Jump to content
IGNORED

Moja metoda za brzo učenje jezika


Bakemono

Recommended Posts

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    108

  • sweety

    23

  • sunny

    22

  • ToniAdams

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako god, engleski mu sigurno neće odmoći pri čitanju.
Naravno :)Bwt moj prvi talas učenja nemačkog je bio upravo preko engleskog (Assimil nemačko-engleski paralelni tekstovi).
Link to comment
  • 4 weeks later...
Ima li negde da se nadje nesto slicno za holandski?
ima rosetta stone, koja može da se nađe na torentimane znam kakav je assimil, al rs je veoma korisna stvar
Link to comment
Ima li negde da se nadje nesto slicno za holandski?
Postoji Assimil za holandski. Ja imam verziju gde je L1 engleski. Ako ti treba, a ti viči.Nekoć sam u panici kada je Assimil zaratio sa uz-translations pokušao da sakupim što više njihovih kurseva dok svi ne nestanu (što je i slučaj danas), doduše kolekcija mi i nije baš velika. Uglavnom tih par kojih imam samo hvataju prašinu na hard disku. Više volim da kupim njihova izdanja ako se baš odlučim da učim neki strani jezik -- format im je odličan, a na kraju krajeva i nije uopšte skupo ako se uporedi sa beskorisnim bacanjem para na kurseve u školama za učenje jezika.Iz mog iskustva, Rosetta Stone je možda interesantan kurs zbog interakcije sa računarom, ali u principu neefikasan metod. Neko vreme sam radio RS, čisto iz radoznalosti (a i bilo je zabavno u početku), dok nisam uvideo da neću baš daleko dogurati. No, svako ima svoje preferencije. Sada učim nemački, i isprobaću LR metodu. Hvala Bakemonu na "paralelnoj" literaturi, krecem sa Alisom čim nadjem lufta u agendi.
Link to comment
  • 2 months later...
ima rosetta stone, koja može da se nađe na torentimane znam kakav je assimil, al rs je veoma korisna stvar
Postoji Assimil za holandski. Ja imam verziju gde je L1 engleski. Ako ti treba, a ti viči.
Potrazi na filestube Tell me more Dutch rade linkovi.
Hvala svima. Nasao sam linkove za assimil i tell me dutch i sad se skida :)
Link to comment
  • 3 weeks later...
Sjano:)! Da li imas neki savet za samostalno ucenje portugalskog?(al evropskog portugalskog) Ako imas bilo koju preporuku jako bi mi znacilo.... :)
Pa sve što sam rekao važi i za portugalski, samo što nemam ništa od materijala.
Link to comment

da nema neko 'assimil novi ruski bez muke' da mi posalje?nisam ga skinula sa baneprevoza dok je bio ziv <_<hm, gledam rapidserbia, kazu da ni nema srpsko-ruski assimil, ali dosta je star topik

Edited by morgana
Link to comment

Za skidanje svakojake literature za ucenje jezika preporucujem uz-translations. Ima svega, nisam sigurna bas za assimil (imaju ih, ali ne znam za srpsko-ruski) ali pogledaj sta se nudi

Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...