Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

lovce, tačnije lovačko udruženje, koliko sam ja danas uhvatila, je angažovala zoohogijena da im pomognu u uspavljivanju u prebacivanju u rezervat.

 

 

Link to comment
55 minutes ago, svashtabezneshto said:

lovce, tačnije lovačko udruženje, koliko sam ja danas uhvatila, je angažovala zoohogijena da im pomognu u uspavljivanju u prebacivanju u rezervat.

 

 

 

Što ima logike. Nadam se da ćemo sutra imati izveštaj, a ne feštu kao kad se spuste u Novi.

Link to comment
Quote

Uprava za šume Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede upozorila je ranije javnost na potencijalnu opasnost od divljih svinja koje su prisutne na delovima teritorija opština Zemun i Novi Beograd, na potezu od bloka 30 do bloka 9, odnosno od Ušća do Zemunskog keja.
 
"Divlje svinje koje se nalaze na površinama van lovišta su vrlo uznemirene, pri čemu su određene ženke visokosuprasne ili su se skoro oprasile, što maksimalno povećava nivo rizika", upozorila je Uprava za šume.
 
Uprava je navela da su na terenu uvedena dežurstva u organizaciji Lovačkog udruženja "Zemun", policije i "Veterine Beograd", koji preduzimaju mere hvatanja, uspavljivanja i zbrinjavanja u prihvatilištu kojim gazduje LU "Zemun", kao i stalnog praćenja njihovog kretanja, uz preduzimanje svih neophodnih mera.
 
"Radi lične bezbednosti ljudi, kao i izbegavanja nepotrebnog uznemiravanja koje može izazvati nekontrolisane reakcije i nepredvidivo kretanje divljih svinja, neophodno je da se izbegavaju izlasci u priobalni deo Novog Beograda i Zemuna, a naročito u večernjim i noćnim satima, sve dok traje ova neposredna opasnost", upozorila je Uprava za šume.
 
Slična situacija je bila i 2014. godine kada su divlje svinje sklonjene i vraćene u prirodno okruženje. Mediji su i juče objavljivali snimke svinja koje su u noći između srede i četvrtka pretrčavale ulice u Novom Beogradu, a kojih je bilo mnogo na društvenim mrežama.

 

 

https://www.vesti-online.com/divlje-svinje-haraju-novim-beogradom-video/

 

Za ovo što je ova budala uhvatila prase bi završio u zatvoru u Austriji. Velike su šanse da ga majka sad zauvek odbaci.

Edited by Anonymous
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...