Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Više volim ljude nego svinje.

I kad bi svinje ugrozile postojanje ljudi borio bih se protiv njih koliko mogu.

 

Ali, jbt, svinje ne ugrožavaju ljude.

U stvari, svinje su ljudska tvorevina. Prirodne su koliko  i pšenica, psi i plastika.

 

E sad, malobrojne divlje svinje su divlje, neljudske životinje. Opasne.

No, mi umemo vrlo dobro da se branimo. 

Ne mogu nam životinje ništa.

A i za divlje svinje me baš briga. Jedem neku  mrtvu životinu svaki dan.

Ali. ne moramo ih sve pobiti niti se nešto mnogo iznenadjivati.

 

Nek blese na ostrvu. Nek žive. 

Ne moramo i tamo da se uguramo. Valjda.

 

 

To vam je kao kad vidite napušteno štene na stepenicama ulaza u vašu zgradu.

Šta ćete uraditi?

 

 

Mis'im, nije zezanje. Koliko je antičkih heroja zaginulo tako što ih je ubio/povredio vepar?

 

A koliko nas je otišlo na ostrvo i postalo herojem?

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
12 hours ago, svashtabezneshto said:

lovce, tačnije lovačko udruženje, koliko sam ja danas uhvatila, je angažovala zoohogijena da im pomognu u uspavljivanju u prebacivanju u rezervat.

e dobro kad smo setili

jebo nas bog retardirani

 

Link to comment

Postoji odlican dokumentarac o regionu koji je zahvacen cernobiljskom katastrofom, zbog cega su ljudi iz te oblasti iseljeni. U nedostatku ljudi, u oblasti koja je pogodjena nuklearnom katastrofom, zivot buja kao nenormalan, pojavile su se biljne i zivotinjske vrste za koje se smatralo da su odavno istrebljene i da smo im dosli glave. Ukljucujuci i ukrajinskog divljeg bika, velicanstvenu zivotinju koju zovu evropskim bafalom.

 

Mi ljudi kako se negde prosirimo i "uredimo stvari" jebemo majku svemu zivom, sad se pokazalo u Ukrajini da bi bez nas priroda prezivela i nuklearnu katastrofu i oporavila se od nje. Jedino sto priroda ne moze da prezivi i oporavi se od toga su zapravo ljudi, ubedljivo najvece stetocine na planeti. Sto vise tupimo o "cuvanju planete" i "uspesnoj kohabitaciji s drugim vrstama" sve smo gori i gori.

Edited by harper
Link to comment

Eto, apropos naših divljih svinja, evo primera kako se informacije iskrive kad se prebrzo šire i olako tumače.

 

Ova dva dobra čoveka su saznali da ima gladnih na planeti. :ohmy:

Da čak neki i umiru od toga.

Stoga  su rešili da im pomognu i obezbede zdravo i kvalitetno meso. (Monsanto stop!)

Ali, neki nestrpljivi fejzbukčija je pogrešno protumačio njihovu fotografiju i nastao je ceo hajp i linč na inter netu.

 

A jedina greška koju su napravili je što nisu sačekali da se slonovi još više ugoje. Bilo bi više mesa.

 

https://greenworldwarriors.com/2019/05/06/rich-businessman-proudly-kills-two-baby-elephants-and-poses-for-pictures/?fbclid=IwAR2RN2XZcNWYAqrneEgOTOuLFkx_efeCcyAE8jdDFsg04G_jflPv80HXsxU

 

 

 

Mike-Jines-a-partner-of-TopGen-Energy-ki

 

 

 

Link to comment

Ovo ako prodje....

 

Ubuduće, tako, za svaku buku koju napravite, a koja je veća od 30 decibela, možete da očekujete posetu komunalca i kaznu od 5.000 dinara pa naviše. I to čak i ako se glasne aktivnosti odvijaju u toku “dozvoljenog” vremena, ukoliko premašuju 30 decibela. Uporede radi, razgovor uobičajenog tona proizvodi 50 decibela, usisivač 70, a dečji plač 120 decibela.

Takođe, nova odredba baviće se i promenom satnice kućnog reda. Umesto da se, kao do sada, dnevni odmor računa od 13 do 17 i od 22 časa do 6 ujutru, novim pravilima, dnevni odmor važiće od 16 do 18 časova, a potom od 22 do 7 sati izjutra.

 

U tom periodu biće zabranjena vika, trčanje, skakanje, igranje lopte i bilo kakva aktivnost koja narušava mir u zgradi, što uključuje i korišćenje bučnih kućnih aparata poput usisivača, veš-mašine, klime, glasne muzike i slično.

 

To praktično za štedljivija domaćinstva znači da mogu da zaborave na praksu pranja veša posle ponoći, što radi većina stanara, ali i da će još mnogo drugih aktivnosti o kojima i ne mislimo biti zabranjene. I u većini Srbije planira se uvođenje ovih pravila, a u pojedinim gradovima već su na snazi.

Recimo, kloparanje u stanu u visokim potpeticama ili klompama, pomeranje nameštaja, bušenje, istresanje mrvica preko prozora, biće podložni žalbama komšija.

KAZNE

  • Skakanje - 5.000 dinara
  • Igranje loptom - 5.000
  • Korišćenje veš-mašine i usisivača - 5.000
  • Pušenje na stepeništu i u hodniku - 5.000
  • Tresenje stolnjaka i posteljine kroz prozor - 5.000

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/zaboravite-na-pranje-vesa-nocu-i-klimu-u-vreme-odmora-beograd-sprema-nova-pravila/8zhfjrp

 

P.S. hteo sam da okacim "Rokenrol za kucni savet" ali sam i dalje ljut na Boru :D 

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...