Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

u mojim sve češćim razmišljanima o odlasku i životu u Australiji naletim na goddamn hippie-a! :mad:

 

 

ja, ako odem, ima da živim u kući na litici obale okeana, nešto kao ona dona hej sa 24 kičn :sleep:

Neka ti je sa srecom: http://smh.domain.com.au/real-estate-news/sydneys-median-house-price-pushes-through-800000-20140723-zvxjw.html

 

Sydney's median house price pushes through $800,000.

Ovo ti je median. Za liticu racunaj duplo najmanje. 

Edited by noskich
Link to comment

ti mora da sedis na 1 golemom™ koferu sa stotkama kad zivis tako bijedno™ - bolje sjediti na kovcegu punom konvertibilne valute nego li sjediti na praznome kovcegu /moj doprinos alan fordu/

  • Hvala 1
Link to comment

Pre nekoliko dana je objavljen UN HDI izvestaj: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

Norveska i Australija se ne pomeraju sa prvog i drugog mesta.

Juzna Koreja je prestigla Japan.

Singapur je uspeo da upadne u prvih deset.

Kuba je ispred Kuvajta i Hrvatske, a Belorusija ispred Rusije i Bugarske.

Srbija je dosta pala. Prosle godine je bila u rangu Malezije, sada za promil bezi Brazilu.

Tajland je uspeo da predje iz srednje razvijene u visoko razvijenu kategoriju.

Link to comment

ti mora da sedis na 1 golemom™ koferu sa stotkama kad zivis tako bijedno™ - bolje sjediti na kovcegu punom konvertibilne valute nego li sjediti na praznome kovcegu /moj doprinos alan fordu/

Opet stvar perspektive. Meni izgleda bedno provoditi 8 sati dnevno (a efektivno preko 10 ukljucujuci prevoz i pripremu) tokom najboljeg dela dana (dok sunce greje) radeci nesto u cemu ne uzivas samom po sebi vec ga radis iz nuznosti jer mislis da mora tako, Da moras da otplacujes kucu 30 godina tokom kojih samo prespavas u njoj, otplacujes kola da bi stigao na posao, a da ne moras da stignes na posao ne bi morao ni da ih imas itd itd.

A sebe dovedes u poziciju da 100% zavisis od tog posla i ako ga izgubis i ne mozes da nadjes novi bankrotiras - ne mozes da platis rate za kredite koje si uzeo. Sebe dovodis u polozaj totalne zavisnosti i strepnje tako da ne smes ni da zucnes ako ti nesto na tom poslu smeta. 

Edited by noskich
Link to comment

Šta kažu Buda i Budadas na ovakvu oholost? Jebe te što si previše sujetan, to kvari celu tu ideologiju jednostavnosti.

 

nego ti reče da radiš u banci?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

pa radi upravo tako kako opisuje, pati se ko zuti, jede smece i zivi gore od robijasa, ali se tesi da je to sve privremeno; cilj je na vidiku, kamarica raste... 

Link to comment

mene malko iritira taj patronazni ton koji nam se udostoji obratiti... ono, svi ste vi robovi, ja jedini znam sta je pravi zivot i tako to

 

inace nek zivi kako hoce

Link to comment

Šta kažu Buda i Budadas na ovakvu oholost? Jebe te što si previše sujetan, to kvari celu tu ideologiju jednostavnosti.

 

nego ti reče da radiš u banci?

Kakvu oholost? Izrazavam svoje misljenje.

Da, radim dok ne budem bio u poziciji da ne moram vise da radim. Jer sam rodjen kao rob. I radim na tome da otkupim svoje ropstvo. Imam dovoljno za sebe, ali ne i za porodicu. A da prestanem da radim ne bi bio nikakav kraj sveta. Nista nikome ne dugujem, troskovi su mi mali i mogu da ih pokrijem povracajem na investicije. Kazem opet radim i dalje zbog porodice. I ako mi se nesto ne dopada na poslu nemam nikakav problem da to kazem.

Najvrednija stvar je miran san.

Edited by noskich
Link to comment

pa zato ga i bockam, naravno da mi nije misija da mu objasnim da živi pogrešno (i ne mislim da živi pogrešno, btw) nego me zanima u čemu je fora da vredja ljude tako što ih zove robovima sistema, a pri tome sam učestvuje u porobljavanju.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...