Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Jedan od velikih otisao ka nebu. Prvi covek koji je probio zvucni zid, Chuck Yeager
 

https://www.thetimes.co.uk/edition/news/chuck-yeager-obituary-qg3n8lxzl

 

Quote

Chuck Yeager, the first man to break the sound barrier when he flew supersonic as a US test pilot, has died aged 97.

Immortalised in Tom Wolfe’s The Right Stuff, Yeager’s cockpit exploits helped pave the way for the Apollo Moon landings. He died in a Los Angeles hospital.

 


spacer.png


Na platnu ga je ovekovecio Sem Separd u filmu koji je kod nas preveden kao Put u kosmos (The right stuff 1983), a i sam se pojavio u cameo ulozi barmena.
 

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Pishe - nego ne pratish...

 

 

 

7 hours ago, NevenMan said:

Kme kme kme kme 

 

ta sva seljenja ne da nisu uragan, nisu ni vetar, vise neki prdez koji ce se osetiti par minuta.

 

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Ja se radujem. Taman da nam se doseli još demokrata iz Kalifornije, pa da okrenemo Teksas u plavo.

 

A kako se zna da su doseljenici plavi? Oni valjda beže od takvih?

Link to comment

Zna se tako što se taj film već gledao u jednoj drugoj državi u kojoj sam živeo.

 

Poklekla ekonomija početkom devedesetih u Kaliforniji, a ja na ulicama vidjam registracije auta iz Kalifornije, u prodavnicama čujem Valley naglaske a u novinama vidim cene kuća koje rastu, leva obala kupuje ko vruće kifle sve im jeftino. Država u kojoj sam živeo je pod pritiskom emigracije sa polako ali sigurno tokom 15 godina poplavela, prvo flip flop battleground state 1996-2004, a od 2008 plava. Evo ove godine su na referendumu izglasali pravo na plaćeno porodiljsko odsustvo od 3 meseca, što je i Kalifornija izglasala pre nekoliko godina.

Link to comment
12 hours ago, Luther said:

Oracle moving from California to Texas, joins Tesla, Hewlett Packard

 

Šta o ovome misle PPP kalifornijanci/ke i teksašani? 

 

Ipak je bolje pogledati jedan od milion youtube-ova ili procitati neki od milion clanaka o kalifornijskim izbeglicama nego pitati one kojima je socijalisticko samoupravljanje najbolje naucena lekcija tokom celog skolovanja.

 

Oni zapravo negiraju da bilo kakva bezanija postoji, kazu da je to prdez, zatim se potpuno kontradiktorno i infantilno raduju kalifornikaciji Teksasa. Ne mogu da se sinhronizuju sa sobom, duša išće komunizma u tudjini.

Link to comment
20 minutes ago, 3opge said:

koga uopste zabole kurac gde se glupi oracle seli?

 

 

 

Svi americki mediji, kao udarna vest.

 

Pretpostavljam zato sto je "glupi" Oracle vredniji od cele Srbije i sto zaposljavaju 150 hiljada ljudi.  Znaci da Kalifonija u roku od 3 nedelje gubi porez od 3 kompanije koje ostvaruju godisnji prihod od 120 milijardi dolara. Mada sam siguran da to tebi nista ne znaci.

 

 

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment
3 hours ago, ObiW said:

Zna se tako što se taj film već gledao u jednoj drugoj državi u kojoj sam živeo.

 

Poklekla ekonomija početkom devedesetih u Kaliforniji, a ja na ulicama vidjam registracije auta iz Kalifornije, u prodavnicama čujem Valley naglaske a u novinama vidim cene kuća koje rastu, leva obala kupuje ko vruće kifle sve im jeftino. Država u kojoj sam živeo je pod pritiskom emigracije sa polako ali sigurno tokom 15 godina poplavela, prvo flip flop battleground state 1996-2004, a od 2008 plava. Evo ove godine su na referendumu izglasali pravo na plaćeno porodiljsko odsustvo od 3 meseca, što je i Kalifornija izglasala pre nekoliko godina.

 

Pa kako je onda 5.890.000 teksašana i teksašanki glasalo za "narandžastog mizoginog fašističko-rasističkog babuna"? (600.000 više nego za Bajdena) Jel su svi ti isti kao on ili su samo "zavedeni" i ko ih je to zaveo?

Link to comment
5 hours ago, dragance said:

Idu zbog manjeg poreza. Jebe se njima za sve ostalo.

 

Ma to je jasno, nego je priča čoveka sa lica mesta da u Teksas dolaze sami "plavci" kad ono međutim na izborima druga priča.

Link to comment
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...