Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pa nista, ako ne "otkucas" personalizovanu na kojoj je mesecna karta, kada ti dodje kontrola oni ce ti proveriti kartu i bice sve OK. Isto tako ako na kartici imas jedno/visecasovnu ili dnevnu kartu koju si vec "otkucao" u drugom vozilu.
Verujem da će biti raznih modifikacija, pa i ove, ma šta trenutno pisalo o novom sistemu. Pa i u sadašnjem neposedovanje markice ne bih smatrao prekršajem, nego lepo daš čoveku rok od 24h da se pojavi na GSP šalterom sa svojom povlasticom i ličnom kartom i gotovo. Neki forumaši iz naprednih država spominjaše da se to kod njih može u javnom prevozu.
Link to comment

A zašto ne previđaju mogućnost da se SMSom plati prevoz? Ako može parking....Tako bi povećali naplatu.

Edited by pacey defender
Link to comment
Za otkucavanje mesecnih karti: pre bih rekao da ne postoji mogucnost da na njoj pise da li si platio za taj mesec ili ne. Tesko da ce se nesto lepiti na nju :).
Nije problem da li piše nego da li ti trebaš da kucaš ili da uplatiš na uplatnom mestu , atek kontrola da utvrdi da li "imaš markicu".
Link to comment
Evo i procedure:Lično ispostavljate zahtev za izdavanje personalizovane BusPlus kartice na jednom od mesta za izradu ovih karata.Izaberite tip BusPlus kartice koju želite (zaposleni, penzioneri, studenti, nezaposleni...).Predajete dokumenata neophodna za izdavanje kartice.U zavisnosti od raspoloživog identifikacionog dokumenta prikupljaju se neophodni podaci u elektronskom obliku ime, prezime, JMBG ili se unos potrebnih podataka vrši ručno.U slučaju da slika nije raspoloživa možete i da se fotografišete na licu mesta.Iz aplikacije se izabere opcija štampanja kartice.Štampa se kartica sa personalizovanim (ličnim) podacima.Kartica se aktivira u sistemu.Štampa se potvrda o preuzimanju kartice.Potpisujete i nova BusPlus kartica je vaša!Ovo važi za sve kategorije putnika i sve tipove personalizovanih kartica.Jednostavno, zar ne?
:lol:
Link to comment
Nije problem da li piše nego da li ti trebaš da kucaš ili da uplatiš na uplatnom mestu , atek kontrola da utvrdi da li "imaš markicu".
Ne znam da li si me razumeo: hteo sam reci da mozda kontrola nema mogucnost da proveri da li je isprava vazeca za taj mesec, nego samo da li putnik poseduje kartu za autobus. A kartu za autobus dobijes tako sto je otkucas kad udjes u bus.Naravno da to nije bas ... normalno ... da uredjaj kontrolora nije u stanju da pogleda kad vazi 'markica', a citac na vratima jeste, ali... jel treba sad da kacim onu Dabovicevu sliku iskasapljenog tramvaja? :lol:edit: Radosna vest za sve svercere je da kontrole nema otkad su pocele vrucine. Videh ih onaj prvi dan ove ocajne vrucine - dosao sam vozom u BG bas taj dan - ali od tad, nema ih ni od korova, a idem od tad svaki dan nekoliko puta dnevno. Ko jebe prodavce sladoleda ili ove u trafikama kad nisu imali dovoljno elitnu vezu da se zaposle u 1 jakoj firmi nisu dovoljno kvalitetan materijal da rade u firmi tog kalibra organizacije i tog nivoa :fantom: . Edited by Venom
Link to comment
A zašto ne previđaju mogućnost da se SMSom plati prevoz? Ako može parking....Tako bi povećali naplatu.
Isto i meni pade na pamet pre neki dan. Zapravo, SMS je kod nas najkorišćeniji vid on-line plaćanja :D Ne bih se brinuo, privatni sektor, pa još ozbiljne Osmanlije u igri, kapitalizam je to. I ne verujem da ima nekih tehničkih prepreka.
Link to comment

Kad je sad bilo prvenstvo u fudbalu ulazi naš novinar u autobus i začuđeno-iznenađeno pita "a kod vas karta može da se plati sms-om" (tj pošalješ sms, i posle kod pokažeš vozaču), a crnkinja uvređeno pa i mi imamo sve što ima i vaša zemlja. Erm.. da.

Link to comment
Verujem da će biti raznih modifikacija, pa i ove, ma šta trenutno pisalo o novom sistemu. Pa i u sadašnjem neposedovanje markice ne bih smatrao prekršajem, nego lepo daš čoveku rok od 24h da se pojavi na GSP šalterom sa svojom povlasticom i ličnom kartom i gotovo. Neki forumaši iz naprednih država spominjaše da se to kod njih može u javnom prevozu.
U Cirihu ako te uhvate bez karte a istu si zaboravio kod kuce ili sta vec imas 24h da se pojavis na nekom salteru da dokazes da si validnu kartu imao. Onda ti naplate 5 franaka sto tu kartu nisi imao sa sobom (a imas obavezu da je nosis). Inace kazna za svercovanje (kada te uhvate prvi put) je 80 franaka. Mesecna karta kosta 79.Btw kad smo vec kod Ciriha oni imaju jos jednu pametnu stvar a to je da mesecnu kartu mozes da kupis bilo kad, i onda ona traju mesec dana od tog trenutka (ili, zapravo, od bilo kog trenutka koji odaberes). Na automatu kazes da kupujes personalizovanu mesecnu (pod uslovom da su ti na salteru vec izdali identifikacionu karticu, tj. parce papira sa tvojom slikom i adresom i rednim brojem, to je dzabe), i izaberes datum od kog oces da ti vazi. Ako izaberem recimo 28. avgust ona vazi do 27. septembra. Ili izaberem bilo koji drugi datum u buducnosti, recimo 15. novembar, onda vazi od tada do 14. decembra. Automatski si eliminisao guzve pocetkom i krajem svakog meseca za markice, i dao ljudima mnogo vecu fleksibilnost. Do sada sam to video samo u Cirihu, vecina drugih gradova za koje znam prodaje mesecne karte za taj i taj mesec (jun, jul...) i cudi me kako se ciriski sistem nije prosirio, jer je tako logican. Edited by hazard
Link to comment
Kad je sad bilo prvenstvo u fudbalu ulazi naš novinar u autobus i začuđeno-iznenađeno pita "a kod vas karta može da se plati sms-om" (tj pošalješ sms, i posle kod pokažeš vozaču), a crnkinja uvređeno pa i mi imamo sve što ima i vaša zemlja. Erm.. da.
Sad i ja da poredim s Cirihom. Onomad se tamosnji impresionirase kad su culi da se kod nas parking placa SMSom :D Opet, ovi imaju javna kupatila na zeleznickim stanicama, tako da nista...I da, to sa kupovinom mesecne bilo kad u mesecu je takodje odlicna stvar. Edited by Zabalujev
Link to comment
Do sada sam to video samo u Cirihu, vecina drugih gradova za koje znam prodaje mesecne karte za taj i taj mesec (jun, jul...) i cudi me kako se ciriski sistem nije prosirio, jer je tako logican.
Ima i Oslo taj sistem danasnji dan + 30 dana. Cena mesecne karte je cini mi se 550 NOK (70 evra), kazna za svercovanje 750 nok. Nedeljna karta je oko 200 nok.
Link to comment
Ima i Oslo taj sistem danasnji dan + 30 dana. Cena mesecne karte je cini mi se 550 NOK (70 evra), kazna za svercovanje 750 nok. Nedeljna karta je oko 200 nok.
Postoji to i u Bergenu. Mogu se kupiti karte koje važe 7, 30 i 180 dana. Pored toga postoje karte za jednu vožnju koje se kupuju kod vozača, karte koje važe za 12 vožnji i karte "sa kreditom", kao ovo što uvode kod nas, s tim što se jednom takvom kartom može platiti vožnja za više putnika.
Link to comment

to sa vise putnika na jednoj karti je super. U Holandiji to recimo imaju, mada, koliko sam uspela da ukapiram novi sistem, to vise nece moci jer su uveli chip karte (kontaktne) i stare ce valjda da izbace iz upotrebe. Stare "strippenkart" su dozvoljavale da sve dok jedan/a u ekipi ima kartu sa dovoljno praznih polja mozes da se vozis.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...