Jump to content
IGNORED

Najbolje utakmice u istoriji


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Sećam se te utakmice, i bez obzira što je superkup govno od takmičenja, šteta što Zvezda nije uzela i taj trofej.Kako je Dejo bio moćan i brz kad krene u dribling. Pregled igre, mašta... Ma, Genije. Imam utisak da je uradio 20% od onog što je mogao u karijeri.

Link to comment
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    53

  • gervasius twinkleminkleson

    15

  • radisa

    15

  • Ajant23

    12

Bio je prenos Jedinstvo - Zvezda, secam se da sam se nervirao sta su sve cigani promasili. Mada, ako se ne varam, Englezi nisu iskoristili penaltik.Treba reci i da je Zvezda vec bila ostala bez nekoliko igraca iz Barija, ali ih je uprkos tome oduvala igrom na njinom™ terenu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Chelsea - Arsenal 2:3, 99/002:0 za Chelsea, ulazi Kanu i za 15 minuta daje 3 gola. Nikada neću zaboraviti komentar Ace Stojanovića posle trećeg gola: 'Bravo Kanu majstore!' :lol: Nažalost, uspeo sam da nađem samo treći gol

Link to comment
  • 2 weeks later...
Kada sam gledao taj Carlosov gol u direktnom prenosu, gledam ga kako ide unazad i ide, i kada je prešao preko onog kruga u centru, počnem da se smejem i komentarišem: "Ume da šutne, ali sa centra jbt..." :lol: Kad ga on dade i to kako...
Ja nemam pojma ni koja je utakmica bila ni protiv koga je igrao Platinijev Saint-Étienne (njihova liga, nista Evropa i to) al' beshe neki slobodan udarac onako po sredini al' daleko. Ovi naprave na brzinu zivi zid, on stavi loptu i zakuje je negde u rashlje. Svi ono kao super al' sudija kao - nije saceko 'svirku' - mora ponovo. Tip 'ladno stavlja loptu, pokazuje rukom (valjda golmanu ili kome-vec) onaj isti ugao i trpa jos jednom - isto kao i prvi put... Mrak. Mozda ima negde al' me mrzi da trazim - garant i da nadjem ne bi imalo tu magiju koju je imalo tada... U sustini - opakije nego kad Becić ( "Više od igre" ) nacrta kredom tacku pa je onda pogodi loptom... A i malo dalje je bilo... :lol:
Link to comment

Nego, posto nije samo fudbal - jel' gledao neko Bosna - Emerson 96-93 u Grenoblu 1979e? Neko je, vise se ne secam ko - da ne lupam - dakle - neko je ulazi pod kosh i trpa Italijane tako gadno nekom fintom iza ledja - mix izmedju 'pobeze mi lopta' fore i netipicnog polaganja. Sad gledam - ako to nije bio Mirza onda je svakako bio Varajic:

In 1979, Varajić scored 45 points - the record in the number of points scored in the final matches of the European Champions' Cup (now days the Euroleague) during the period he played with Bosna Sarajevo against the Italian Emerson Varese in Bosna's triumph 96-93, in Grenoble, France.
Napomena - tada nije bilo trojki... :lol: One su valjda 'dosle' par godina kasnije.
Link to comment
Nego, posto nije samo fudbal - jel' gledao neko Bosna - Emerson 96-93 u Grenoblu 1979e? Neko je, vise se ne secam ko - da ne lupam - dakle - neko je ulazi pod kosh i trpa Italijane tako gadno nekom fintom iza ledja - mix izmedju 'pobeze mi lopta' fore i netipicnog polaganja. Sad gledam - ako to nije bio Mirza onda je svakako bio Varajic: Napomena - tada nije bilo trojki... :lol: One su valjda 'dosle' par godina kasnije.
Sigurno je bio Varajic.Gledao sam pre nekoliko meseci to na nekim "secanjima", valjda na SOS-u. Neverovatno sa kakvom lakocom im se covek pokenjao po glavi.edit - Pored toga upecatljivo mi je bilo pravilo da igrac fauliran pri sutu dobija trece (popravno) bacanje ako ne ubaci oba. Edited by J.R. Cash
Link to comment
Sigurno je bio Varajic.Gledao sam pre nekoliko meseci to na nekim "secanjima", valjda na SOS-u. Neverovatno sa kakvom lakocom im se covek pokenjao po glavi.
Jel' jeste malo svemirski ili to samo meni pamcenje otkazuje?? Ja to nisam gledao od 79e (direktan prenos) pa se ne secam bash najbolje. Covek je ulazio i drao. Mis'im bili su i pre i posle i Kica i Slavnic i Drazen i dalje redom al' sam to zapamtio kao nesto izuzetno. Inace sam grobar po vokaciji da ne bude da je nesto licno u pitanjE.
Link to comment

Pamcenje te odlicno sluzi. Sjajan je onaj opis njegovih finti. Osim toga koseve je davao savrsenim skok sutem sa 4 do 5 metara. Mozes da zamislis kako ta utakmica izgleda danas. Od onih kratkih sorcica, male, nabijene hale, smesnih sudija, smesnih pravila, brkova, frizura, preko mladih Karija i Bose, sve do agresivne odbrane nadrkanim pogledima. Uglavnom, kvalitetno provedeno vreme uz tu utakmicu. Mozda je i nadjem negde na netu. Nije zgoreg pogledati to s vremena na vreme.

Link to comment
Pamcenje te odlicno sluzi. Sjajan je onaj opis njegovih finti. Osim toga koseve je davao savrsenim skok sutem sa 4 do 5 metara. Mozes da zamislis kako ta utakmica izgleda danas. Od onih kratkih sorcica, male, nabijene hale, smesnih sudija, smesnih pravila, brkova, frizura, preko mladih Karija i Bose, sve do agresivne odbrane nadrkanim pogledima. Uglavnom, kvalitetno provedeno vreme uz tu utakmicu. Mozda je i nadjem negde na netu. Nije zgoreg pogledati to s vremena na vreme.
Da ne idem na google - jel' to bio 'nash' prvi klupski kup Evrope?
Link to comment
Pored toga upecatljivo mi je bilo pravilo da igrac fauliran pri sutu dobija trece (popravno) bacanje ako ne ubaci oba.
ja se sećam onog pravila "jedan za jedan". tek ako ubaciš prvo bacanje, imaš pravo na drugo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...