Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Auuu...meni je lakse da poverujem u keksija nego u noskicha.

 

Zaboravih da pomenem takodje vaznu stvar - pod koji je glatka podloga je prava stvar. 

 

 

I lakirani parket od nekog drveta je glatka podloga.

Link to comment

čekaj ovo je lajfstajl da bi se što pre otplatio mortgage ili šta? :huh:

Ne, ovo je larpurlartizam. 

Upravo zasto dijete i pokusaji stednje ne uspevaju, jer se sprovode kao privremene mere da bi se doslo do cilja i onda vratilo na stare navike.

A jedini nacin da dodjes do cilja je kada je cilj vrednost po sebi. Intrinsicka motivacija, ne socijalno uslovljavanje. Autenticnost.

Edited by noskich
Link to comment

Ne, ovo je larpurlartizam. 

Upravo zasto dijete i pokusaji stednje ne uspevaju, jer se sprovode kao privremene mere da bi se doslo do cilja i onda vratilo na stare navike.

 

OK a živiš u kući koju otplaćuješ na kredit?

Link to comment

Lepota je u jednostavnosti i lakoci zivljenja. Stolica sluzi da sednes na nju i ova stolica ispunjava tu svrhu. Ne ostaje bilo kakva prljavstina nakon sto ustanes jer ona nije prljava, vec se boja sprala sa nje.

Stednja nije jedino radi stednje vec zbog mnogo toga: zivotne sredine, bivanja zadovoljnim onim sto se ima, a sto je istovremeno ono sto je zaista potrebno i neopterecivanjem sa nebitnim stvarima u zivotu, cime se oslobadja vreme za bitne - drage ljude, povezanost sa prirodom, rekreaciju, interesovanja, i sve ostalo.

A ti li si Diogene!

 

Pazi ima lepote i u asketskom zivotu, ima lepote i u japanskim vrtovima ima i u teskom radu a ima i u kreativnom nadahnucu. Ima i u vinu i lepim zenama i u druzenju sa ljudima. Ima i u zivotu bez dugova i bez nametnutih statusnih simbola. Ali brate noskich, nema lepote u toj tvojoj stolici s koje se sljustila farba pa da ga jebes.

Link to comment

Naravno, guza se spira vodicom, sto da secemo sume. Em ekoloski, em daleko jeftinije, em daleko cistije. Ko nece nek mu se lepe guzovi i dalje:

 

n2denm.jpg

 

 

 

 

super je ovo! 

samo, ne morate pijacom vodom da perete guzice - ekoloskije je da koristite onu koje ste vec iskoristili za pranje sudova (pre toga za pranje zuba, a posle toga za kupanje, pa onda za pranje vesa).

sta rade gosti kad dodju? ko sedi na cistoj ali izlizanoj stolici?

i molim te nadji neku alternativu za head&shoulders, stvarno nema smisla da trpas P&G-u pare u dzep. ko ih hebe, moze se perut isterati i ventilatorom sa 5 brzina.

Edited by Djuro
Link to comment

Ne, voda mora biti cista jer dolazi u kontakt sa telom. Voda na Tajlandu iz instalacija se ne koristi za pice, to je tehnicka voda. Gosti spavaju kao I mi, dobiju podlogu za spavanje I jastuke. Sampon je vlasnistvo gosta. Potpuno je nebitno ko sedi na kojoj stolici.

Link to comment

ovakvih ofucanih stolica ima i kod moje tazbine na selu, privučeš pod sebe dok petljaš oko rakijskog kazana i tako dalje.

 

ali, njima ne pada na pamet da od takve, jadne i nikakve stolice prave simbol otpora konzumerizmu. 

Link to comment

ovakvih ofucanih stolica ima i kod moje tazbine na selu, privučeš pod sebe dok petljaš oko rakijskog kazana i tako dalje.

 

ali, njima ne pada na pamet da od takve, jadne i nikakve stolice prave simbol otpora konzumerizmu. 

 

:0.6:

Link to comment

u mojim sve češćim razmišljanima o odlasku i životu u Australiji naletim na goddamn hippie-a! :mad:

 

 

ja, ako odem, ima da živim u kući na litici obale okeana, nešto kao ona dona hej sa 24 kičn :sleep:

Link to comment

Osobe na uramljenim fotografijam/slikama u uglu su..?

Izvinjavam se ako sam suvise radoznao.

 

Rekao bih da su neki duhovni ucitelji ?

 

 

 

 

2m3mxw9.jpg


 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...