Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

anticev sock-puppet koliko sam ja cuo, prica se u dobro obavestenim krugovima da je doticni clan nekog bizarnog anticevog kruzoka koji se sastaje povremeno i tada glume gospodu sa prelaska veka. mislim na sve od odvenja pa nadalje. ono kao prava gradzanska srbija pre rata. prvog.
Jebem te živote. Što je najgore, meni to zvuči sasvim, sasvim realno.
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

Aj prekinite sa tim prepucavanjem pliz, kapiram da o ovome bar imate 99,999999999% identične stavove.
ti znas da onaj ko miri uvek najebe?
Link to comment

nisam pravnik, ali ovu istragu i sudjenje sam ispratila do u crevca i jedina stvar koja mi nije jasna je kako je sudija, koja je imala muda do kolena (ne govorim o strucnosti, jer se u to ne razumem), nije otisla u neki vitnes proteksn, posto ono sto je dozivljavala u sudnici i od optuzenih i od advokata i od roditelja, nateralo bi i eliota nesa da pokupi prnje.pritisci su postojali da se sto pre izvedu pred sud, ali je, recimo, francuska ambasada stalno prigovarala da je sve mnogo sporo itd. na samom sudjenju su se videle/cule takve pretnje svedocima - jedan je, recimo, otvoreno pokazivao zasticenom svedoku (sto je besmislena formulacija, jer ga vidi) prstom preko vrata, devojci koja je radila u kaficu je majka jednog od optuzenih na sred iskaza dreknula "kurvestijo ciganska, da bog da ti dete trune u zatvoru kao moje", drugom svedoku je otac (ovaj sto ima pare) vikao "seme ti se zatrlo" i sve tako.dovoljno je mozda i to sto smo uvek svi cekali da panduri rasteraju "prijatelje i porodicu" ispred sudnice da bi bilo ko izasao napolje bez uvreda i pretnji.da, sva cetiri svedoka eksperta su detaljno objasnjavala sta je moglo a sta nije da se desi, opisivali padove, udarce i sto-sta jos. rekla bih da je jedini pravi problem sto nijedan svedok, ni sa ovdasnje, ni sa francuske strane, nije fotografski uvideo trenutak pada preko stepenista. ali sve ostalo sto sam tamo videla i cula, i sto su pricali navijaci medju sobom (koji nisu svedocili), ne vidim da moze na bilo koji nacin da ospori ono sto se desilo. a kazne su im ionako vec smanjene.edit: nikakva nova istraga nije pokrenuta. dacic, kao i uvek, sedi na 23 stolice i podilazi recima, ne delima. iskaz ovog cuvara postoji, procitan je na sudjenju. kolporter ga nije potvrdio svojim iskazom.

Edited by luba
Link to comment
nisam pravnik, ali ovu istragu i sudjenje sam ispratila do u crevca i jedina stvar koja mi nije jasna je kako je sudija, koja je imala muda do kolena (ne govorim o strucnosti, jer se u to ne razumem), nije otisla u neki vitnes proteksn, posto ono sto je dozivljavala u sudnici i od optuzenih i od advokata i od roditelja, nateralo bi i eliota nesa da pokupi prnje.pritisci su postojali da se sto pre izvedu pred sud, ali je, recimo, francuska ambasada stalno prigovarala da je sve mnogo sporo itd. na samom sudjenju su se videle/cule takve pretnje svedocima - jedan je, recimo, otvoreno pokazivao zasticenom svedoku (sto je besmislena formulacija, jer ga vidi) prstom preko vrata, devojci koja je radila u kaficu je majka jednog od optuzenih na sred iskaza dreknula "kurvestijo ciganska, da bog da ti dete trune u zatvoru kao moje", drugom svedoku je otac (ovaj sto ima pare) vikao "seme ti se zatrlo" i sve tako.dovoljno je mozda i to sto smo uvek svi cekali da panduri rasteraju "prijatelje i porodicu" ispred sudnice da bi bilo ko izasao napolje bez uvreda i pretnji.da, sva cetiri svedoka eksperta su detaljno objasnjavala sta je moglo a sta nije da se desi, opisivali padove, udarce i sto-sta jos. rekla bih da je jedini pravi problem sto nijedan svedok, ni sa ovdasnje, ni sa francuske strane, nije fotografski uvideo trenutak pada preko stepenista. ali sve ostalo sto sam tamo videla i cula, i sto su pricali navijaci medju sobom (koji nisu svedocili), ne vidim da moze na bilo koji nacin da ospori ono sto se desilo. a kazne su im ionako vec smanjene.
Hvala, to me interesovalo.
Link to comment

Ubeđen sam, biće ponavljanja suđenja, sa bitno izmenjenim presudama, ako se Francuska ne uskobeca, pa nas počne pritiskati tamo gde se ne vidi...A sudija će, ako poživi, dobiti premeštaj u prekršajni sud u Malom Mokrom Lugu, bez obzira na to šta Francuska uradi...Mislio sam da smo se takvih stvari rešili, ali ne... Mora ova država biti jedno veliko, ogromno govno...Uvek, bez obzira na sve...

Edited by radisa
Link to comment
Luba, da li je ovaj svedok saslusan u prvostepenom postupku?
dao je iskaz policiji tokom istrage, a u sudskim dokumentima takodje postoji. ne znam da li je to prvostepeni postupak :)pokusacu da pronadjem detaljno sto smo sve sakupljali, ali mislim da na sajtovima zena u crnom i fonda za humanitarno pravo postoje pdfovi sa sudjenja.
Link to comment
anticev sock-puppet koliko sam ja cuo, prica se u dobro obavestenim krugovima da je doticni clan nekog bizarnog anticevog kruzoka koji se sastaje povremeno i tada glume gospodu sa prelaska veka. mislim na sve od odvenja pa nadalje. ono kao prava gradzanska srbija pre rata. prvog.
:Hail: :Hail: :Hail:da vidim ovo pa da mrem srećan
Link to comment
anticev sock-puppet koliko sam ja cuo, prica se u dobro obavestenim krugovima da je doticni clan nekog bizarnog anticevog kruzoka koji se sastaje povremeno i tada glume gospodu sa prelaska veka. mislim na sve od odvenja pa nadalje. ono kao prava gradzanska srbija pre rata. prvog.
umrecu. moj organizam ovo ne moze da procesuira.
Link to comment
anticev sock-puppet koliko sam ja cuo, prica se u dobro obavestenim krugovima da je doticni clan nekog bizarnog anticevog kruzoka koji se sastaje povremeno i tada glume gospodu sa prelaska veka. mislim na sve od odvenja pa nadalje. ono kao prava gradzanska srbija pre rata. prvog.
mislim da neki novi lordovi preuzimaju puppeta as we speak
Gagorder, kad si već tu, da li je moguće po tvom mišljenju da su oni u toj istrazi svašta ispozabrljavali? Moj je vrlo laički i neinsajderski utisak da su oni bili pod strašnim pritiskom, ako ne iz inostransva, a ono sa vrha (u cilju slanja slike u svet). Da li je moguće da je kreten Malagurski stvarno napipao neke slabosti u celom slučaju koje se sada mogu eksploatisati?
syme, sva moja saznanja o tome su iz dnevne štampe. ako misliš na struku - to je miljama daleko od onoga za šta bih se usudila da kažem da sam kao (teorijski) potkovana. dakle, moj uvid u sve to nije posebno vredan ...
Link to comment
dao je iskaz policiji tokom istrage, a u sudskim dokumentima takodje postoji. ne znam da li je to prvostepeni postupak :)pokusacu da pronadjem detaljno sto smo sve sakupljali, ali mislim da na sajtovima zena u crnom i fonda za humanitarno pravo postoje pdfovi sa sudjenja.
To pitam posto negde procitah da je Apelacioni sud odbio da ga saslusa. Hvala.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...