Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Postoji li zracak nade da ce novim sistemom da uvedu dnevne ili nedeljne karte?
Ni govora. Zvanično obrazloženje je da to nije moguće, pošto nema uporište u sistematizaciji tarifnog sistema.
Link to comment
Ni govora. Zvanično obrazloženje je da to nije moguće, pošto nema uporište u sistematizaciji tarifnog sistema.
Meni to deluje kao slabasno obrazlozenje. Verujem da su izracunali da im se to dobrano ne bi isplatilo, pa zbog toga i nemaju nameru da uvode dnevne i nedeljne.
Link to comment
Ni govora. Zvanično obrazloženje je da to nije moguće, pošto nema uporište u sistematizaciji tarifnog sistema.
Cekaj bre, stani. Zar od pocetka price o uvodjenju novog sistema za smart karticama i ostalo, nije bilo price da ce biti i dnevnih, i nedeljnih i mesecnih i karata za jednu voznju?Mislim da sam to video u bar 15 clanaka na tu temu u poslednjih nekoliko meseci - godinu dana. Dakle, ovaj, otkud sada da nece biti dnevnih karti?Oce li biti vremenski ogranicenih karti (tj., karta na sat vremena)? I to su spominjali ranije. Edited by hazard
Link to comment
Meni to deluje kao slabasno obrazlozenje. Verujem da su izracunali da im se to dobrano ne bi isplatilo, pa zbog toga i nemaju nameru da uvode dnevne i nedeljne.
Kako ti deluje slabašno angry.gif Znaš li ti šta je to sistematizacija tarifnog sistema, eeeej! Nije njima do para, nego do pro-ce-du-re!
Link to comment
Cekaj bre, stani. Zar od pocetka price o uvodjenju novog sistema za smart karticama i ostalo, nije bilo price da ce biti i dnevnih, i nedeljnih i mesecnih i karata za jednu voznju?
pa niko ne kaže da neće biti. jednom. kad se steknu uslovi fantom.gifsa sajta busplusa"Ostale moguće karte - Vremenske karteU postojećem tarifnom sistemu ne postoje vremenske karte. Ovaj sistem podržava primenu i drugih tipova karata (vremenske nepersonalizovane: jednodnevne, nedeljne, vikend; presedačke i sl.), a vrste budućih karata i dinamika njihovog uvođenja u sistem biće formirana u dogovoru sa Naručiocem u kasnijim fazama implementacije i eksploatacije sistema."
Link to comment
Kako ti deluje slabašno angry.gif Znaš li ti šta je to sistematizacija tarifnog sistema, eeeej! Nije njima do para, nego do pro-ce-du-re!
"Da me neko vidi da te primam u autobus van stanice! Sve mora biti po propisu!"
Link to comment
Trebalo bi da bude tako da zaživi ova elektronska naplata, ali i da autobusi idu na vreme tj. da kontrola važi u oba smera i gotovo.
Hm, pa nisam siguran da će, kad zaživi električna naplata, to primorati putnike bez karata da prestanu da se švercuju. Nesavesni putnik će, jednostavno, pri ulasku u vozilo ignorisati verifikator, kao i do sada; i kad ridže uđu u bus, sve će biti isto: ljubazne opomene, pretnje, svađe, psovke, poneka tuča tu i tamo. Isto tako, nisam siguran da će električna naplata sprečiti/smanjiti broj incidenata između kontrolora i putnika koji odbijaju civilizovan dijalog. Plašim se da će da sevaju pesnice i pucaju arkade u istom broju kao i do sada jbg. Kontrolori i dalje neće biti službena lica i neće imati zakonska prava da bilo koga legitimišu ili prisile na bilo šta. Tako da ključ uspeha vidim - a kažu da su u toku vrlo živi pregovori o tome, između gsp-a i grada - u povlačenju što većeg broja komunalnih policijaca sa ulica, i njihovom preusmeravanju u gradski prevoz, na kontrolu karata.
Link to comment
Hm, pa nisam siguran da će, kad zaživi električna naplata, to primorati putnike bez karata da prestanu da se švercuju. Nesavesni putnik će, jednostavno, pri ulasku u vozilo ignorisati verifikator, kao i do sada; i kad ridže uđu u bus, sve će biti isto: ljubazne opomene, pretnje, svađe, psovke, poneka tuča tu i tamo. Isto tako, nisam siguran da će električna naplata sprečiti/smanjiti broj incidenata između kontrolora i putnika koji odbijaju civilizovan dijalog. Plašim se da će da sevaju pesnice i pucaju arkade u istom broju kao i do sada jbg. Kontrolori i dalje neće biti službena lica i neće imati zakonska prava da bilo koga legitimišu ili prisile na bilo šta. Tako da ključ uspeha vidim - a kažu da su u toku vrlo živi pregovori o tome, između gsp-a i grada - u povlačenju što većeg broja komunalnih policijaca sa ulica, i njihovom preusmeravanju u gradski prevoz, na kontrolu karata.
Mislim da bi komunalni policajci trebalo da imaju ovlašćenje i da pucaju u meso, tj. u, kako ti to kažeš, nesavesne putnike. Svakako treba stati na put toj pošasti.
Link to comment
Hm, pa nisam siguran da će, kad zaživi električna naplata, to primorati putnike bez karata da prestanu da se švercuju. Nesavesni putnik će, jednostavno, pri ulasku u vozilo ignorisati verifikator, kao i do sada; i kad ridže uđu u bus, sve će biti isto: ljubazne opomene, pretnje, svađe, psovke, poneka tuča tu i tamo. Isto tako, nisam siguran da će električna naplata sprečiti/smanjiti broj incidenata između kontrolora i putnika koji odbijaju civilizovan dijalog. Plašim se da će da sevaju pesnice i pucaju arkade u istom broju kao i do sada jbg. Kontrolori i dalje neće biti službena lica i neće imati zakonska prava da bilo koga legitimišu ili prisile na bilo šta. Tako da ključ uspeha vidim - a kažu da su u toku vrlo živi pregovori o tome, između gsp-a i grada - u povlačenju što većeg broja komunalnih policijaca sa ulica, i njihovom preusmeravanju u gradski prevoz, na kontrolu karata.
Da, mi ćemo da izmislimo ono što nigde nema - da policija vrši kontrolu karata firme koja nema veze sa policijom, ili ako, preko države ima danas, ne mora da znači da će imati i sutra (kamo sreće). Sledeće bi bilo da policija vrši pregled karata na ulazu u bioskop i da policija na gejtovima pregleda karte pre ulaska u avion.
Link to comment
Sledeće bi bilo da policija vrši pregled karata na ulazu u bioskop i da policija na gejtovima pregleda karte pre ulaska u avion.
Cekaj, to se vec radi. Kada prolazis pasosku kontrolu (a to su, jelte, panduri) moras dati boarding pass. Pa pandurka (cesto su pandurke na izlazu bas) ga nesto pogleda, nekad nesto ukuca u kompjuter (proverava let, sta li), pa ti onda lupi pecat na taj boarding pass. A video sam kako decka na salteru pored mene vraca jer je uradio web check-in i odstampao boarding pass, a ova ga pita "sta ti je ovo, gde ti je boarding pass?" a on kaze "ja sam se cekirao preko interneta" na sta dobija ljutit odgovor "NE MOZE preko interneta. Idi na salter dole, ovo ne moze!"Da, to rade osobe u cijem opisu radnog mesta je kontrola pasosa, a ne briga o tome kako se ko cekira za sta i gde.
Link to comment
A video sam kako decka na salteru pored mene vraca jer je uradio web check-in i odstampao boarding pass, a ova ga pita "sta ti je ovo, gde ti je boarding pass?" a on kaze "ja sam se cekirao preko interneta" na sta dobija ljutit odgovor "NE MOZE preko interneta. Idi na salter dole, ovo ne moze!"
To još nisam videla. Ta mora da je tek počela da radi i sigurna sam da je do kraja istog dana naučila da bording pas može biti i u A4 formatu. Pa ne bi joj ovi na security check pre nje dali da vraća tolke ljude (a veruj mi, ima ih), ipak je to van procedure o kretanju putnika po aerodromu (jednom kad prođeš nema nazad).Misim, malo nema smisla.
Link to comment

To je bilo mozda i pre godinu dana...sustina je u tome da se policija bavi stvarima kojima ne treba da se bavi...ili se bavila. Nedavno su uveli kontrolu samog boarding passa pre ulaska u red za skener, tako da je sada valjda jasno da ako je neko uopste stigao do pasoske kontrole, onda ima boarding pass.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...