Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

jebiga, ima nesto i u preteranom vozanju. ja se svaki put kad odem u domovinu zapanjim za koje distance ljudi pale kola. meni je to potpuno nenormalno. 90 posto ljudi koje znam za sve preko 200-300 metara pale auto. bukvalno. idu do trafike po cigarete autom. u radnju po hleb i jogurt autom. na kafu autom. u komsiluk autom. kod matorih autom. na posao i s posla autom. niko ne hoda ni deset minuta u jednom pravcu. a svi kukaju i na zagadjenje i na skupo gorivo. cenim da bi se zagadjenje (a i guzve) smanjilo najmanje 30 posto kad ljudi za razdaljine do pola sata peske ne bi palili auto - osim kad idu u ozbiljnu kupovinu, kad je neki kijamet i slicno.
 
mozda da prvo uradimo sta je do nas pa posle da krenemo da kritikujemo druge faktore. 
 
 
 
 
U mom selu u ravnom Banatu niko ne ide pešice ili biciklom, osim ako nije kuća pored ili preko puta. Ne zezam. Stalno cimam braću da se malo više kreću, makar da odu biciklom do prodavnice, jer se inače žale na bolove u leđima od silnog sedenja u traktorima, ali ne vredi. Tako su od malena naučili.

Fun fact: pre nekoliko godina sednemo mama i ja tako na bajs da se malo provozamo po selu i ataru, i negde malo van sela nam stane čovek i pita kuda idemo, ako je do Kovačice, da li hoćemo da nas preveze. Nije mogao da veruje kada smo objasnile da se tek tako vozamo, pa je krenuo da recituje čiji je, da ne mislimo da hoće nešto da nas prevari. (U svakom slučaju lepo od njega,ali trebalo je snimiti njegovo lice :D )
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

U mom selu u ravnom Banatu niko ne ide pešice ili biciklom, osim ako nije kuća pored ili preko puta. Ne zezam. Stalno cimam braću da se malo više kreću, makar da odu biciklom do prodavnice, jer se inače žale na bolove u leđima od silnog sedenja u traktorima, ali ne vredi. Tako su od malena naučili.

Fun fact: pre nekoliko godina sednemo mama i ja tako na bajs da se malo provozamo po selu i ataru, i negde malo van sela nam stane čovek i pita kuda idemo, ako je do Kovačice, da li hoćemo da nas preveze. Nije mogao da veruje kada smo objasnile da se tek tako vozamo, pa je krenuo da recituje čiji je, da ne mislimo da hoće nešto da nas prevari. (U svakom slučaju lepo od njega,ali trebalo je snimiti njegovo lice :D )

 

:D

Link to comment
Je l neko registrovao vest da nam na Savski trg stize Despot Stefan od 1128 metara izliven u Rusiji?
 
Skopje ima mikroklima...
1128m [emoji23][emoji23]

A jesi li video ko je idejni tvorac? E tako rade diktatori, golemo samo, da se vidi iz svih krajeva sveta..i da traje, posto ce on vecno da vlada
Pasmater
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

ja sam registrovala da je centar grada sav u govnima otkako se otopio sneg. 

i moj park gde izvodim pse. pizdim. pojavili su se neki novi "rasni" kučkari koje mrzi da se sagnu (nose li kese uopšte?). uteraju psa u košarkaško igralište. oćutim u strahu da me ne "napuše". ne vidim smisao da debilima objašnjavam da se može da nađe ludak koji će isfrustriran zbog  psećeg govna baci otrov. nemam ništa protiv kompolicaj u parku.

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

 

Sto se Beograda tice, jedino resenje je metro, drugog naprosto nema: sto pre, to bolje, pitanje je samo da li ce da si gradi po kimilsungovskomtm receptu ili trzisno, s tim da od trzisnog resenja vajde nema dok se ne ustolici koliko toliko drustveno odgovorna vlast koja u metro i pratece radove nece prvenstveno da se ugradjuje, pa tek onda sve ostalo...

ovo je za topik o prevozu no, kada smo već tu

 

metro jeste rešenje i to što pre ali da se prethodno izvrši ekspertska studijaotrasi linija i dinamici izgradnje. s tim što je nužan preduslov plan razvoja grada i optimizacija javnog prevoza  sa postojećim resursima. a to podrazumeva sistem žutih traka, rekonstrukciju postojećeg tramvajskog prevoza, odustajanje od sulude ideje ukidanja trolejbusa  i beo voz 

Link to comment

Zbog neodgovornih vlasnika kućnih ljubimaca biće uvedeno njihovo obavezno čipovanje i uzimanje DNK, na osnovu čega će se utvrđivati krivica i određivati kazna, najavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić, govoreći o problemu fekalnog otpada kućnih ljubimaca po ulicama.

 

 

On je rekao i da će kazne za vlasnike ubuduće biti daleko veće nego danas kada nesavesne gazde plaćaju 10.000 dinara ukoliko "isprljanu površinu ne očiste bez odlaganja".

Link to comment

kod nas nista nije jeftino. kladim se da su oprali pristojnu kintu i verovatno nazvali 'edukativni zooloski park' ili nesto slicno. 

 

a ako se neko usudi da kritikuje - tako je svuda po svetu. u prirodnjackim muzejima diljem planete imaju ne samo majmune nego i mnogo vise. a oni, skromno, prema mogucnostima. 

 

edit - aaaaa, ovo su kineskonovogodisnji ukrasi. koji su sledeci? actecki?

 

 

Edited by adam
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...