj na struji, neće, tiganj je, neće, promeni recept, probaj ovo, ono, ne, ne mogu da napravim obične palačinke više, ili je testo nekako preteško i ne može da se okrene ili budu rupičaste iako jako pazim na mehuriće i ostavljam da odleži. Izgubio sam osećaj. Koje brašno, koji redosled, hladno mleko, hladna kisel,a puno ili malo ulja, na sredjnoj ili jakoj, da kupujem nov tiganj?