Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Kinezi bi trebalo da su bolji u toj nekoj srednjoj klasi od Samsunga, daju više za uložen novac, mada je i ta Samsung A serija ok.

Koliko bi para dala, uzela za keš ili uz paket na rate?

Pogledaj i Huawei/Honor, ovi modeli što su sad u ponudi kod nas još dolaze sa svim Google aplikacijama, što sa nekim narednim neće biti slučaj.

 

Link to comment

Te gugl aplikacije su beskorisne i samo zauzimaju memoriju, voleo bih da ih se otarasim, ali me mrzi da rutujem telefon.

 

Jedino njihov kalendar koristim, a i to zato što me mrzi da tražim bolji.

 

@Jumanji

 

Meni je moj Kinez upao komplet u vodu i naravno podebilio, a pošto više ne mogu da se vade baterije sam se bio zabrinuo, isključio i stavio ga mokrog na radijator, evo ga radi k'o nov. Mada mislim da je to sa pirinčem vrhunska ideja.

Edited by Anonymous
Link to comment

Pa sad, nije to baš tako. Tu spadaju svi Google servisi, uključujući i Play store, Mape, Gmail, YouTube...

Sve će to morati ići preko nekih third party aplikacija i realno su pukli bez toga.

Edited by mraki
Link to comment

Huwei je odmah napravio njihovu verziju Play store-a i on je jedini realno bitan, a ja recimo imam gugl map, ali ga ne koristim, pošto su mi Sygic i Backcountry bolji u kombinaciji, sve ostalo može preko browser-a, YouTube servis nisam pokrenuo u životu.

 

Uopšte mi ne bi bio problem da sutra kupim telefon bez jebenog gugla, naprotiv. Oni sami će se sjebati, izgubiće azijsko tržište, a neće postići ništa.

Link to comment

@AnonymousOk, ali prosečan korisnik teško da razmišlja tako. Mislim da će ovde izgubiti samo Huawei, dobiće drugi Kineski proizvođači, Gugl ovo neće mnogo pogoditi...

Inače, to sa third party app storom prosto nije to.

Edited by mraki
Link to comment

Tu se slažem, obični korisnik ne želi mnogo da se igra sa napravom, želi da je koristi.

 

Ali polako sve to sa mobilnim telefonima počinje opako da liči na kućne kompjutere, korisnici će morati da se navikavaju da je to postala komplikovana naprava, poput bilo kog kompjutera.

Edited by Anonymous
Link to comment

Poenta Googleove kontrole je u Google Play Servisima, koji su u suštini API za developere da im olakša implementaciju popularnih feature-a, mape, lokacija, in-app kupovina, gomila drugih stvari, u isto vreme oni služe Googleu da veže proizvođače za sebe, jer ako imaš telefon koji nema Google Play Servis na sebi, automatski gomila popularnih aplikacija neće moći da radi, tako da nije stvar u tome da nećeš imati Youtube ili Gmail ili čak ni Play Store, već ni mnogo drugih neGoogle aplikacija, osim ako taj developer ne napravi zasebnu verziju koja se neće oslanjati na Google Servise za tvoj Android, što se realno neće desiti, osim ukoliko kao kompanije ne subvencionišeš developere popularnih aplikacija ili ako si dovoljno velik, tj. da ogroman broj ljudi kupuje i koristi takve telefone, pa da za developere ima smisla da to rade, a da li su Huawei ili Samsung dovoljno veliki da bi to mogli da izvedu, pitanje je. 

 

Ima ovde to sve u detalje opisano - https://arstechnica.com/gadgets/2018/07/googles-iron-grip-on-android-controlling-open-source-by-any-means-necessary/

Link to comment
Kinezi bi trebalo da su bolji u toj nekoj srednjoj klasi od Samsunga, daju više za uložen novac, mada je i ta Samsung A serija ok. Koliko bi para dala, uzela za keš ili uz paket na rate?

Pogledaj i Huawei/Honor, ovi modeli što su sad u ponudi kod nas još dolaze sa svim Google aplikacijama, što sa nekim narednim neće biti slučaj.

 

 

 

Uvek imam problem kada kupujem mob da dam kes. Evo ne znam zbog cega, samo kod mobilnog, ali iz tog razloga stalno sam isla preko ugovorne obaveze, iako je to naravno uvek skuplja opcija, kao na kraju i svaki zivot na kredit. Meni je istekao ugovor sa mts-om i htela sam da predjem u Telenor, mada vidim da mnogi idu u suprotnom pravcu (ok kapiram da je to u sustini sve isto srnj), no ne znam da li bih sada isla na tu vrstu obaveze kod operatera. Ali negde 350-400€ vise od toga ne. I ne bih Huavej.

 

Potreban mi je pre svega fluidan (A5 stucnuo nije pu.pu.pu), jednom sam ga samo restartovala. Da pravi solidne slike (A5 ima problem sa nocnim fotkama i onim u pokretu, ali ok, to mi nije toliko pravilo problem, ove staticne dnevne su savrsene, a nisam ni cepidlaka tolika bas) sve ostalo manje vise imaju valjda svi regulisano.

Preko moba radim bukvalno sve.

Placam, komuniciram (naravno), saljem mejlove, forumi, drustvene mreze, guglam sve sto mi treba, narucujem, tu su razni podsetnici, spiskovi, videa, serije i filmove cak gledam kada nisam kod kuce (ovo sam mislila da nikada necu moci : )) ).

I da potreban mi je veci kapacitet baterija od 300mAh, ako je to moguce u srednjoj klasi i da, ekran nikako manji od 5.2" (sadasnji).

Eto biggrin.png

 

 

 

Te gugl aplikacije su beskorisne i samo zauzimaju memoriju, voleo bih da ih se otarasim, ali me mrzi da rutujem telefon.  

Jedino njihov kalendar koristim, a i to zato što me mrzi da tražim bolji.

 

[mention=12403]Jumanji[/mention]

 

Meni je moj Kinez upao komplet u vodu i naravno podebilio, a pošto više ne mogu da se vade baterije sam se bio zabrinuo, isključio i stavio ga mokrog na radijator, evo ga radi k'o nov. Mada mislim da je to sa pirinčem vrhunska ideja.

 

Odlicna je ideja sa pirincem koji svaku vlagu u okolini skuplja. Tako je moj HTC neki prastari svojevremeno upao u baru, malu, ali dovoljno da otkaze. Odmah izvadila bateriju i sve ih tako zagnjurila u ciniju punu pirinca na 24h. Proradio kasnije sasvim normalno.

 

 

 

Link to comment

@Jumanji ako ti je već odgovarao taj A5, uzmi slobodno Samsung Galaxy A50 (2019).
Ima sve što si navela da ti treba a i više, za vrlo pristojne pare, bilo za keš ili uz paket. To je kažu najprodavaniji telefon ove godine preko operatera kod nas.

Edited by mraki
Link to comment
  • 1 month later...

Imam neki Huawei y5 II, koji je radio dobro dok nije zamenjen novim telefonom pre desetak dana. Sada neće da podigne sistem. Ne prihvata ulaz u Safe ni u recovery.

Kad je ugašen uredno prihvati punjenje baterije, sve normalno. Kad ga uključim pokaže početni ekran, prikaže animaciju i ode na Huawei logo gif i to vrti do beskraja.

Tada ne prihvata dugi pritisak na power, nego mora da se vadi baterija.

 

Da li ima neke fora da ga nekako nateram u hard reset, jer mi podaci na njemu nisu bitni?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...