Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

3 hours ago, Calavera said:

meni su heroji 3 jedna od omiljenih igara, ali ne mogu reći da sam ikad bio dovoljno dobar u njima da igram impossible scenarije :D

save&exit je cudo u toj igri , osim u pomenutom scenariju :)

 

Omiljeni hero? Galtran i njegov skeleton specialty? Loyinis? Tazarov difens? :)

 

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment

Heroji 3 :wub:

ja sam uvek bio Rampart. ako igram velike mape od heroja sam voleo da uzmem Kyrre (logistika) ili Eleshar (inteligence), a za krljanje na manjim mapama uglavnom Ivor (elves)

pogledao sam šta je pestilance lake i ne sviđa mi se. em velika mapa, em 3 dvorca, previše mikromenadžmenta za moj ukus. :D a još na 200% to garant bude pakao, pa je 1 turn traje 10 minuta plus vreme u borbi.

Link to comment
21 minutes ago, vise lisica manje krpelja said:

save&exit je cudo u toj igri , osim u pomenutom scenariju :)

 

Omiljeni hero? Galtran i njegov skeleton specialty? Loyinis? Tazarov difens? :)

 

 

davno sam ja to igrao, morao bih malo da obnovim gradivo pre nego što dam valjan odgovor :sleep: galthran beše onaj što daje one ogromne attack/defense bonuse skeletonima? ako je taj, on mi je ostao u lepom sećanju...

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

Heroji 3 :wub:

ja sam uvek bio Rampart. ako igram velike mape od heroja sam voleo da uzmem Kyrre (logistika) ili Eleshar (inteligence), a za krljanje na manjim mapama uglavnom Ivor (elves)

pogledao sam šta je pestilance lake i ne sviđa mi se. em velika mapa, em 3 dvorca, previše mikromenadžmenta za moj ukus. :D a još na 200% to garant bude pakao, pa je 1 turn traje 10 minuta plus vreme u borbi.

Jos 1 homm3 sentimentalista! Dobrodosli u klub :)

Ramp svakako jedan od jacih. Odlicna taktika, kyrre mora da je 1 od najboljih na velikim mapama upravo zbog strateske prednosti u koracima. Da, poceti s elves vec u privh 5-6 dana se moze dosta osvojiti.

PL mi je bio zadnji ili predzadnji odigran (i zavrsen) scenario od svih exp. pack upravo iz istog razloga, dosadan je i na easy na prvu ruku.Samo protiv AI, multiplayer je naporan ako nije sinhroniziran turn. Ali, ko voli izazove tesko naci veci osim onaj kad protivnik pocinje s mislim 4 fortress a ostali protivnici po 1 town, medium map.

Na PL se makar moze "razvlaciti" glavni protivnik cak bez saveznika zbog velicine mape. Ta dva su jedina na kojima je cak map na "impossible" - otud ogromnog izazova.

 

Just now, Calavera said:

 

davno sam ja to igrao, morao bih malo da obnovim gradivo pre nego što dam valjan odgovor :sleep: galthran beše onaj što daje one ogromne attack/defense bonuse skeletonima? ako je taj, on mi je ostao u lepom sećanju...

Evo invitacije :)

Taj, u principu ne gubis armije posto AI cilja skeletone ako su 300-400+ a ti na visok level vracas 40+% iz mrtvih jos uz to...jos ako se ima animate dead :D

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment
2 hours ago, vise lisica manje krpelja said:

Evo invitacije :)

Taj, u principu ne gubis armije posto AI cilja skeletone ako su 300-400+ a ti na visok level vracas 40+% iz mrtvih jos uz to...jos ako se ima animate dead :D

 

ih, imam ja šta da igram za sledeće dve godine, ali doće jednom i heroji opet na red :D

  • +1 1
Link to comment

Igram Divinity:Original Sin 2 već dve nedelje, i moram da priznam da me igra ne vozi onako kao što me je vozio prvi deo, barem ne do ove faze do koje sam došao (pobegao sa ostrva i trenutno sam u Driftwood-u). Dok mi je prvi deo bio osveženje, pre svega u estetskom smislu, pa i u smislu borbene mehanike, toliko mi je drugi deo mahom repeticija prvog dela sa dodatnom šminkom. Iako ni prvi deo nije baš nešto briljirao sa pričom (kao što Larianove igre nikad ni ne briljiraju, sve je u tom nekom stripskom fazonu, od priče do grafike), nisam baš očekivao da će drugi deo biti na potpuno isti kalup, tj. opet da se vodi chosen one u borbi protiv omnipotentnog zla. Jesu likovi u drugom delu kud i kamo bolje napisani i životniji od para protagonista iz prvog dela i relativno bezličnih henchmana poput Jahana i Bairdotr, te ni sistem borbe sa fizičkim i magijskim oklopom nije tako naporan kao što sam inicijalno mislio, ali dok igram imam osećaj da igram reciklirani prvi deo, a ne nastavak. No, završiću je svakako...

Link to comment

da, ja nisam igrao keca pa mi je dvojka bila sjajna zabava od početka do kraja, ali svakako sam čuo da je to 1 od onih nastavaka koji samo nadograđuju formulu. ako si već proveo 60+ sati u kecu, kapiram zašto bi to moglo da dovede do deja vu efekta.

Link to comment

Meni esse, šta je trenutno od tih izometrija ono što bi neko ko je prespavao žanr posljednju deceniju i kusur (iz objektivnih razloga) prvo što bi trebalo da instalira nakon, huh, Diabla 2, Lionhearta i recimo Titan Questa (to sam posljednje igrao, prije toga sam igrao i one ranije klasike Arcanum, Icewind Dale i slične). Ovdje ne ubrajam Fallout 2 i recimo Baldur's Gate i NWN, nego baš ove dijablolike bez d'n'd pravila i rolanja.

Pillars ili Divinity?

Link to comment

@Calavera

 

Pazi, ne bi ni to bio tako veliki problem da imaš neki lepak koji spaja obe igre, npr. kontinuiranu priču ili jakog protagonistu, pa da je sve to međusobno povezano na neki način (kao u Witcheru ili u Baldur's Gate-u). Međutim, ovde to nemaš, jer glavni tokovi dve priče nemaju veze jedan sa drugim, osim generalnog lore-a i toga da oba slučaja vodiš generičkog superheroja koji bukvalno spasava svet od propasti (čak ni svet, nego i samo postojanje u prvom delu) protiv takođe prilično generičkog antagoniste (ovde moram imati malu rezervu za drugi deo, jer nisam još blizu kraja, ali mi sve ide u tom pravcu). Mislim, OK je to jednom, ali ovde ispada da je Rivellon svako malo na ivici potpune anihilacije, iz koje ga vade polubogovi koji iskaču iz kutije, i koji prelaze isti put otkrivanja svojih skrivenih  moći, od amatera do polubožanstva. Otud i taj deja vu osećaj, mogli su makar neku varijaciju na temu da ubace.

 

Btw, vidim da se na netu masovno kuka kako je borba preteška, tj. mnogo teža nego u prvom delu. Ja to ne vidim, čak bih rekao da je i osetno lakša nego u kecu na Classic/Normal nivou težine (na kojem uvek igram svaku igru). Još uvek se nisam pošteno namučio do 10. nivoa, a kažu da je do tada borba najgora. 

 

@James Marshall

 

Ako tražiš isključivo ARPG, onda ni Pillars ni Divinity, već pre neki Path of Exile, Torchlight ili Grim Dawn. I Pillars i Divinity su punokrvni RPG-ovi gde građenje karaktera igra znatnu ulogu pri igranju, ali međusobno veoma različiti. Pillars je vrlo, vrlo sličan BG 2 ili IWD i po izgledu i po logici igranja i po borbi, dok je borba u Divinity-ju sve samo nije akciona, tj. u pitanju je potezna borba, kao recimo u XCOM-u, sa ogromnom interaktivnošću samog bojišta (npr. možeš da baciš bure sa uljem na protivnika i onda ga zapališ fireballom, ili da elektrišeš vodu ili paru u kojoj stoje protivnici, itd.). Takođe, postoji i znatna vizuelna i konceptualna razlika - Divinity je pun šarenih boja i stripske grafike kao dečija slikovnica (ja ovako zamišljam da bi neki npr. Asteriks RPG trebao da izgleda) sa laganom pričicom, dok je Pillars dosta sumoran, sa mnogo mračnijom paletom i ozbiljnijom temom. Obe igre sa oba nastavka su za svaku preporuku, ali nisu ARPG-ovi nikako.

  • Hvala 1
Link to comment
36 minutes ago, James Marshall said:

Meni esse, šta je trenutno od tih izometrija ono što bi neko ko je prespavao žanr posljednju deceniju i kusur (iz objektivnih razloga) prvo što bi trebalo da instalira nakon, huh, Diabla 2, Lionhearta i recimo Titan Questa (to sam posljednje igrao, prije toga sam igrao i one ranije klasike Arcanum, Icewind Dale i slične). Ovdje ne ubrajam Fallout 2 i recimo Baldur's Gate i NWN, nego baš ove dijablolike bez d'n'd pravila i rolanja.

Pillars ili Divinity?

 

Koje neocekivano otkrice! Jos 1 koji je igrao Arcanum odnosno mozda najbolju RPG ikad.  Prajm boyarski.

Ima li nesto slicno da se napravilo u zadnjih 20g?

 

Diablo2/baldur i njihovi sequeli su nekako vise orijentirani na bazi WoW. Ni fallout nije vise isti nakon fallout 2 posto novi developer pravio nastavke.

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment

Ја се дрогирам Херојима 2 тренутно. Купио сам их на гогу за пар евра.

 

Имам и тројку негде, али ми није јасно зашто вам је интелџенс толико добар у тројци? ТО беше даје бонус у знању? Та вештина ми је гора и од оне која даје могућност преношења магија (осим за помоћне хероје) - оне што преносе трупе

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

Meni esse, šta je trenutno od tih izometrija ono što bi neko ko je prespavao žanr posljednju deceniju i kusur (iz objektivnih razloga) prvo što bi trebalo da instalira nakon, huh, Diabla 2, Lionhearta i recimo Titan Questa (to sam posljednje igrao, prije toga sam igrao i one ranije klasike Arcanum, Icewind Dale i slične). Ovdje ne ubrajam Fallout 2 i recimo Baldur's Gate i NWN, nego baš ove dijablolike bez d'n'd pravila i rolanja.

Pillars ili Divinity?

 

prvo trećeg diabla, a onda i grim dawn.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, vise lisica manje krpelja said:

 

Koje neocekivano otkrice! Jos 1 koji je igrao Arcanum odnosno mozda najbolju RPG ikad.  Prajm boyarski.

Ima li nesto slicno da se napravilo u zadnjih 20g?

 

Diablo2/baldur i njihovi sequeli su nekako vise orijentirani na bazi WoW. Ni fallout nije vise isti nakon fallout 2 posto novi developer pravio nastavke.

Ja sam igrao Arcanum, ali toliko davno da se više ni ne sećam o čemu se radi, tj. sećam se samo pojedinih fragmenata igre. Mislim da je nikada nisam završio - stigao sam sa pričom u ono neko staro propalo kraljevstvo na jugu mape, i tu sam stao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...