Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

pročitao "najtraženijeg čoveka" le karea. pa, više su mi odgovarale one hladnoratovske teme sa smajlijem. manje ove iz "noćnog menadžera", "izdajnika po našem ukusu" i ovo. relno napisano. 

 

sada su mi u ruci kolumne vedrane rudan. pošto su kolumne, novo mi je. na zadnjoj strani izdavač naglašava njeno pisanje o deci i ostalima iz porodice kao krpeljima. no, meni su bili zanimljiviji njeni pogledi na hrvatsko društvo koje je, izgleda u (da se izrazim poput VR) debelom qrcu.. naročito tekstovi o crkvi, ženama, političarima, tajkunima, nasilju prema ženama.  sve isto kao ovde.

 

da, njen pogled na stav da pedofili budu doživotno žigosani a popovi budu prepušteni kazni svevišnjeg. i ono o ginekolozima i urologicama.

 

čitam dalje.

Link to comment

Nije sad, pročitao sam je pre dve godine ali kakvo proročanstvo... :ph34r:

 

 

image.jpeg

 

Četvrta priča je o namerno izazvanoj pandemiji koja ubija dobar deo svetske populacije a u Srbiji osim proporcionalnog udela izaziva i potpuni krah društva. Sećam se da sam vagao šta je realnije da se desi u stvarnosti, to ili priča o nuklearnom ratu, i izabrao sam ovo drugo. Cela knjiga je toliko bolno realna da kada bih je čitao danas verovatno ne bih mogao da napravim razliku između fikcije i stvarnosti.

Link to comment
11 hours ago, Redoran said:

Nije sad, pročitao sam je pre dve godine ali kakvo proročanstvo... :ph34r:

 

 

image.jpeg

 

Četvrta priča je o namerno izazvanoj pandemiji koja ubija dobar deo svetske populacije a u Srbiji osim proporcionalnog udela izaziva i potpuni krah društva. Sećam se da sam vagao šta je realnije da se desi u stvarnosti, to ili priča o nuklearnom ratu, i izabrao sam ovo drugo. Cela knjiga je toliko bolno realna da kada bih je čitao danas verovatno ne bih mogao da napravim razliku između fikcije i stvarnosti.

 

Da nije malo zakasnio sa tim "prorocanstvom"?

 

Skoro mi je kolega pomenuo tu knjigu, ja nisam mogao da verujem sta mi prica - bio sam u fazonu "aj pustim me toga molim te" (predrasuda zbog samog naslova, sta cu :( ).

 

Link to comment

Knjiga je lako štivo ali je odlična, pogotovo za ovakve okolnosti. Nijedan od četiri scenarija globalne apokalipse nije nerealan (sad smo se uverili u to) i kako odmičeš stranicu po stranicu to ti je sve jasnije da bi se stvari u Srbiji odvijale tačno onako kako je lik zamislio. Ovo pogotovo važi za delove koji se odnose na političare. Nije da nismo to znali odavno ali korisno je kada neko stavi postojanje takvog ološa na ključnim pozicijama u kontekst globalne opasnosti, kada je potreban neki minimum sposobnosti i veština kako bi se sačuvalo što više života i očuvale strukture države.

Link to comment

putopis po italiji i francuskoj - montenj i sinoc poceo fukoovo klatno - eko.

skinuo sam gomilu klod levi strosa al njega cu  kad zavrsim bar jedno od zapocetog. 

 

Link to comment
On 9.6.2013. at 11:40, Tihajeza said:

"Poremećenost sveta" - Amin Maluf, esej o svetskoj politici i trenutnom stanju civlizacije u ekonomskom, socijalnom i moralnom smislu.

 

Krenula sam da čitam ovo, imaš li možda knjigu kod sebe? Ili neko drugi? Neko idiot je iscepao jednu stranu (23/24) u drugom poglavlju, pa bih volela da je pronađem. U pitanju je Lagunino izdanje, u slučaju da ih ima više (u sta sumnjam)

 

IMG_20200410_082420.jpg

 

//Može i ako neko ima knjigu na engleskom, nemačkom ili ruskom

 

 

@Redoran

Ta mu je jedna od najboljih :) Skoro sam čitala "Mein Kamm", u određenim momentima je skroz briljantna

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
11 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Krenula sam da čitam ovo, imaš li možda knjigu kod sebe? Ili neko drugi? Neko idiot je iscepao jednu stranu (23/24) u drugom poglavlju, pa bih volela da je pronađem. U pitanju je Lagunino izdanje, u slučaju da ih ima više (u sta sumnjam)

 

//Može i ako neko ima knjigu na engleskom

 

imam ePub i mobi fajlove na engleskom - da li hoces samo to sto fali, ili cele knjige?

Link to comment
18 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Krenula sam da čitam ovo, imaš li možda knjigu kod sebe? Ili neko drugi? Neko idiot je iscepao jednu stranu (23/24) u drugom poglavlju, pa bih volela da je pronađem. U pitanju je Lagunino izdanje, u slučaju da ih ima više (u sta sumnjam)

 

IMG_20200410_082420.jpg

 

//Može i ako neko ima knjigu na engleskom, nemačkom ili ruskom

 

 

@Redoran

Ta mu je jedna od najboljih :) Skoro sam čitala "Mein Kamm", u određenim momentima je skroz briljantna

 

Na žalost nemam, iz biblioteke je bila.

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...