Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Kakva guzvetina u centru grada...
Poslednjih mnogo meseci
Isao sam po sestru na aerodrom, doduse bio je petak, red na autoputu ka gradu bio je pre Zmaj pumpe.
Naravno, vracao sam se starim putem.

Na autoputu je svaki dan oko 17h guzva do iza Genexa, to je postalo bas zabrinjavajuce.


Link to comment

danas je ipak bio poseban dan

kneza milosa smer ka centru, oko podne obicno nije guzva ili ima mala kolona, danas od ispod mostara red

i neobicno mnogo ljudi koji cekaju prevoz popodne, a red trola i buseva u takovskoj i kneza milosa nepregledan

Link to comment

Google maps ima opciju prikazivanja saobraćaja (otkrivam toplu vodu, znam), prilično tačno prikazuje gužve, testirao sam ga ovih dana... Dovoljno ljudi ima aktiviran gps prijemnik/location/google tracking ili nešto treće da sistem bude poprilično upotrebljiv.

Link to comment
37 minutes ago, pbg12345 said:

danas je ipak bio poseban dan

kneza milosa smer ka centru, oko podne obicno nije guzva ili ima mala kolona, danas od ispod mostara red

i neobicno mnogo ljudi koji cekaju prevoz popodne, a red trola i buseva u takovskoj i kneza milosa nepregledan

 

Zapravo, guzva u KM ka gradu je najveca uvek oko podneva. Razloge ne mogu da dokucim. Nije tako ni u jutarnjem ni u popodnevnom spicu, jos manje uvece. Izmedju 11 i 12 vucaranje uvek krene od ukljucenja na nadvoznjak. Ranije sam mislio da je zbog rekonstrukcije Slavije, ali djavola, traje i dalje.

Link to comment

Oko 11 ja mislim da mijenjaju onu srednju traku, da u tom trenutku prebacuju na zeleno onima koji izlaze iz centra, zato začepi, jer se ulaz u grad smanji sa tri na dvije trake. 

Link to comment

E jeste, to mi kao stalnom korisniku usluga gradskog prevoza nikad nije palo na pamet. U ostalim vestima, pocinje neverovatno da mi ide na onu stvar konvojska praksa. Hajde za autobuse, nego su i tramvaji poceli da jedu govna i da ne postuju red voznje. Dvanaestice mi sad udaljene 5 i 6 stanica. Kako?

Link to comment
To sa menjanjem smera traka je jedno od debilnijih rešenja, srećom pa je to sada ovom rekonstrukcijom izbačeno iz Bulevara Oslobođenja
Više puta mi se desilo nedeljom uvece da je srednja traka u smeru ka sajmu i u tom smeru nema skoro nikoga. A ka gradu su pune obe trake i saobraćaj mili.
Link to comment
On 12/28/2017 at 12:46 AM, hazard said:

To sa menjanjem smera traka je jedno od debilnijih rešenja, srećom pa je to sada ovom rekonstrukcijom izbačeno iz Bulevara Oslobođenja

Izbaceno je jer je prosirenjem kolovoza 5 traka pretvoreno u 6. Kada ima mesta samo za 5 traka, skroz je ok resenje da srednja menja smer, zavisno od opterecenja i commutinga. 

Link to comment
25 minutes ago, pacey defender said:

Izbaceno je jer je prosirenjem kolovoza 5 traka pretvoreno u 6. Kada ima mesta samo za 5 traka, skroz je ok resenje da srednja menja smer, zavisno od opterecenja i commutinga. 

 

Pa znam :D da pojasnim: debilno je rešenje što je iko ikada napravio ulicu sa neparnim brojem traka i onda odlučio da menja smer jedne od njih. Ako je sada mogla da se napravi ulica sa 6 traka u B. Oslobođenja, mogla je i pre 20 godina.

Link to comment

A, ok. 

 

Nego, jesam li jedini koji ima utisak da, koliko se ustedi brzom voznjom kroz prosireni Bulevar oslobodjenja do Fransa, toliko se izgubi u cekanju da se prodje kroz kruzni tok na Autokomandi? Ono, jednak broj vozila svakako treba da prodje kroz nadvoznjak na Autokomandi, nebitno je koliko se do njega brzo stigne. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...