Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

10 hours ago, Tihajeza said:

https://www.danas.rs/vesti/beograd/automati-sa-hranom-za-pse-lutalice-na-starom-gradu/

 

Neka se ne uvrede ljubitelji pasa, vlasnici pasa, ali da li neko može da mi objasni logiku hranjenja pasa lutalica?

 

Koliko znam, psi lutalice su komunalni problem, i svaka odgovorna lokalna vlast nastoji da pasa lutalica nema na ulicama. A ovi ih gaje i ovime potstiču da se skupljaju na jednom mestu, grupišu i potencijalno naprave čopor.

 

Novac koji skupljaju plastičnim bocama su mogli uložiti u neki azil, sterilizaciju i sl. A ne da nahrane životinju, koja i dalje ostaje promrzla i možda bolesna. 

 

Mindfuck totalni.


Humana (i dugoročna) strategija za smanjnje broja pasa na ulicama je sterilizacija uličnih pasa. Posle sterilizacije, psi se vraćaju na mesto gde inače obitavaju i gde su domaći.
Stvaranje čopora nije problem. Psa koji je agresivan (neko je prijavio napad) kupe sa ulice i, bojim se, taj pas ostatak života provodi u kavezu zoohigijene.

Edited by Frile
  • +1 2
Link to comment
On 29.12.2021. at 11:00, Tihajeza said:

https://www.danas.rs/vesti/beograd/automati-sa-hranom-za-pse-lutalice-na-starom-gradu/

 

Neka se ne uvrede ljubitelji pasa, vlasnici pasa, ali da li neko može da mi objasni logiku hranjenja pasa lutalica?

 

Koliko znam, psi lutalice su komunalni problem, i svaka odgovorna lokalna vlast nastoji da pasa lutalica nema na ulicama. A ovi ih gaje i ovime potstiču da se skupljaju na jednom mestu, grupišu i potencijalno naprave čopor.

 

Novac koji skupljaju plastičnim bocama su mogli uložiti u neki azil, sterilizaciju i sl. A ne da nahrane životinju, koja i dalje ostaje promrzla i možda bolesna. 

 

Mindfuck totalni.

pokušaću da se ne uvredim, kao ljubitelj i imalac pasalutalica. tokom ovog svog ihahaj života nisam sreo "čopor" pasa, opasnih po mene. izbegavao sam situacije pa nisam bio u kontaktu ni sa dvonožnim "čoporom" (vidi pod šabac nadavno) a koji je opasniji od onih psećih.

 

psi lutalice jesu komunalni problem, neke metropole su ga rešile na razne načine (bukurešt je posebna priča), većinom sterilizacijom i azilom. beograd to rešava, bio sam u azilu u resniku, čipovao i sterilisao kuju. tamo ima ogroman prostor, ograđen, sa nekakvim zemunicama u kome borave psi. jako mnogo ih ima. oni koji se smatraju opasnima su u posebnim odeljcima (nisu kavezi). sterilizacija je besplatna.

 

sad, to iz tvog poslednjeg pasusa je lična volja pojedinca. baš kao i što se daje kinta prosjacima i beskućnicimana ulici a ne centru za socijalni rad. ovde na vidikovcu viđao sam skloništa za lutalice, uz prizemlja zgrada. deca hrane te pse i to smatram vaspitnim činom. ja, kad god odem do pet centra u rakovici, bacim pogled i prebrojim koliko pasa ima tu okolo i dokupim toliko pašteta za njih. humano je hraniti bespomoćne a oni to jesu.

  • +1 3
Link to comment

pre neki dan sam na plan plusu, posle na gugl zemlji, otišao do aerodroma. na 500 metara od sletne staze počinje naselje. moj automehaničar je na 1 km od piste. avion mu je na 200 metara iznad glave kod sletanja. bacite pogled. da se ne poveruje koji ludaci tu podižu kuće i koji ludaci im ne zabranjuju da to rade.

 

nemojte da mi pominjete da je tako "u svijet" i navodite sao paolo i hong kong kao primere.

Link to comment
42 minutes ago, djordje geprat said:

pre neki dan sam na plan plusu, posle na gugl zemlji, otišao do aerodroma. na 500 metara od sletne staze počinje naselje. moj automehaničar je na 1 km od piste. avion mu je na 200 metara iznad glave kod sletanja. bacite pogled. da se ne poveruje koji ludaci tu podižu kuće i koji ludaci im ne zabranjuju da to rade.

 

nemojte da mi pominjete da je tako "u svijet" i navodite sao paolo i hong kong kao primere.

 

Verovatno vozite Hyundai ili nekog korejanca. Preporučili mi tog majstora, a ono poslednja kuća u njivi pored piste. Našla bliže.

 

Link to comment
Danas prošao kroz ulicu otvorenog srca... klasični seoski vašar. Bukvalno ne znam što se to posmatra kao neki svetli primer gradske akcije.
i ovo isped novog merkatora je dobilo dimenziju seoskog vashara.

iz pandemije cemo izaci retardirani po svim parametrima. u bukvalnom smuslu rechi.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
45 minutes ago, Sammael said:

Danas prošao kroz ulicu otvorenog srca... klasični seoski vašar. Bukvalno ne znam što se to posmatra kao neki svetli primer gradske akcije.

+1. 
samo sam imao srece da prodjem pored Ateljea bas kad je krmak Dacic hteo nesto da kaze, pa sam se lepo izvikao :)

  • +1 6
  • Wub 3
Link to comment

U centru pakao. Jedva sam dočekao 1. januar, još je lepo vreme, pa sam otišao biciklom do grada, a tamo horor od gužve. Ispred Meka na Terazijama je bio red dugačak 20 metara.

Link to comment
23 hours ago, Sammael said:

Danas prošao kroz ulicu otvorenog srca... klasični seoski vašar. Bukvalno ne znam što se to posmatra kao neki svetli primer gradske akcije.

Nekada je bilo sasvim drugačije, prvo, nije bilo neznamkakvegužve, drugo, Ateljeevci delili i u SKafani (rotirali se sa konobarima) ali i na ulici kuvano vino, rakiju i ostale "đakonije"...nikad red nznm kakav, nikada tuča nikada vašar...

...kasnije otišlo sve u pm.

Pričam o vremenu od pre 40 i kusur godina, znači izvorna ulica otvorenog srca...oriđiđi.

Kasnije, a msm da je negde 1987/88 dobila je taj naziv i sve je krenulo u kičericu i šund. U to neko vreme su se mnogi doajeni tadašnjeg glumišta počeli seliti na neko bolje mesto a primat polako preuzimali političari u smislu markenga i ostalih govnarija.

Ovi sada digli na novi nivo...3 lestvice iznad.

Link to comment
Just now, Tsai said:

Jel pratite ovaj nestanak splicanina u bg? Smor bas, deluje najverovatnije da je pijan upao u reku :/

 

pratim ja, boze, jadan decko

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...