Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Farbanje pločica u kupatilu? Jel imamo neka iskustva? Nešto se razmišljam, mnogo jeftinija varijanta nego da razbijem sve. Pri tom su relativno skoro stavljene al me boja tamno plava ubija, još su preko celih zidova. 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

22 minutes ago, mlatko said:

Tapete? Duple pločice će da smanje kupatilo

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

pločice su debljine pola santimetra. znači, 1.5 cm po dužini i širini. treblo bi da je nebitno. sem ako je kupatilo baš minijaturno.

Just now, Krošek said:

pls no plocice preko plocica

što?

Link to comment

kada je junior pazario stan, pločice su bile baš šit. posebno što su bile lepljene malterom, pogačama, loše zalivene pa kad sam probao da ubušim rupu za tipl, uletelo se u prazninu. a i ružne su bile. nije bio nikakav problem nalepiti nove preko postojećih.mislim da je danas cerezit 16 dovoljan. nisam siguran, sigurno ima svačeg. za priključke, ek-ventile i ekscentre za bateriju jednostavno sam ubacio nastavke (što preporučujem)  sve je ispalo OK.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Remi said:

Farbanje pločica u kupatilu? Jel imamo neka iskustva? Nešto se razmišljam, mnogo jeftinija varijanta nego da razbijem sve. Pri tom su relativno skoro stavljene al me boja tamno plava ubija, još su preko celih zidova. 

 

Radio to nekoliko puta.

Veliki posao i dosta skupo.(Mislim na boje)

Naravno dosta vremena ode na pripremu.Pa pet godina ce sigurno trajati.

Uglavnom se koriste tikurilini proizvodi

Otex kao pramjer i luja kao boja.

 

  • Hvala 1
Link to comment

https://uradi-sam.rs/brusilice/brusilica-vibraciona-150w-bos-1503-bavaria.html

 

ova brusilica mi je ranije preporucena na forumu ali sada u opisu na sajtu vidim da je dobar izbor ako nije nuzno potpuno uklanjati boju ili slojeve laka sa drveta. meni je potrebna da bih sredila sobna vrata. da li ce mi biti ok ili da trazim drugi model (i koji)?
 

ne bih od toga pravila karijeru tj nece biti heavy duty.

Link to comment
Just now, Bambula said:

Zavisi koju farbu i u koliko je slojeva naneta.U principu može,moraš malo da eksperimentišeš sa granulacijama,ali odradiće posao.

 

hvala :)

 

ne znam koja je farba, stara su vrata i mislim da tu nema nesto mnogo slojeva

Edited by morgana
Link to comment

Ako je tako onda prvo probaj nekom finijom granulacijom,dok ne pokaže šta je tačno ispod,pa po potrebi menjaj granulaciju.

 

I naravno bez pritiska već pustiš mašinu da sama radi,da izbegneš ukopavanje i riseve koji su kasnije noćna mora za sanaciju,a da izgleda koliko toliko lepo.

Edited by Bambula
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...