Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

14 hours ago, jezovuk said:

Od svega meni ovo najviše smeta. Razumem pohlepu, razumem i da se nema ukusa, ali zašto tih par metara u stranu? Zašto ne u osi? Zašto?

:cry:

Možda je to osa nekih budućih zdanja?

Kad ne postoje šine i peroni koji će đavo stanična zgrada, a i onako je bila stara i nerentabilna.

Msm, samo razmišljam :ph34r:

Link to comment

Pomerena u stranu upravo zbog ulaza u glavnu žel.stanicu. Kad se dolazi iz Nemanjine, garagan bi zaklanjao ulaz.

Mislim da sam videla na beobuildu je u početku na remderima i bio u osi Nemanjine, pa pomerili

Link to comment
15 hours ago, jezovuk said:

Ako im je bitno da se vidi ulaz, mogli su da ne prave jbni spomenik od milion metara.

 

Klasicna SNS gradnja. Najpre nesto smisle pa, kad shvate da nisu to bas najbolje smislili, naprave jos vece sranje da "poprave". Dopalo im se preslaganje kocki pa sad preslazu spomenike.

Edited by harper
Link to comment
On 19.5.2020. at 22:07, Tihajeza said:

 

Uspeli su da na par hektara površine zgradama preko puta železničke stanice ostave 1,5m trotoara.

 

Prolazim učestalo tim delom grada poslednjih sedam dana, baš da osetim prostor. Jedan od utisaka mi je i loše rešeno skretanje za tramvaje od bioskopa Partizan uz Nemanjinu. Tu moraju da uspore na 5km/h i pored toga užasno škripe. Nema veze da li su novi ili stari, prosto je skretanje naglo. Mogli su da prostiranje ulice reše tako da putanja od Karađorđeve do Nemanjine ide nešto dalje od zgrada, sa srazmerno manje oštrim skretanjima. 

 

ALi suštinski, trg može da izgleda sasvim lepo, čak i funkcionalno. Problem su premise razvoja tog dela grada i što ne znamo koliko je para i drugih javnih resursa opredeljeno za BnV, koji diktira ove ostale prostorne odluke.  

 

On 19.5.2020. at 22:43, jezovuk said:

Od svega meni ovo najviše smeta. Razumem pohlepu, razumem i da se nema ukusa, ali zašto tih par metara u stranu? Zašto ne u osi? Zašto?

:cry:

Pogled niz Nemanjinu je jedna od mojih omiljenih asocijacija na Beograd. Nadam se da to barem neće unakaziti.  AKo već mora spomenik (a ne mora, naravno).

Link to comment

Juče sam prošla kolima kroz tu novu trasu Savskog trga i moj utisak je da je skretanje suviše oštro za tramvaje, a da je pešacima ostavljeno jako uzan trotoar. S druge strane, tamo više neće biti ni vozova , ni autobusa, pa će i pešaka biti mnogo manje. Reklo bi se da je plan da se nepotrebni ljudi dislociraju odatle, da ne smetaju eliti u Zabranjenom gradu.

Ostaje onda pitanje ogromnog prostora ispred železničke stanice, mislim ni da ga Stefan Nemanja od 20 metara neće popuniti. 

Edited by Arkadija
Link to comment
  • 2 weeks later...

Samo da pohvalim što je neko natrkečio kiosk na zelenu površinu ispred Instituta za endokrinologiju u Dr Subotića da se ljudi više ne cimaju do onog skrnavog amana na bulevaru.

Link to comment

Kolaps u celom gradu zbog stotinak udbaša iz nekog jebenog pokreta Svetlo (Branko Dragaš).

Stoje ispred Skupštine i protestuju zbog, pazi sad, nasilja, vakcinisanja, Kosova i javnih izvršitelja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...