Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

On 20.10.2020. at 17:54, Hamlet Strašni said:

Ја се дрогирам Херојима 2 тренутно. Купио сам их на гогу за пар евра.

 

Имам и тројку негде, али ми није јасно зашто вам је интелџенс толико добар у тројци? ТО беше даје бонус у знању? Та вештина ми је гора и од оне која даје могућност преношења магија (осим за помоћне хероје) - оне што преносе трупе

 

ja volim da uzmem Elleshara zato što mu je specijalnost inteligencija, ali to samo na baš velikim mapama gde ima mnogo gradova i gde ću da naučim mnogo level 5 magija, pa kad krenem da koristim sve one town portal, dimension door i ostale magije koje se koriste na samoj mapi (van borbe), a u samoj borbi da ne pričam. Mnogo puta u odlučujućim borbama sa velikim armijama protivnički heroj ostane bez mane na pola bitke, a ja nastavim da spamujem magije do kraja i to pravi ogromnu razliku.

Koristi to dosta i na nižim i mid levelima jer uglavnom mane nikad nema dovoljno, ali na visokim nivoima se napravi ozbiljna razlika jer expert intelligence daje x2 bonus za manu, a specijalnost daje još +5% za svaki level.

 

Taj skill za prenošenje magija se zove eagle eye i ja sam dugo mislio da je to beskorisna glupost, ali sam kasnije skontao da često u partiji možeš tako da ukradeš neku ključnu magiju iz protivnikovog spell. Nekad to bude neka na prvi pogled banalna magija, ali ako se zalomi takva tura da nemaš cure ili dispel onda si u velikom problemu. Posle možeš tako da mazneš i magije viših nivoa.

 

najgori skill je tactics. :D Meni su homm3 pravo uživanje samo kad igramo multiplayer, (najviše smo pičili hot seat, posle u lanu i preko neta) a tactics užasno usporava igru i onda je uvek važilo nepisano pravilo da nikad ne uzimamo taj skill. 

 

Heroji 4 su dobra igrica, ali se posle nekog vremena shvatiš kako da budeš nepobediv. Drugar koji je uvek igrao sa necromancers nam je pravio decu sa vampirima, ali se omunjeni onda dosetio da uzme might i da uopšte ne vodi vojsku u fajt nego da napravi što više heroja barbariana levela 15+ i svakom u inventaru napravi štekić potion of immortality.

 

Link to comment
On 21.10.2020. at 20:46, 189- said:

nikada nisam igrao ck, tako da ne znam. gleado sam sada malo streamove kada je izasao treci deo, i nije ono sto mene previse zanima.

 

ja sam pre deset-petnaest godina igrao knights of honor i nesto malo medieval i odatle mi malo iskustva pre nego sto sam poceo sa eu4 (koje sam iznova i iznova pocinjao 3 puta jer mi je bilo pretesko shvatiti igru). slicne igre ali i razlicite ako ima to ima smisla tako reci.

eu4 je dosta teska igra za nauciti, trebace ti nekoliko stotina sati da pohvatas kako sve funkcionise ali svakako vredi. kao sto rekoh ja sam iz treceg, cetvrtog pokusaja konacno uspeo da shvatim igru dovoljno da me primami sve vise i vise da nastavim.

 

naravno, sada postoji milion youtubera i twitchera koje mozes gledati pa mozes lepo polako uciti. i ja sam tako radio kada sam pocinjao i sve do danas ih gledam i ucim. igra je mnogo kompleksna i ima puno random stvari sto se moze izdesavati tokom kampanje pa treba to sve pohvatati i nauciti.

 

svakako vredi probati. imas na pocetku izbor da igras sa najjacim i najlaksim za igru drzavama u tom periodu pa da shvatis kako stvari funkcionisu (ottomani, castilla, portugal, etc). 

 

ako imas bilo kakvo pitnaje u vezi igre samo pitaj i pokusacu pomoci.

Hvala na gostoprimstvu.

Prilicno obeshrabjujuce :ohmy:, vise bi odgovarala neka brza varijanta tipa kolin mekrej reli - odmah ekshn

 

23 hours ago, omiljeni said:

 

ja volim da uzmem Elleshara zato što mu je specijalnost inteligencija, ali to samo na baš velikim mapama gde ima mnogo gradova i gde ću da naučim mnogo level 5 magija, pa kad krenem da koristim sve one town portal, dimension door i ostale magije koje se koriste na samoj mapi (van borbe), a u samoj borbi da ne pričam. Mnogo puta u odlučujućim borbama sa velikim armijama protivnički heroj ostane bez mane na pola bitke, a ja nastavim da spamujem magije do kraja i to pravi ogromnu razliku.

Koristi to dosta i na nižim i mid levelima jer uglavnom mane nikad nema dovoljno, ali na visokim nivoima se napravi ozbiljna razlika jer expert intelligence daje x2 bonus za manu, a specijalnost daje još +5% za svaki level.

 

Taj skill za prenošenje magija se zove eagle eye i ja sam dugo mislio da je to beskorisna glupost, ali sam kasnije skontao da često u partiji možeš tako da ukradeš neku ključnu magiju iz protivnikovog spell. Nekad to bude neka na prvi pogled banalna magija, ali ako se zalomi takva tura da nemaš cure ili dispel onda si u velikom problemu. Posle možeš tako da mazneš i magije viših nivoa.

 

najgori skill je tactics. :D Meni su homm3 pravo uživanje samo kad igramo multiplayer, (najviše smo pičili hot seat, posle u lanu i preko neta) a tactics užasno usporava igru i onda je uvek važilo nepisano pravilo da nikad ne uzimamo taj skill. 

 

Heroji 4 su dobra igrica, ali se posle nekog vremena shvatiš kako da budeš nepobediv. Drugar koji je uvek igrao sa necromancers nam je pravio decu sa vampirima, ali se omunjeni onda dosetio da uzme might i da uopšte ne vodi vojsku u fajt nego da napravi što više heroja barbariana levela 15+ i svakom u inventaru napravi štekić potion of immortality.

 

Dugo se nosio s istim misljenjem ali ipak nije toliko presudan skill kad je mapa puna gradova. Jasno je da je resurrection + intelligence mozda kljucan faktor u nekim kombinacijama ali generalno prva i druga runda jedne bitke mnogo toga otkriju. Recimo baci se expert slow i kasnije expert shield/nesto iz water magic ako dispel nije nuzan.

2 hours ago, 189- said:

neka zenska krekovala rdr2

Desperados odlicna igra!

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment
5 minutes ago, vise lisica manje krpelja said:

Hvala na gostoprimstvu.

Prilicno obeshrabjujuce :ohmy:, vise bi odgovarala neka brza varijanta tipa kolin mekrej reli - odmah ekshn

 

ma fazon je da igras kako zelis, nema nekog cilja osim da bude sto veci i jaci ali ne moras ni tako da igras. imas milion nacina da igras i da sebi zadas neki cilj. ili cisto da prezivis, sto nije tesko. mozes igrati i na very easy na pocetku npr.

 

kada naucis mic po mic tek onda shvatis koliko je igra vrhunska i na kraju ces skontati da je vredelo 'muciti' se.

Link to comment

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_games_considered_the_best

 

Cudno da nema need for speed ili recimo motocross madness. Bila i neka midtown madness kad smo kud ludila.

Link to comment

Je li preambiciozno misliti da ce se znati iz koje igre su citati (bez pomagala na netu) ?

 

"/.../, if we want to use the Byzantine navy, we MUST invade Constantinople"

drugi

"Let us show these infidel dogs of the West a sight the likes of which no son of Europe has ever seen"

 

Nagrada za prvog koji pogodi je nista osim prestiza :)

 

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment
Jedno pitanje i od mene.:rolleyes:
"Our mitohondria will have the last fight" izgovara negativac u jednoj vec prilicno staroj igri.
Kao pomoc, konzola je u pitanju.
Ovo gore nemam pojma, ovo tvoje Parasite Eve? :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, arheolog1981 said:

Ovo gore nemam pojma, ovo tvoje Parasite Eve? :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

ista godina kao PE, makar za windows PC.

Ako ni to nije dovoljno: vrlo poznata igra. Moglo bi se reci klasik.

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment
On 25.10.2020. at 11:59, vise lisica manje krpelja said:

Je li preambiciozno misliti da ce se znati iz koje igre su citati (bez pomagala na netu) ?

 

"/.../, if we want to use the Byzantine navy, we MUST invade Constantinople"

drugi

"Let us show these infidel dogs of the West a sight the likes of which no son of Europe has ever seen"

 

Nagrada za prvog koji pogodi je nista osim prestiza :)

 

"..But beware the Kara-kitai, they are without honor."

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...