Jump to content
IGNORED

Pozorište


Linda Lee

Recommended Posts

10 minutes ago, Behemoth said:

Ja sam je gledao prosle godine, to je od onih predstava koja moze max 1 da se gleda. Bar sto se mene tice.

 

Inace, fenomenalna postavka, i fenomenalna gluma, pa skoro svih koji igraju.

Zanimljivo :), posto mi je preporucena uz komentar da tu predstavu ljudi gledaju po nekoliko puta.

Izuzetno mracno.

Gluma neujednacena - glavni muski junak primer glume u nasim pozoristima koji ne volim: preglasan, neartikulisan, bez nijansi, preteran.

Njegov otac (u predstavi) pak nikako ne moze biti skruseni snebivljivi seljak koji postapalicama skriva nervozu, jer mu je pojava snazna, dominatna, a glas mek i siguran.

Link to comment
26 minutes ago, Dada said:

Zanimljivo :), posto mi je preporucena uz komentar da tu predstavu ljudi gledaju po nekoliko puta.

Izuzetno mracno.

Gluma neujednacena - glavni muski junak primer glume u nasim pozoristima koji ne volim: preglasan, neartikulisan, bez nijansi, preteran.

Njegov otac (u predstavi) pak nikako ne moze biti skruseni snebivljivi seljak koji postapalicama skriva nervozu, jer mu je pojava snazna, dominatna, a glas mek i siguran.

Meni se ovo sve sasvim dobro uklopilo u ceo taj mrak i samo pojacalo celokupnu atmosferu predstave. Zato mi se i dopala gluma. 

 

Inace pre ove predstave, Dzudija nigde nisam gledao u pozoristu, tj znao sam ga kao sporednog glumca iz raznih serija.

Link to comment

kakvo prijatno iznenadjenje u teatru na terazijama pre neko vece - s druge strane jastuka, a posle prilicno mlakog utiska nakon izvedbe zena na ivici nervnog sloma na istom mestu prethodnog meseca.
elem, fenomenalan orkestar uz sjajne muzicke aranzmane i rediteljske minijature (dzingl za vesti studija b npr), naivna, simpaticna i krajnje nepretenciozna pricica, te prepuna scena sa 100ak mladih, nasmejanih ljudi koji sviraju, djuskaju i pevaju prosto ne mogu da ne razgale coveka ili bar pobude neke lepe uspomene vezane za beograd 80ih. dakle, 45+ ekipa - uzivacete u ovome! :)
da dodam jos i majstorski odradjen tempo predstave, od nesto usporenije pocetkag do savrseno raspevanog i razigranog kraja. ne secam se da sam skoro prisustvovao duzem aplauzu publike i tolikom broju dobro raspolozenih i nasmejanih lica po izlasku iz pozorista.

 

Spoiler

utisak su malo pokvarili pojedinci u pokusajima da telefonom snimaju delove predstave, te laseri kojim im osoblje stavlja do znanja da su provaljeni. i naravno mali debilko koji je dobrim predstave picio fortnite na svom ajfon maksu, sve sedeci mozda i na najboljim mestima u parteru. pa jebote, ako te ne zanima ili ne dolazi, il izadji napolje i ne ometaj ljude oko sebe ili glumce koji takve stvari ne mogu da ne vide :(

 

  • Hvala 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

putujuce pozoriste sopalovic - dao sam sebi par dana da se slegnu utisci, pa mirne duse sada mogu da napisem da je ovo 1 od 10 najboljih pozorisnih komada koje sam pogledao u zivotu. ovo je sve sto pozoriste treba da bude: sjajan tekst, uvek aktuelna/teska pitanja i teme za ovo podneblje, a opet na momente izuzetno duhovito, cime simovic majstorski hvata srz nekog nazovi kolektivnog duha ovog naroda.

 

na kraju predstave - katarza! pun jdp, svi na nogama, barem 5-ominutni, neprekidni aplauz za dva ili tri bisa - siroki osmesi na licima kompletne postave i bjelin povratni aplauz publici - najezio sam se dok ovo pisem, onaj momenat kada covek uziva u onome sto radi, zna da je to dobro i da ljudi to cene i postuju. u najkracem - definicija uspeha.

 

da dodam jos i sjajnu scenografiju, te briljantne izvedbe pomenutog bjelogrlica, jasne djuricic, anite mancic i branka vidakovica (!), te mladje, nimalo losije ekipe predvodjene sanjom markovic. (jezdiceva izvedba me prilicno podsetila na ono sto je vec radio u cudu u sarganu + mi je njegov lik prilicno jeziv, tako da ga ostavljam po strani zasad dok skroz ne slegnu utisci.)

 

naklon do poda jagosu markovicu za ovu adaptaciju!

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Nebojsa said:

putujuce pozoriste sopalovic - dao sam sebi par dana da se slegnu utisci, pa mirne duse sada mogu da napisem da je ovo 1 od 10 najboljih pozorisnih komada koje sam pogledao u zivotu. ovo je sve sto pozoriste treba da bude: sjajan tekst, uvek aktuelna/teska pitanja i teme za ovo podneblje, a opet na momente izuzetno duhovito, cime simovic majstorski hvata srz nekog nazovi kolektivnog duha ovog naroda.

 

na kraju predstave - katarza! pun jdp, svi na nogama, barem 5-ominutni, neprekidni aplauz za dva ili tri bisa - siroki osmesi na licima kompletne postave i bjelin povratni aplauz publici - najezio sam se dok ovo pisem, onaj momenat kada covek uziva u onome sto radi, zna da je to dobro i da ljudi to cene i postuju. u najkracem - definicija uspeha.

 

da dodam jos i sjajnu scenografiju, te briljantne izvedbe pomenutog bjelogrlica, jasne djuricic, anite mancic i branka vidakovica (!), te mladje, nimalo losije ekipe predvodjene sanjom markovic. (jezdiceva izvedba me prilicno podsetila na ono sto je vec radio u cudu u sarganu + mi je njegov lik prilicno jeziv, tako da ga ostavljam po strani zasad dok skroz ne slegnu utisci.)

 

naklon do poda jagosu markovicu za ovu adaptaciju!

 

Izgleda da smo bili na istom izvodjenju :).

Delim pozitivne utiske, tome da je predstava dobra doprinose svi sastavni elementi koji su takvi - od teksta, rezije, glume, scenografije, kostima..

Fantasticna je Sanja Markovic u ulozi Simke, nisam je do sada nigde gledala. Bane i Anita lepo crtaju obrise bracnih odnosa...Glumacki kvartet takodje dobar, razbarusen. Jezdic je da te uhvati jeza, kako mu ime kaze :D.

Kao linija da je povucena izmedju ta dva sveta - glumaca i ostalih. Takvi su im i kostimi (sivilo naspram boje) i pokreti, misli, pitanja.. 

Sve u svemu, lepo!

  • +1 3
Link to comment

Meni je samo žao što nisam tu predstavu pogledao sa Lanetom umesto sa Bjelom koji je uskočio kad je Lane umro,

 

Laneta Gutović u ozbiljnoj predstavi, kako li to izgleda.

  • +1 1
Link to comment

Sanja Markovic je odlicna odlicna u Moj muz, ja sam je tad prvi put gledala 

Jos cete da me naterate da gledam tu predstavu, a ne podnosim pozoriste, odem jednom u 5 godina da se podsetim sto ne volim. 

Edited by Katikon
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Katikon said:

Sanja Markovic je odlicna odlicna u Moj muz, ja sam je tad prvi put gledala 

To sam cula za nju, kad sam pre dan-dva prokomentarisala da mi je odlicna u Sopalovicima. Prvi put vidim tu glumicu.

Rumenina knjiga je super, nadam se da je i predstava dobra.

Link to comment

Predstava je odlicna, dve glumice su iznele sve price predivno. A da ponovim da ja nisam tip za pozoriste, sa Edipa sam izasla, i uopste sa skoro svega. 

Link to comment
15 minutes ago, Stela said:

To sam cula za nju, kad sam pre dan-dva prokomentarisala da mi je odlicna u Sopalovicima. Prvi put vidim tu glumicu.

Rumenina knjiga je super, nadam se da je i predstava dobra.

U jednom razgovoru sam se načudio koliko mi je Sergej nahvalio nju kao glumicu.

 

Posle sam se uverio da je u pravu.

Edited by Milošica
Link to comment
35 minutes ago, Katikon said:

Predstava je odlicna, dve glumice su iznele sve price predivno. A da ponovim da ja nisam tip za pozoriste, sa Edipa sam izasla, i uopste sa skoro svega. 

Ma nisam ni ja.

Probam, pa ponekad uspe :D.

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...