Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

25€ je lagerovanje u servisu. Probao i ja jednom ručno da promenim točkove, međutim ovi su to mašinski tako pričvrljili da nije pomagalo ni to što sam se popeo na pajser - neće šraf da popusti, pa da se ubijem.
Druže, metalna štangla u kolima dobro posluži ako se potučeš na semaforu, ali to je retko. Češći slučaj je da se iskoristi kao nastavak za ključ. Ako si i bežao sa fizike, zapamtio si staru narodnu daj mi dovoljno veliku polugu i pomeriću Zemlju...
Link to comment
Ako si i bežao sa fizike, zapamtio si staru narodnu daj mi dovoljno veliku polugu i pomeriću Zemlju...
U stvari, traži se oslonac, al' 'ajde... Edited by zorglub
Link to comment

Stvarno, za zimske gume, ako je zemlja, recimo, kao Svajcarska ili Austrija (Japan je veci ali slican princip, mnogo planina oko gradova), gde god hoces da odes, treba zimska oprema. Po gradu i okolo, dobro, ko sme da naredi obaveznu upotrebu zimske opreme u Beogradu? Tu je rasciscavanje snega drzavna briga.Vidim, kazu clanovi Foruma, promeniti tockove sam ne ide lako. Meni je promenio serviser i jos mi dao kutiju sa srafovima od letnjih tockova.Ni sanjao nisam da su razliciti. Posebno me je trgnulo, da kada mi je stavio zimske tockove, dao mi je i set srafova za rezervni tocak,koji je letnji. Na to nisam ni mislio. I sta da mi zatreba rezervni tocak u ponoc, u nedodjiji, a ono srafovi ne pasuju?

Link to comment
reci nam lepo da se sprdaš s nama i sve ti je oprošteno <_<
Sto?Pa zimski tockovi dosli sa svojim srafovima, bem li ga kako to ide, nikad cuo. Imam kutiju, kao 1/4 kutije cipela, rece mi majstor tu su ti originalni srafovi, to ako ti treba da koristis rezervni tocak. Donesi ih kada budes menjao na letnje. Kada on cuva skladisti letnje tockove, sto nije zadrzao i srafove?
Link to comment
reci nam lepo da se sprdaš s nama i sve ti je oprošteno <_<
Mora da je ovo: zimski tockovi (drugi proizvodjac) imaju kapu shrafa vecu nego originalni i takav shraf ne bi mogao potpuno da se zavrne jer jednostavno rupa na originalnoj felni (kakav je i rezervni tocak) u koju ide glava shrafa da se potpuno zavrne je manja.Na proslim kolima nije bilo seta shrafova koji dolaze sa zimskim tockovima, korisceni su jedni isti.Sada ima. Ko je menjao felne ili nesto budzio mozda je isto naisao na drugacije glave shrafova za tockove.Vidi 1. i 3. sliku. Edited by Yoyogi
Link to comment

iako vozim originalne audijeve alu felne, mi bednici smo drugi svet u odnosu na tebe. ono o čemu ti vodiš brigu, čak i kad stigne kod nas za jedno 10 godina, mi o tome nećemo ni brinuti jer nećemo imati dovoljno novca za tako nešto. a i da imamo, opet bismo stan pre toga kupili za taj novac.mada, dok sam u kancelariji, da ti predložim sponzorstvo jednog dobrog veslačkog kluba...

Link to comment

Jedan kaze da zayebavam, drugi trazi da se zakljuca tema (po mecavi i hladnoci), treci da ce to tamo doci za 10 godina.To je verovatno vec tu, mozda jos neko nije naleteo. Samo da se obrati paznja ubuduce da je i to moguce da tockovi dolaze sa razlicitim kapama srafova.Danas sam nasao tu kutiju sa srafovima i stvarno, novi (zimski) srafovi imaju manju kapu od standardnih.srafovi.jpgU kutiji su standardni srafovi + odvrtac za zimske (zaokruzen crvenim) koji ne pasuje za rezervni tocak i njegove srafove (kao ni na celu celu kutiju standardnih srafova sa letnjih tockova). Tu je zamka - kako bi namestio rezervni tocak? Ako bih i uspeo da skinem puknuti tocak, kako bih zasrafio rezervni? Dodas -10C, nedodjiju, mozda i benzin dovoljan za 2-3 sata rada u mestu, mrak i vetar jak...

Edited by Yoyogi
Link to comment
1. put da cujem da musko ne moze tocak da izmeni. dosta foruma, tjelovjezbe!
pre tri meseca sam zamenio felne sa letnjim onima sa zimskim gumama. jedan točak nekako drugi nikako. nikakva cev kao produžetak na krst ključ nije pomogla. odem u servis, ne ide. tek kada je čovek dobro isprskao WDom, sačekao, natakao ključ gedore na šraf i dobro izlupao čekićem, uspelo je. reče da je moguće da su mi u servisu pošlog proleća zategli šrafove prejako podešenim kilo ključem.elem, u nedelju, valja krenuti iz vukojebine, s lancima, naravno. ideja da se na rezervni točak u toplom nakače lanci pa točak zameni i onda postupak ponovi imala je zastoj u primeni. ponovo ista stvar, neće šraf da krene. ipak, cev od dva metra, izvučena iz šupe je odradila posao.savet: namontirajte lanac na rezervni točak. lakše je zameniti točak no nameštati lanac u snegu.
Link to comment
pre tri meseca sam zamenio felne sa letnjim onima sa zimskim gumama. jedan točak nekako drugi nikako. nikakva cev kao produžetak na krst ključ nije pomogla. odem u servis, ne ide. tek kada je čovek dobro isprskao WDom, sačekao, natakao ključ gedore na šraf i dobro izlupao čekićem, uspelo je. reče da je moguće da su mi u servisu pošlog proleća zategli šrafove prejako podešenim kilo ključem.elem, u nedelju, valja krenuti iz vukojebine, s lancima, naravno. ideja da se na rezervni točak u toplom nakače lanci pa točak zameni i onda postupak ponovi imala je zastoj u primeni. ponovo ista stvar, neće šraf da krene. ipak, cev od dva metra, izvučena iz šupe je odradila posao.savet: namontirajte lanac na rezervni točak. lakše je zameniti točak no nameštati lanac u snegu.
Djordje,ova tvoja prica mi probudila neke uspomene.Svojevremeno, u JNA, sam vozio kamion (110T7). Jednog dana odem u radionicu da pregledaju kocnice. Parkiram kamion, poskidam sva 4 tocka. Majstor pogleda dobose i ja vratim tockove. A srafova na tocku mali milion. Ja se napravim pametan i uzmem neku cevku od jedno 2 metra i nastavim moj kljuc i sve lepo dobro, onako ko sivonja, zategnem. Na svu srecu, ili nesrecu, majstor me je gledao sve vreme i kada sam zavrsio, ja onu cev vratim gde sam nasao. On me ljubazno upita sto je ne ponesem sa sobom, da mi se nadje ako trebam da odvojem strafove. Ups! Pa ja lepo i uz puno muke i nevolje, popustim sve srafove. Onda ih zategnem ih sa kljucem.I dan danas se toga uvek setim kada menjam tockove - ne zapinji sivonjo:)Puno pozdrava,X500 Edited by x500
Link to comment

Zimske gume, licenca za slobodno kretanje po snegu, da odes gde hoces (u 90% planinskoj zemlji) i da nikome ne smetas i da niko iza tebe zaglavljenog ne gubi vreme ili vikend. I da te vlasti ne kazne, zestoko. Dok se rves sa lancima koji su izgledali lako da se nameste (zenska ih je namestala na promotivnom videu u radnji pa i kostaju samo 30$) a na terenu su nemoguci golim prstima, mogu cak i da ti otfikare neki.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...