Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

2 hours ago, slepa živana said:

jel drvena uopšte još uvek postoji? ili se misli na to što zovu alu-drvo?

 

osnovna mana pvc i alu stolarije je što sve zadihtuje baš kako je i zamišljeno

 

ako pored toga metneš (hvala Voki) stiropor fasadu, imaš idealnu atmosferu u kući za rast kojekakvih malih malecnih organizama

 

ništa to nije paropropusno

 

drvo je sasvim druga priča i ja više volim loše drveno, nego dobro pvc

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

5 hours ago, Braća Strugacki said:

 

osnovna mana pvc i alu stolarije je što sve zadihtuje baš kako je i zamišljeno

 

ako pored toga metneš (hvala Voki) stiropor fasadu, imaš idealnu atmosferu u kući za rast kojekakvih malih malecnih organizama

 

ništa to nije paropropusno

 

drvo je sasvim druga priča i ja više volim loše drveno, nego dobro pvc

 

 

pa ne znam bas..kad pocne da duva svuda okolo kroz to lose drveno..

 

a valjda nije problem za atmosferu ako se redovno provetrava i luftira?

Link to comment

Ja sam hteo drvenu stolariju na staroj kuci, jeftina varijanta (da posle 5 godina pocne da duva) je bila nesto smesno jeftinija od PVC varijante, a osetnije jeftinije od alu.Ali je zato drvena stolarija sa 20god garancije (na dihtovanje) bila 30% skuplja od Alu stolarije, cak je bilo skuplje i od ponude za drvo/alu. Ali to je gradja susena 5+ god, bez cvorova i pukotina, jedino je za farbu garancija bila 5 godina, a i to je bilo skupo kao djavo neki vosak i ludila.

 

Tako da kome finansije dozvoljavaju, drvo je ipak najbolje resenje. 

Edited by SDSG
Link to comment

kad sam renovirao stan, stavio sam dva PVC prozora, a vrata i prozore na terasi sam zadrzao drvene, samo ih je covek 'restaurirao', odnosno, ismriglao do golog drveta, izgitovao, zastsitio i ofarbao. super izgledaju, ne dihtuju bogznakako (to mi nije ni bilo previse bitno-nbg centralno, blok 44), ali sam posle dve godine skontao da sam se zajebao. problem su okovi, a najveci problem je sistem za zatvaranje vrata na terasama-onaj sa podizanjem rucke. nista od toga vise ne moze da se nadje, pokusavao sam i po bljuvacima. 

 

Link to comment
kad sam renovirao stan, stavio sam dva PVC prozora, a vrata i prozore na terasi sam zadrzao drvene, samo ih je covek 'restaurirao', odnosno, ismriglao do golog drveta, izgitovao, zastsitio i ofarbao. super izgledaju, ne dihtuju bogznakako (to mi nije ni bilo previse bitno-nbg centralno, blok 44), ali sam posle dve godine skontao da sam se zajebao. problem su okovi, a najveci problem je sistem za zatvaranje vrata na terasama-onaj sa podizanjem rucke. nista od toga vise ne moze da se nadje, pokusavao sam i po bljuvacima. 
 
Prostaje ti da osluškuješ ako neko montira novu stolariju pa da ih sačekaš kad iznose staru... Mada mi neverovatno da baš ne može da se nađe, možda stavi sliku pa ako neko zna...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ma ne zezajte coveka, nema na zalost od krpljenja stare drvene stolarije, traganja i ugradnje starih mehanizama nista: sta god da nadje, ostace mu krpez, vremena su se jednostavno promenila, bojim se da ce hteo ili ne morati da se prikloni progresutm i proguta PVC ili aluminijum.

Edited by namenski
Link to comment
Ma ne zezajte coveka, nema na zalost od krpljenja stare drvene stolarije, traganja i ugradnje starih mehanizama nista: sta god da nadje, ostace mu krpez, vremena su se jednostavno promenila, bojim se da ce hteo ili ne morati da se prikloni progresutm i proguta PVC ili aluminijum.
Nisam siguran da mu je to sad opcija, čim kuka...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
On 22.9.2019. at 22:39, Grunf said:

a najveci problem je sistem za zatvaranje vrata na terasama-onaj sa podizanjem rucke. nista od toga vise ne moze da se nadje, pokusavao sam i po bljuvacima. 

 

stvarno, kako to izgleda "podizanje ručke"?

Link to comment
6 minutes ago, Frank Pembleton said:

Nisam siguran da mu je to sad opcija, čim kuka...

Ni ja, pomislio sam na to.

Ali - sto ne platis na mostu - platis na ћуприји.

Ili, da se covek ne uvredi: sirotinja dva puta placa, jebiga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...