Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

14 hours ago, djordje geprat said:

deluje realno s obzirom na na nestašicu majsora. ako bude moglo ispod 5000 dobro je.

da, još danas da ispregovaram sa nekim ljudima, ako ne ponude nešto bolje, zvaću tog za 5000.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

sto veci broj to je finija granulacija ... sto je grublja smirgla to brze skida materijal , sto je finija to je preciznija

neko pravilo je da se krene prvo smirglom vece granulacije (40-80) pa da se ide ka nekoj finijoj da bi na kraju povrsina bila glatka

 

Kog tipa ti je brusilica? Tracna ili ona sa okruglim brusnim papirom?

u svakom slucaju kad krenes da radis nista nemoj na silu... lagano i bez pritiskanja i pustas masinu da ona radi za tebe

 

http://korund.rs/o-smirgli/

Edited by cartman
dodat link
  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, cartman said:

sto veci broj to je finija granulacija ... sto je grublja smirgla to brze skida materijal , sto je finija to je preciznija

neko pravilo je da se krene prvo smirglom vece granulacije (40-80) pa da se ide ka nekoj finijoj da bi na kraju povrsina bila glatka

 

Kog tipa ti je brusilica? Tracna ili ona sa okruglim brusnim papirom?

u svakom slucaju kad krenes da radis nista nemoj na silu... lagano i bez pritiskanja i pustas masinu da ona radi za tebe

 

http://korund.rs/o-smirgli/

 

hvala ti puno :)

 

ovo je brusilica

https://uradi-sam.rs/brusilice/brusilica-vibraciona-150w-bos-1503-bavaria.html

tracna, ako dobro shvatam pitanje

 

 

Link to comment

Vibraciona 😁

Samo bez pritiskanja, pusti je da ona odradi posao. 

I da znaš da će da bride ruke neko vreme posle toga. Trebalo bi da postoje i neke specijalne zaštitne rukavice ali ja ih nikad nisam koristio. 

I obavezno maska za lice... To sad makar imamo po kući 

  • Hvala 1
Link to comment

i gledaj ako si u mogućnosti da to obaviš napolju(terasa) jer će biti prašine za izvoz

 

 

i kao što su rekli bez pritiskanja

👷

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 8.6.2022. at 17:24, beyoncé said:

da se skine stari crep i da se stavi novi. možda će trebati da se zameni i neka daska negde, ali to će se videti kada se skine crep i ne ulazi u ovu cenu, koja bi trebalo da obuhvata crep i ruke. 

danas sam dobila ponudu i za 5000/m2, ali mislim da može i manje. 

 

od našeg krova majstore odvraća i to što zgrada nema lift, kao i relativno mala površina krova koji je za popravku (~40 m2). nema 'voda', samo jedna strana iznad jedne sobe. 

 

5000 je ok cena.Može to i manje ali je posao takav da će mnogi da lupe cenu pa ako prodje.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Konačno bio majstor i popravio sudomašinu, nadam se definitivno popravio.

Kakav je to pakao… zaista ne mogu da razumem taj odnos prema poslu. Ono, 10 smo ih zvali. Obećaju da će doći, ne dodju, pa se onda ne javljaju, izbegavaju te, smišljaju najrazličitije izgovore. Pa onda neki nemač pojma iz ovlašćenog servisa, doćI će opet, i naravno ne dodje, ne javlja se. Pa likovi koji kažu dolaze a ne pitaju ni za adresu. Pa kad ja upitam da li treba ime i adresa, a da kao, može. Naravno, ne dodju ni oni. Prosto nadrealna situacija, došlo mi već da dignem ruke i bacim mašinu, kupim novu. Pa jebote, to im je posao, ne traži niko da rade za dž.

Sem ovog lika što je na kraju došao, našao kvar i popravio za 15 min, najpošteniji odnos je imao jedan što reče da ga zovem za par dana jer mora malo da razmisli. :lolol:

 

Edited by mraki
  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Konačno bio majstor i popravio sudomašinu, nadam se definitivno popravio.

Kakav je to pakao… zaista ne mogu da razumem taj odnos prema poslu. Ono, 10 smo ih zvali. Obećaju da će doći, ne dodju, pa se onda ne javljaju, izbegavaju te, smišljaju najrazličitije izgovore. Pa onda neki nemač pojma iz ovlašćenog servisa, doćI će opet, i naravno ne dodje, ne javlja se. Pa likovi koji kažu dolaze a ne pitaju ni za adresu. Pa kad ja upitam da li treba ime i adresa, a da kao, može. Naravno, ne dodju ni oni. Prosto nadrealna situacija, došlo mi već da dignem ruke i bacim mašinu, kupim novu. Pa jebote, to im je posao, ne traži niko da rade za dž.

Sem ovog lika što je na kraju došao, našao kvar i popravio za 15 min, najpošteniji odnos je imao jedan što reče da ga zovem za par dana jer mora malo da razmisli. :lolol:

 

Ostalo malo majstora a previse posla, pa se dovode u neprilike da vrdaju, jedu govna. Zaradjuju dobro a non stop rade i jbg, moraju si dati oduska naustrb klijenata. neminovno je.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...