Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

trebalo mi neko ozbiljno mesište za večeras, ali da ne moram da ga čekam u marnidama i pacovimanašao dva prelepa komada juneće kolenice, sečeno na odreske, preko koske, baš kako trebabiber, so i hcmulje, vreli tuč, prepekao da odresci promene boju. iseckao stabljike celere, par mladih šargarepa i nekoliko glavica luka + grubo sečeni čenovi belog, oko 1 glavica.to ubacio u ulje i sokove zaostale u tiganju posle mesa i sotirao na najjačem. dolio belo vino, ubacio malo timijana i lovorov list, izmrvio kocku za supu (znam, znam, jbg, neam spreman bujon...). kad je alkohol ispario, u zemljanu posudu stavio meso, prekrio povrćem, linuo još malo vode i ode u rernu.za par sati trebalo bi da izađe kao solidan osso buco. gremolata je spremna takođe, eno je u frižideru.

Link to comment

pitanje?koliko otprilike treba krilcima u rerni pod grilom, nikad nisam ranije peko krilca u rerni a mrzi me da palim rostilj a bitno mi je zbog vremena pocetka pecenja..krilca su onako poveca...

Link to comment
pitanje?koliko otprilike treba krilcima u rerni pod grilom, nikad nisam ranije peko krilca u rerni a mrzi me da palim rostilj a bitno mi je zbog vremena pocetka pecenja..krilca su onako poveca...
ja to radim drugacije, prvo pod folijom oko 45 minuta na 180 stepeni, pa jos 15 minuta pod grilom da se zapeku, tako budu i mekana i hrskava
Link to comment
fala obojici, dabovicev pristup problemu mi je interesantan, probacu :)
Hvala tebi sto si me podsetio da uskoro stize dan za krilca - pravim ih ne cesce od jednom u mesec dana posto je ta hrana u sustini otrov), a mogao bi ih jesti svakog bozjeg dana, u razlicitim marinadama, kiselo-meksickim, slatko-aromaticnim, onim od belog luka, sa glazurama, bez glazura, zalivena kokakolom, home made kecapom, medom, dzemom, sirupom od nane....
Link to comment
Hvala tebi sto si me podsetio da uskoro stize dan za krilca - pravim ih ne cesce od jednom u mesec dana posto je ta hrana u sustini otrov), a mogao bi ih jesti svakog bozjeg dana, u razlicitim marinadama, kiselo-meksickim, slatko-aromaticnim, onim od belog luka, sa glazurama, bez glazura, zalivena kokakolom, home made kecapom, medom, dzemom, sirupom od nane....
ja sam pomesao tandori i grin kari paste, malo zejtina i ostavio jedno dva sata da se marinira, od pre pet minuta je u rerni :piggy:
Link to comment

nije lose ispalo, jeste mekano i kozica je bila res, al tekstura je skroz drugacija nego sa cumura, cumur ipak rula :) u prilogu przenija ko za muckalicu i suv beli pirinac :piggy:

Link to comment

kako mi je jebo kevu pomfrit iz zamrzivaca, a odmah zatim i dzigerica :isuse:moracu da perem celu kuhinju, a onda da zovem zenu da joj se &%$&/$%&@ mile majke sto je izgleda bacila onu mrezicu za preko tiganja.

Link to comment

napravi još makar jednom pomfrit sa nečim rasprskavajućim, pa tek onda peri kuhinju. a posle ko moja keva zalepi selotejpom novine oko šporeta kad nešto pržiš.te mrežice ionako nisu neka sreća. teško se peru, okca se u toku prženja začepe, a kad mrežicu makneš da nešto prevrneš, usvinje se i zid i šporet i površina na koju staviš mrežicu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...