Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

i na surčinu je rigorozna kontrola pred šalterom njihove avio kompanije za tel aviv, pre samog čekiranja ali ovo je bilo dalje od šaltera pa me je zato malo iznenadilo. što se mene tiče mogu slobodno.

Link to comment

Ne znam za Surčin, ja sam to video na ciriškom aerodromu, neki izraelski pandur/vojnik/uniformisano lice je proveravao putnike dodatno pred gejtom za let za Tev Aviv. Može biti da je to neka njihova standardna praksa, uostalom oni su prvi uveli "air marshalls" na svojim letovima.

Izraelske avio kompanije imaju svoje bezbednosne radnike.

 

Takodje, na nekim aerodromima mozes da vidis vojna vozila kako cuvaju/prate ElAl-ove avione (ja videh u Cirihu i Amsterdamu).

 

maxresdefault.jpg

 

 

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Ako živite u kući ili imate sopstveni vodomer, imate mogućnost da se otkačite od Infostana i da primate račun direktno od Vodovoda. Svi naši problemi sa odokativnim kubikažama su nestali nakon što smo to uradili

Link to comment

Takođe, lakše je žaliti se. S Infostanom se podnosi reklamacija njima koja mora doći u roku od 8 dana od izdavanja računa (a nejasno je šta je to, nije dan prijema) pa oni prosleđuju Vodovodu a taj račun storniraju, pa tu krene igra gluvih telefona što vam može praviti problem jer se preko Infostana plaća sve i svašta ostalo. Ako je prošlo više od tih 8 dana račun Infostanu mora da se plati i oni se više nisu za to nadležni, i mora da se ide u Vodovod da se žali direktno, pa tu nastaje neko prebijanje uplata, preplata i sl. ako se reklamacija usvoji i to ume da traje, računi koji stižu za Infostan da budu konfuzni...

 

Ovako sa direkt plaćanjem, stiže račun za vodu samo, mora da se ide uvek u Vodovod (Danijelova) da se podnese reklamacija, ali to mnogo lakše ide i nije skopčano sa grejanjem i čime sve već drugim što ide preko Infostana.

Link to comment

Takođe, lakše je žaliti se. S Infostanom se podnosi reklamacija njima koja mora doći u roku od 8 dana od izdavanja računa (a nejasno je šta je to, nije dan prijema) pa oni prosleđuju Vodovodu a taj račun storniraju, pa tu krene igra gluvih telefona što vam može praviti problem jer se preko Infostana plaća sve i svašta ostalo. Ako je prošlo više od tih 8 dana račun Infostanu mora da se plati i oni se više nisu za to nadležni, i mora da se ide u Vodovod da se žali direktno, pa tu nastaje neko prebijanje uplata, preplata i sl. ako se reklamacija usvoji i to ume da traje, računi koji stižu za Infostan da budu konfuzni...

 

Ovako sa direkt plaćanjem, stiže račun za vodu samo, mora da se ide uvek u Vodovod (Danijelova) da se podnese reklamacija, ali to mnogo lakše ide i nije skopčano sa grejanjem i čime sve već drugim što ide preko Infostana.

Ali mnooogo je veci broj ljudi koji su u zgradama i nemaju "svoj vodomer"...

Link to comment

Ali mnooogo je veci broj ljudi koji su u zgradama i nemaju "svoj vodomer"...

 

Nažalost da, i ceo sistem je pun nepravednosti čak i ako se taj jedan vodomer u zgradi ispravno očitava. Ukupno potrošena voda se deli po stanovima po kvadraturi (ili ako već, ne znam da li Infostan i dalje prati onaj broj članova domaćinstva) a ne po realnoj potrošnji. Tako ako vam se iseli pola zgrade, vama padne nago račun za vodu, jer je ukupna potrošnja opala ali prazni stanovi i dalje dobijaju račun za vodu koju ne troše. Isto tako ako par stanara imaju nenormalnu potrošnju (tipa nešto ima negde curi nonstop) svi stanari to plaćaju.

Link to comment

Ja sam laik, oprostite na glupom pitanju:

Može li svaka stambena jedinica u zgradi hipotetički da ugradi sopstveni vodomer?

 

Тешко, зато што углавном имаш више ”вертикала”, односно цеви крећу из подрума на горе, једна за кухиње, друга за купатила, вц и сл.

Немаш један улаз воде у сваки стан, и не знам ни где би могао да посадиш водомер да буде читљив споља?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...