Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

nadrkane suve face - ljuti, depresivni, sta ih ja znam , pre neki dan setam downtownom kad prekoputa baja...crne farmerke, neka armani ovo-ono crna kozna jakna, prada patike (cisto da se dobije komplet slika) i nadrkan sam od sebe, u momentu pogledam oko sebe,suncan dan, svi sretni, ovi ameri - konstantno nasmejani, sto fejk sto zastvarno a ovaj tip stoji i jebe kevu od nadrkanosti....i to je ona faca, gde znas da se nije njemu nista desilo da je ljut, vec konstantna potreba da se bude neki badass iz samo njemu znanih razloga...od ostalih stvari - kockaste glave (ako su malo dinarski/hercegovanci i tako to) su jedan od njih, i te tako ko da ih je neko lopatom/tiganjem mazno po potiljku... visina, moze i ne mora...ja sam 196-7 cm ali sam plav, tako da se ne uklapam..posto kontam da su pravi cestiti srbi visoki i crni (cesto pitaju dali sam nemac, ili neki rus, ukrajinac :isuse: uglavnom idu u extreme). zubi su takodje 1 uzas ...ovde nas inace ima fala qrcu taman toliko da nas zamrzis pa tako izbegavam i ne druzim se sa "nasima" :ph34r: , odem poneki put do prodavnice i kad ih cujem (ovde je uglavnom izmesano BIH/CRO/SRB pa ima onog munze-konza, u mene jaran'ca..olimoli na plazu itd ) - meni dosta svega. e da...i uvek spremni za fajt - ovakav ili onakav. - djevojke isto tako...uglavnom zuti zubi i "dignut" nos.
siroka lepeza razloga...kao prvi je taj da sam ovde prvo dosao dosao u highschool pa nisam imao nasih ljudi oko sebe, to se nastavilo i na koledzu i tako sve do sada kad radim...preseljenjem u veci grad, upoznao sam par (2-3) ljudi koji su ih istog mesta kao i ja u srbiji i sa njima odrzavam komunikaciju i to je to . U vise navrata druzeci se sa ljudima mojih godina (pozne 20-te) nisam naisao na nista sto bi moglo da mi bude interesantno i privlacno da bi nastavio neko dublje druzenje sa njima. I ova sacica ljudi koju znam, vecina toga se zavrsava na nekom ogovaranju sta je ko rekao, ko koliko ima, sta je ko kupio, ili na nekoj prici da je generalno LOSE (ona fraza - "ma bedak brate" - "sta da ima") - sve se zasniva na neku kuknjavu (bilo da su mladji ili stariji ljudi), na neku muku, kako je tesko, ovo, ono...svi u svojim glavama zive i dalje u toj jadnoj srbiji, gde znaju da je losije nego ovde, ali opet iz nekog razloga blate ameriku, amerikance i uopste strance, a da pritom nikako ne zele da stupe u odnos sa istima i vide da nisu u pravu. (da ne bude zabune, to su sve visoko obrazovani ljudi). Ovde u ovom cikagu je srpska zajednica tako (ne)organizovana da manje vise ne moras ni da znas engleski vise od nekih osnovnih hau, jes nou reci da bi kako tako funkcionisao, oni to prihvataju i neka zatucanost i dalje ostaje tu gde je i nema mesta za napredovanjem. da ne budem pogresno shvacen, ne govorim da su svi takvi, ima verovatno kul sveta, ali ja na njih jos nisam naisao (mozda su mi kriterijumi visoki)Jednostavno priroda razgovora je daleko opustenija i meni prihvatljivija sa amerikancima, ili nekim drugima, posto mi se prijateljstva vezuju za ljude iz raznih zemalja (grcka, kanada, spanija, meksiko brazil, argentina...itd)...sad cu daleko da odem, ali ne mogu da prihvatim te price da je sarma ili karadjordjeva najbolje jelo na svetu, da je nasa prava srpska slanina bolja od bilo koje, da su nasa vina do bolja od bilo kog cileanskog ili kog vec, i tako dalje, mislim da razumes poentu...jos jedan od razloga je taj da sam sticajem okolnosti poslovno pomagao neke nase ljude, na kraju sam ja ostao zajeban...i tako 2-3 puta, pa sam onda rekao nikad vise.da ti ne govorim o nekulturi, gde recimo u celom ilinoisu je zabranjeno pusenje na javnim mestima, jedino kad odes na nasa mesta, dimnu zavesu mozes nozem da seces...kazem ti...nek su zivi i zdravi...ali mene to sve ovde gde sam ne interesuje i nije mi potrebno - niti da slusam takve price, niti da odvrcem/zavrcem sijalice po nasim kafanama.eto.
ima, ima...vidis, ja sam tako sa par ljudi krenuo da saradjujem oko neprofitne organizacije u tom istom SKC sveti sava (gde je odrzan poslednji forum, sastanak srpsko-americko privredne komore - a taj isti SKC su zatvorili posto su sluzili alkohol gde licencu za sluzenje istog nisu obnovili 3 godine, zato sto se nije imalo $150) ...imali smo prostor, materijal, hteli da napravimo jedan centar socijalne gravitacije, gde bi novodoseljeni imali da priliku da dobiju, pravne, ovakve ili onakve savete da bi se sto lakse prilagodili zivotu ovde, organizovali filmske veceri, predstave, casove kompjutera, engleskog...3 put pogadjaj koliko je ljudi dolazilo na te stvari...da ne pricam koliko smo Deska molili za podrsku a isto toliko ministarstvo za dijasporu, gde sam 3 meseca cimao izvesnog zamenika sreckovica da bi me nazvao nazad...da sam hteo prase da oprljim i organizujem svesrpski uranak, verovatno bi mi i svoju delegaciju poslali...basket sam igrao isto tako i sa tim nasima, pa je na kraju basket pukao jer niko nije hteo da da 30 baka za koriscenje sale...mislim nebitno, ovo se sad pretvorilo u neku bezveze raspravu o srbima u cikagu i o tome da li je scepa primitivan ili ne... ja mislim da je vecina srba onakva kakvom je dozivljavam i kako sam ih opisao, i kao takvi mi ne prijaju, imam ja i porodicu u srbiji, i jako puno prijatelja ali ja se u toj zemlji kad dodjem, ne osecam prijatno - transferi neprijatnosti - kako god hocete da nazovete...jeste, ima toga u svakom narodu, ali tako nesto ne cini vecinu kao kod nas. ako se neko nasao uvredjenim -sori.
suvost lica, zuti zubi, portabl tv glava + чичково улје...idu uz sve to moje gore navedeno....nego deder mi objasni bold..sto "satro" nisu a ovi jesu, kako drazi a kako srdacniji.. jel govorimo isto o nekoj dijaspori ili srbima uopće?... ja imam negativno misljenje o srpskom narodu kao celini, ti srpski pogledi me jednostavno ubijaju. ne znam da li postoji strucan naziv za to ,ako ima, onda sam to.
Znachi ... ne mogu da verujem da josh uvek stojite iza scepe. Iako se mogu i slozhiti sa golemim delom njegovog opisa u prva dva posta, to sve jednostavno mora prestati posle ovog treceg citiranog posta. Jednostavno mora ... ili ... dajte onda struchnu rech za choveka koji ostaje pripadnik grupe na koju u celini gleda sa prezirom i gnushanjem + dushevno trpi zbog toga ... bira drushtvo prema etnichkoj pripadnosti ...Mislim, sva sreca po scepu shto je plav, pa mozhe u ogledalu da se distancira :isuse: Ovo pishem pre svega shto medju vama prepoznajem uchesnike foruma o kojima do sada nisam stekao utisak koji bi govorio u prilog tome da mislite isto shto i scepa u svom trecem postu ... tj. zhelim za ubuduce da znam sa kime razgovaram.
Link to comment
Nemoj tako, i jedni i drugi ste ipak 1 deca ppp. Jeste vi krivi što vam ovaj forum nije pružio perspektivu?
Ovo nije KL. Neko mu ukrao nalog.A možda ovo i jeste verzija KL-a kada Miralem i Titjer nisu u blizini...
Link to comment
Opet cedis suvog (npr. drena). Samo za tebe: zajebavam se. Masnim boldom.
Добар пост. Или мрс.Ма нек једе шта ко хоће, посно, масно, ша кога брига.
Link to comment

ja samo mogu da kazem da su nasi u nemacku jedan vrlo istinoljubiv svet, a muskarci su veliki zavodnici smile.gifsa celom srpskom populacijom u dijaspori, a ni ovde, se jos nisam susrela, pa ekstrapoliram iz ovog malog uzorka. dakle, zanimljivi su mi ti srbi.

Link to comment
Ja stvarno ne znam zašto stalno meni postavljaš ovo pitanje o sebi kao borcu za nacionalna prava. Osim ako ne doživljavam amneziju pa se ne sećam da sam te nekad ranije tako nazvao. :unsure:
Pusti ga bre, vidis da se vec 3 dana samo izdrkava i ponavlja jedne te iste stvari na njemu svojstven pasivno-agresivni nacin. Masa nedorecenih ambiguoznih proseravanja koja niko ne moze da shvati. Ako mu odgovoris, onda ce da ti kaze da ustvari nije on to mislio i da to "govori vise o tebi nego o njemu", pa ce posle 3 posta da opet ponovi prvobitno pitanje i opet nanovo... 1 attention whore i nista vise od toga.
Link to comment

Ja se slažem, tj. saglasan sam i sa Filipenkom i sa Šćepom. Verujem da su doživeli i videli to što jesu, ali ne verujem u vrednosni sud g. Šćepe. Takav je sud 1 greška u mišljenju. Prosto takve sudove neka gospoda zadrže na sebe, a ono što vide svojim očima neka opišu i to je to. Čisto lični utisak. Fotografija bi ovde zapravo najbolje legla, slika govori hiljadu reči i retko laže.115mrtavdrogirancrnogor.jpg

Link to comment
ja imam problem s ljudima koji se ne kupaju. ako neko smrdi na bajat znoj - zao mi je ali tu nema druzenja. ovde gde zivim svi imaju kupatila, toplu vodu, sapun, nema razloga da se neko ne kupa redovno. a ima dovoljno interesantnog, pametnog, plemenitog i postenog sveta koji se kupa tako da smrad ne moram da trpim. i necu. ako sam zbog toga pun predrasuda - neka sam. mora i to neko da bude.
ja sam mnogo zanimljiv, i sarmantan, i duhovit...al jbt retko se kupam, nije valjda da se ne bi sa mnom druzio zbog toga?
Link to comment
Ja se slažem, tj. saglasan sam i sa Filipenkom i sa Šćepom. Verujem da su doživeli i videli to što jesu, ali ne verujem u vrednosni sud g. Šćepe. Takav je sud 1 greška u mišljenju.
Filipenkov post sa neke druge diskusije i Scepin su mozda veoma slicni po kolicini iskazane netolerancije, ali ja medju njima vidim jednu znacajnu razliku, a to je protiv koga je ta netolerancija usmerena. Ciljna grupa Filipenkovog posta su gejevi, a Scepinog "zutozubi/nadrkane face" u diaspori. Prvi su takvi postali rodjenjem, drugi su takvi po svom slobodnom izboru. Velika razlika koja cini Filipenkov post mnogo tezim nego Scepin.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...