Jump to content
IGNORED

Najbolje utakmice u istoriji


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    53

  • gervasius twinkleminkleson

    15

  • radisa

    15

  • Ajant23

    12

Finale kupa '92, kad je Simeunovic branio penal Mijatu, pa ga dao u zadnjoj seriji :)A na ovoj listi sa linka - slazem se, ima nekih stvari koje su malo previse subjektivno ubacene tu.Ali ima i nekih super dogadjaja koji mi vjerovatno nikad ne bi pali na pamet [a desile su se, jelte, u 'moje' vrijeme] - npr Kostadinov protiv Francuza u Parizu :Hail:

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Ako bi se moglo dodati četvrtfinale KEŠ Vojvodina-Celtic, tamo kod Rijeke i Juvea :)
nisi dobro video, stoji u KEŠ sekciji.jes kostadinov je bio jak momenat. ja bio tad u vojsci u nišu, zikra i nemaština, ugovorci stalno išli u bugarsku da švercuju. posle pričali da su taj dan preneli boga oca bez carine, bugari digli rampe i puštali sve živo bez pregledanja.
Link to comment
  • 3 months later...

Koja od utakmica ove sezone, u bilo kom takmicenju, bi mogla da se stavi medju najbolje ikad? Meni je CL ove godine bila odlicna, mnogo bolja nego ijednom u zadnjih 10ak godina. Bilo je fenomenalnih utakmica, ukljucujuci ove 2 u prethodna 2 dana - mozda ne spektakularne u smislu da se citavo vrijeme napadalo na obje strane [mada sinoc jeste u prvom poluvremenu], ali svejedno - odlicne i veoma uzbudljive tekme.

Link to comment
Koja od utakmica ove sezone, u bilo kom takmicenju, bi mogla da se stavi medju najbolje ikad? Meni je CL ove godine bila odlicna, mnogo bolja nego ijednom u zadnjih 10ak godina. Bilo je fenomenalnih utakmica, ukljucujuci ove 2 u prethodna 2 dana - mozda ne spektakularne u smislu da se citavo vrijeme napadalo na obje strane [mada sinoc jeste u prvom poluvremenu], ali svejedno - odlicne i veoma uzbudljive tekme.
nije bas ove sezone, ali poslednja bas dobra utakmica koju sam gledao je meksiko-sad u finalu gold kupa valjda...kakva utakmica od prvog do poslednjeg minuta :Hail:
Link to comment
  • 2 weeks later...
solidna lista, naravno ako izbacimo ove tipično ostrvske lokalne stvari, koje nemaju nikakve veze sa naj momentima.- Keegan explodes- Saipan- Collymore closes in- Costinha at Old Trafford- Giggs against Arsenalovo gore je bitno za svetski fudbal kao partizanova pobeda protiv radničkog iz obrenovca.ima ih par preterano visoko plasiranih, kao recimo bergkampov gol protiv argentine na 10. mestu (smešno), ili zidanov volej u finalu LŠ na 11. mestu (izbaciti po hitnom postupku), seltikova pobeda u finalu KEŠ na 14. (preterano)....možda bi mi ovde mogli pre da dodamo nešto što fali, a mogli bi i da napravimo neki top 10 za naš fudbal?--------------------------------------------------------------------------------edit:reših da probam da nabacam neke bitne događaje, neke sam sigurno i propustio, pa dodajte ko se čega seti.mundijali:- kampanja repstacije 1930- radakovićev gol u čileu protiv nemačke (kao vrhunac kampanje)- yug-esp na mundijalu 1982 (velika očekivanja i fijasko kampanje)- katalinski 1974 u frankfurtu vs. esp- piksi protiv španije 1990 (kao vrhunac kampanje)- prečka protiv holandije 1998OI:- olimpijski tim 1952 (beara - stanković, crnković - ...)- zlato u rimu 1960 (i sudija lo belo)- bronza u LA 1984EURO:- finale 1960- dzajić u firenci 1968- euro 1976 u bg i zgevro kupovi:- partizan-sporting 1955 (prvi meč u istoriji KEŠ)- polufinale KEŠ zvezda-fiorentina 1957- partizan 1966 (cela kampanja)- 1/4-finale KEŠ 1966/67 vojvodina-celtic- zvezda-pao 1971 (cela kampanja)- finale KEŠ u beogradu 1973- magla u beogradu (zvezda-milan)- darko pančev u bariju (cela kampanja + d.pančev zlatna kopačka)- zvezda-kolo kolo- ćirković protiv newcastlea------------------------ polufinale KPK 1962/63 ofk beograd-tottenham- polufinale KPK 1973/74 hajduk-leeds utd.- polufinale KPK 1974/75 zvezda-ferencvaros- 1/4-finale KPK 1979/80 rijeka-juventus- zvezda-barsa 1982------------------------- dinamo osvaja KSG 1966/67 vs. leeds utd.- 1/4-finale uefa kupa 1974/75 velež-twente- finale uefa kupa zvezda-borussia m. 1978/79 (cela kampanja)- zvezda-bayern 1979/80 (3. kolo)- polufinale uefa kupa 1981/82 radnički-hamburg (cela kampanja)- 3. kolo uefa kupa 1983/84 radnički-hajduk- polufinale iste sezone hajduk-tottenham- 2. kolo sezone 1984/85 partizan-qpr 2:6/4:0- 2. kolo iste sezone rijeka-real madrid 3:1 (i kradja u revanšu)- polufinale iste sezone željo-videoton (cela kampanja)domaći fudbal:- formiranje "velike četvorke"- partizanove "bebe" (3 vezane titule)- miljanova zvezda (3 vezane titule)- titule vojvodine, sarajeva i želje- ivićev hajduk 70-ih- sudija maksimović 1976 u ljubljani- slučaj zjajo- slučaj šajber- finale kupa 1987/88 zvezda-borac bl. 0:1 (piksijev penal)- maksimir 1990.ostalo:- bra-yug 1971 (oprostaj pelea)- josip skoblar zlatna kopačka evrope 1971- "čileanci" 1987- hrvatska na mundijalu 1998 (cela kampanja)- 1/4-finale LS 1994/95 hajduk-ajax
Zaista ne bih imao šta da dodam, jedna vrlo vrlo objektivna analiza. Generalno si ti, Moco lik za respekt, pravo je čudo da si grobar. A propo svega, zanima me tvoje viđenje slučaja Šajber, ako je spamovanje može i na pp.
Link to comment
  • 1 year later...

Dodao bih sjajnoj Mocinoj listi i autogol "Maze" Vasilijevica 1.4.1992. tj utakmicu Zvezda-Sampdorija koja je prakticno bila polufinale LŠ (KEŠ za osetljive grobare koji ističu da to zvanično nije bila LŠ iako su se mečevi igrali po grupama). Ako listu gledamo zaključno sa ovom godinom, mesto na njoj ima i šestogodišnja dominacija Partizana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...