Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

3 minutes ago, mraki said:

Pa siguran sam da ne bi bilo kontraproduktivno.

Ima i po unutrašnjosti sličnih primera koliko hoćeš, ako je većinskom narodu lakše da se identifikuje sa tim. Suštinan cele proče je novac, novac svih gradjana i šta se radi sa njim. Na tome treba insistirati, na to su svi osetljivi. Ne kažem da su neka čuda moguća, ali svakako ne može smetati. Ovo jeste zicer koji treba iskoristiti, isto kao što je i Beograd na vodi. Ako koristi Vučiću, ne vidim što ne bi moglo i obrnuto, bar u teoriji.

 

 

Novac? Suvise je to apstraktno, rezonuje se 'uvek je vlast krala i krasce' a zati novac sto im daje vucic kao najavljeno povecanje plata i penzija..vec se kuju planovi sta ce se za tih par hiljada vise .tako reaguje sirotinja, tj vecinski deo

A postohi i bogatiji sloj koga vise 'politika ne zanima', tj usli u poslive, imaju $$$$$, granice otvorene, 'gledaju svoha posla' i svoj posao dobro rade, nije to ko kod slobe, hocu reci BS he simptom, takvih ex bundzija a sad konformista previse

 

Link to comment

Oglasio se i On:

Quote

Vučić: Vesić uradio sve kako je trebalo, ponosan sam kako se u Beogradu gradi

 

Quote

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da ne razume zbog čega se pojavila histerija oko novih radova na Trgu Republike u Beogradu i ocenio da je zamenik gradonačelnika Goran Vesić uradio "baš sve kako je trebalo, jer nije probleme stavljao pod tepih".

 

Edited by Arkadija
Link to comment
8 minutes ago, mraki said:

Aha, znači ako te dobro razumem, opozicija misli da je bolje ne insistirati previše na ovoj priči jer bi to imalo suprotan efekat, pogotovo u unutrašnjosti?

Zanimljiva teorija.

 

nisi dobro razumeo. Evo, Invizibl Lajt ti je malo pojasnila

Ne bi imalo apsolutno nikakav efekat. Nijednog simpatizera ili glasača naprednjaka ovo sa sa trgom i kockama nimalo ne dotiče. I ne samo ova afera.

Karte su već odavno podeljene, Vučić će im podići plate i penzije, zabole njih za krađu tokom rekonstrukcije nekog tamo trga.

Nama, koji smo u manjini ostaje sam da kukamo i psujemo preko tnjitera, i to je to. Što bi se neko iz opozicije latio zaludnog posla?

Link to comment
10 minutes ago, mraki said:

Aha, znači ako te dobro razumem, opozicija misli da je bolje ne insistirati previše na ovoj priči jer bi to imalo suprotan efekat, pogotovo u unutrašnjosti?

Zanimljiva teorija.

 

Ne, ne razumeš me dobro, ali u redu je, svako ima kapacitet toliki koliki ima.

Link to comment
6 minutes ago, InvisibleLight said:

 

Novac? Suvise je to apstraktno, rezonuje se 'uvek je vlast krala i krasce' a zati novac sto im daje vucic kao najavljeno povecanje plata i penzija..vec se kuju planovi sta ce se za tih par hiljada vise .tako reaguje sirotinja, tj vecinski deo

A postohi i bogatiji sloj koga vise 'politika ne zanima', tj usli u poslive, imaju $$$$$, granice otvorene, 'gledaju svoha posla' i svoj posao dobro rade, nije to ko kod slobe, hocu reci BS he simptom, takvih ex bundzija a sad konformista previse

 

 

 

Uvek je ta bila konformista, samo šatro bundžija. U svoje vreme se prodavala matorcima za pare, sad sisa slatku državnu sisu i i dalje se pravi da je neki bundžija i da ima neka moderna shvatanja ili šta već zamišlja o sebi.

Link to comment
1 minute ago, Dagmar said:

 

Ne, ne razumeš me dobro, ali u redu je, svako ima kapacitet toliki koliki ima.

Ajde onda da te citiram, na ovo sam reagovao.

 

44 minutes ago, Dagmar said:

 

Šta god da je taj Đilas, nisam stekla utisak da je debil, a samo debil bi pokušavao nekako da ziceruje na ovome.

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

 

nisi dobro razumeo. Evo, Invizibl Lajt ti je malo pojasnila

Ne bi imalo apsolutno nikakav efekat. Nijednog simpatizera ili glasača naprednjaka ovo sa sa trgom i kockama nimalo ne dotiče. I ne samo ova afera.

Karte su već odavno podeljene, Vučić će im podići plate i penzije, zabole njih za krađu tokom rekonstrukcije nekog tamo trga.

Nama, koji smo u manjini ostaje sam da kukamo i psujemo preko tnjitera, i to je to. Što bi se neko iz opozicije latio zaludnog posla?

 

Sve tacno, sem poslednje recenice. Njihov posao jeste da o lopovluku vlasti alarmiraju javnost, pa makar to bilo bez nekog efekta.

 

Kao sto uostalom i rade:

 

https://www.danas.rs/politika/szs-realna-vrednost-rekonstrukcije-trga-42-a-ne-devet-miliona-evra/

Link to comment

1 minute ago, Dagmar said:

 

Pa ako su glupi jedino

Pa super, ajde onda ništa baš da ne rade, tako je najbolje. Vučič i jeste tu gde jeste, upravo zato što su oni tako pametni.

Edited by mraki
Link to comment

Ih, pun sam ideja:nobles:

 

Radovi traju godinu dana, trebalo je na vreme naći ljude koji bi pratili izvođenje, kontrolisali tokove novca i disali ovima za vrat. Ako sam dobro razumeo, suština priče je u odstupanju od projekta - to nije nešto što se moglo lako sakriti, nego nije imao ko da primeti i reaguje. Sad kada je šteta napravljena i dalje nije jasno ko će da plati popravku (na stranu na šta će popravka da liči) ali može da se spinuje u smislu "zla strana firma je pokušala da nas zajebe ali doakaće im Vesić". U međuvremenu sude i presuđuju Istok Pavlović i Tviter.

 

Kad sam napisao "normalna opozicija", mislio sam na opoziciju koja se zapravo bori za vlast. Neće ni biti normalnog javnog mnjenja dok se jedan od lidera izvinjava Vučiću na skoro jedinom mediju na kom može da se govori.

@Filozof manijak

Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

 

 

Pa super, ajde onda ništa baš da ne rade, tako je najbolje. Vučič i jeste tu gde jeste, upravo zato što su oni tako pametni.

 

 

Vučić je tu gde jeste iz dva razloga, što se DS/Tadić kako god nećkao oko Kosova, i zato što je narod Srbije pametan toliko koliko je pametan, svakako ne zbog manjka u Đilasovom IQ koeficijentu.

Edited by Dagmar
Link to comment
9 minutes ago, Dagmar said:

 

 

Vučić je tu gde jeste iz dva razloga, što se DS/Tadić kako god nećkao oko Kosova, i zato što je narod Srbije pametan toliko koliko je pametan, svakako ne zbog manjka u Đilasovom IQ koeficijentu.

Nikad nisam ni rekao da je zbog manjka inteligencije, ti si uvela tu tezu i još me prozvala da nemam kapaciteta da razumem ovo.

 

1 hour ago, Dagmar said:

Šta god da je taj Đilas, nisam stekla utisak da je debil, a samo debil bi pokušavao nekako da ziceruje na ovome.

 

A to je zapravo sve na šta sam ja reagovao, u suštini se slažem sa onim što je @InvisibleLight napisala.

Samo eto mislim da je obaveza opozicije da insistira na ovome kad i gde god može, svidelo se to tamo nekom u unutrašnjosti ili ne.

Edited by mraki
Link to comment
1 hour ago, Dagmar said:

 

 

Pa pričaš napamet očigledno. Ja sam u svoje vreme u Srbiji razgovarala sa SPS/radikalskom rodbinom i prijateljima (a puno je takvih ljudi, i ne, ne glasaju za pomenute e ne bi li sačuvali ono malo crkavice, nego zato što smatraju da su pametni i da je to pametna odluka).

Odgovori su bili ovakvi, na liniji 'da komšiji crkne krava' i 'sve ide u Beograd'. A istomišljenicima naravno nemam šta da objašnjavam, al eto i vi svi znate sigurno ponekog SPSovca ili radikala, pa probajte da zicerujete i vidite i sami kako će da vam uspe.

Naravno da ne pricam napamet.

Dakle kazes da ovo nije zicer i da ne treba reagovati.

A sta jeste zicer?

Oces da kazes da nema zicera?

Ajde reci mi sta treba da se radi na ovom konkretnom slucaju?

Ili na nekom drugom?

Ili ti mislis da ovoj vlasti nema sta da se zameri?

Da sedimo i cekamo da AV sam ode?

Da ja znam ponekok SPS/SNS/radikala i raspravljam se sa njima i nerviram se i ja i oni...

I sta sad zato sto oni nisu u tom trenutku promenili misljenje ja treba da odustanem i da slusam njihova proseravanja?

Ajde ti prepametna predlozi sta treba da se radi?

Da se cuti?

Da se kaze :

Nece ovo nikoga preobratiti, pa nema smisla?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...