Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Bukvalno sve isto kao i prethodnih godina i opet poplavljen autoput. Pitam se da li su se opet pokvarile one iste pumpe koje nisu radile ni prošle godine.

Bulevar oslobođenja je komplet renoviran prethodnih godina, ali što se kišne kanalizacije tiče, nije ništa poboljšano, i dalje možeš kanuom da se spuštaš od Banjice posle svake jače kiše. Ovakve, sada već standardne pljuskove da i ne pominjemo. Naravno da se sada autokomanda poplavila jer je tu bio najjači udar pljuska sinoć (bukalno zavesa jedno 10 minuta), i u nju se slivalo sa svih okolnih brda. Ja sam bio parkiran u M. Ivkovića u to vreme i bilo je jako uzbudljivo u onom potoku, sve čekajući da neka grana padne na mene. 

 

Link to comment
vidim spinuju po medijima kako je juce kisa bila jaca nego u obrenovcu 2014  

dobro je dok nema mrtvih

ne znam sta drugo da kazem

 

a demokrate josh pre 2012 nisu popravile kanalizaciju.  

kao onaj shto je vozio brashno a zena mu nije lepo vezala dzakove dry.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment

niko od njih nije kriv što tito nije ulagao u kišnu kanalizaciju ili kraljevi pre njega :D

- za onakve padavine, a juče je palo 3/4 prosečnih mesečnih padavina za jun u sivogradu (prosečne padavine u junu u periodu 1989-2019 iznose 90 l/m2 ) je potrebna ozbiljna kanalizacija kakvu su bogati gradovi zapada zidali u 18 i 19 veku, dakle 1,5x2m da može čovek sa kolicima da uđe u nju i čisti je po potrebi

- cevi prečnika 60cm jednostavno ne mogu da prime tu količinu vode

- tu dolazimo do razloga zašto to nije urađeno, zamislite koliko bi to koštalo da se napravi takva betonska konstrukcija i koliko dugo bi grad bio raskopan dok bi se to radilo, za to jedan, pa ni dva mandata gradonačelnika ne bi bila dovoljna, još bi taj nesrećnik postao najomraženiji u istoriji zbog višegodišnjeg kolapsa saobraćaja :happy:

- taj kolaps bi se pamtio i prepričavao godinama ali bi se zato nestanak problema sa kišom brzo zaboravio i to bi se smatralo kao nešto potpuno normalno i očekivano za urbani život

Link to comment
3 hours ago, gone fishing said:

niko od njih nije kriv što tito nije ulagao u kišnu kanalizaciju ili kraljevi pre njega :D

- za onakve padavine, a juče je palo 3/4 prosečnih mesečnih padavina za jun u sivogradu (prosečne padavine u junu u periodu 1989-2019 iznose 90 l/m2 ) je potrebna ozbiljna kanalizacija kakvu su bogati gradovi zapada zidali u 18 i 19 veku, dakle 1,5x2m da može čovek sa kolicima da uđe u nju i čisti je po potrebi

- cevi prečnika 60cm jednostavno ne mogu da prime tu količinu vode

- tu dolazimo do razloga zašto to nije urađeno, zamislite koliko bi to koštalo da se napravi takva betonska konstrukcija i koliko dugo bi grad bio raskopan dok bi se to radilo, za to jedan, pa ni dva mandata gradonačelnika ne bi bila dovoljna, još bi taj nesrećnik postao najomraženiji u istoriji zbog višegodišnjeg kolapsa saobraćaja :happy:

- taj kolaps bi se pamtio i prepričavao godinama ali bi se zato nestanak problema sa kišom brzo zaboravio i to bi se smatralo kao nešto potpuno normalno i očekivano za urbani život

Zlehuda sudbina je odredila da Beograd bude u  turskoj koloniji, a Crigrad nikad nije mario za svoje potčinjene zemlje. S druge strane, bogate zapadne zemlje su bile kolonijalne sile koje  su pare stečene pljačkom po kolonijama , mogle između ostalog, da ulažu u infrastrukturu svojih sjajnih carskih gradova. ;)

Naravno, ni kasniji domaći vladari nisu nikada bili skloni kanalizaciji.

Link to comment

@Tale

Kad su počeli da vraćaju tu polovinu stepeništa, pre oko mesec dana, videlo se ( a ja sam laik) da je to ofrlje urađeno, samo da što pre završe i zbrišu za Čačak. Mislim da bi ja to bolje zalepila, ako ništa drugo, stavila bih više betona.

Sutra ću da slikam kako su krivudavo "vratili u pređađšnje stanje" stazu koja od pasarele ide ka Veterinarskom fakultetu.

Edited by Arkadija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...