Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

jbg-a.., znam da ima topic o motorima, ali sam nekako rezonovao da bih ovako dobio vise odgovora...., ako smeta prebacite na odgovarajuci topicelem.., bio na sajmu i videh Malaguti Centro.... k'o lutka, 160 kuba, beli sa krem koznim sedistem cool.gif kosta 3 soma jurica...., ako neko ima sugestiju, bolji predlog, slobodno....., drugari pomagajte

Link to comment
jbg-a.., znam da ima topic o motorima, ali sam nekako rezonovao da bih ovako dobio vise odgovora...., ako smeta prebacite na odgovarajuci topicelem.., bio na sajmu i videh Malaguti Centro.... k'o lutka, 160 kuba, beli sa krem koznim sedistem cool.gif kosta 3 soma jurica...., ako neko ima sugestiju, bolji predlog, slobodno....., drugari pomagajte
Vidi, što se tiče cene, OK je. U Italiji možda taj model te kubikaže košta par stotina manje.Inače, svi italijanski skuteri su u suštini isto(motore im svima pravi Minarelli, kao i varijatore), razlikuju se samo oklopi.Inače, ako ćeš skuter koristiti samo po gradu, i nemaš nameru da voziš dvoje na istom, sasvim ti je dovoljan Pežo click za 999 evra.
Link to comment
  • 5 weeks later...

Steva McQueen ga vozi u Great Escape pokusavajuci da pobedne od Nemaca i na kraju preskace zicu sa njim. Jedna od najcuvenijih scena jurnjave u filmovima. Triumph Scrambler je nedavno doziveo reizdanje i u crnoj mat verziji i izgleda prokleto dobro.070608002.3.jpgmcqueen2-thumb.jpgKoga interesuje preporucujem citanje 'Hell's Angels' Huntera S. Thompsona (prevedeno na srpski, Zograf 206.), njegov prvenac, zacetak gonzo novinarsta, odlican prikaz kako je to nekada izgledalo - prljavi, ruzni, zli :DKnjiga kaze da su vozili Harley 74, koji je po izlasku iz fabrike u Milvokiju bio tezak 350kg, medjutim kada bi Andjeli skinuli delove bez kojih se moglo bio bi tezak 250kg. Harli iz fabrike su zvali 'svinja', dok je ocerupana verzija bila 'svinjski but'.Ispod je Harley 74, a posle jedan od ranih vodja Andjela Pakla, Sonny BargerLightGreen_1c.jpgSonny%20Barger.jpgPre nekoliko godina je radjeno korporativno restruktuiranje Harleya. Kao substituti vozenju Harleya i pretnja biznisu su navedeni kockanje i golf.

Edited by Hustler
Link to comment
To je stari model? (sad se pravim pametan iako sam bajk prvi put video pre pet minuta na netu ;-)Koliko kosta novi bajk? Vidim da je u Americi bednih 9k$. Kakav je za voznju? Mnogo mi se svidja kako izgleda.
Yep, stari model, mada se ne razlikuje mnogo od novog. Nov ovde kosta 9.999 ? (model sa ABS 10.499 ?), fabricka cena. Moze se naci malo jeftinije.Nisam ga bas mnogo cepao, nisam presao 180, malo vremena i prostora sam imao za probu. Neverovatno je lagan i lak za manevrisanje, pogotovo za tako jaku masinu, skoro ko bicikl :). Al kad odvrnes gas...
Link to comment

Moto Guzzi je u modelu V8 odlično rešio pitanje aerodinamike:mgv8-2.jpgSpravica je smišljena 1956. šta im je pobogu trebalo 8 cilindara na 500 kubika?! Motor je inače izgledao ovako:Guzziv82x.jpgImao je 75 ks pri 12500 obrtaja. Izuzetna aerodinamika je omogućavala da to ide preko 280 km/h.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...