Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

mislim na ove prve epizode u kojima su obradjeni konc logori. jako su dobro rezirane i stvarno izazivaju mucninu. pritom, vrlo su informativne.ne mislim na jeziv kvalitet, mozda sam se neprecizno izrazila.

Link to comment

tri dokumentarca koji prate sudjenjaMurder on a Sunday Morning po meni najlosiji od ova tri, ali daleko od toga da je los. The Trials of Darryl Huntveoma dobar dokumentarac koji preko deset godina prati sudenje hanta. apsolutna preporuka.Paradise Lost - The Child Murders at Robin Hood Hills (1996)ovo je legendarni HBO dokumentarac. odgledao sam ga ponovo zato sto planiram da odgledam i nastavak.

Link to comment
vietnam: a television historyprilicno dobar. ako neko zna josh neki dobar o vijetnamu, slobodno neka kaze.
Vietnam: The Ten Thousand Day WarSir! No Sir!Ima ih još, ali recimo da su ova dva dovoljna. Ionako se u 90% slučajeva bave američkom decom koja daju živote za demos u prašumama, ili glorifikacijom anti-ratnog pokreta u samoj SAD.
Link to comment
Vietnam: The Ten Thousand Day WarSir! No Sir!Ima ih još, ali recimo da su ova dva dovoljna. Ionako se u 90% slučajeva bave američkom decom koja daju živote za demos u prašumama, ili glorifikacijom anti-ratnog pokreta u samoj SAD.
recimo da ako je neko zainteresovan ne samo za dogadjaj vec i njegovu medijsku prezentaciju ne bi trebao da zaboravi prvoklasni dokumentarni film In the Year of the Pig emila de antonija iz 1969. godine kao ni zanimljivi dokumentarac The Anderson Platoon (originalni naziv Section Anderson valjda) pjera sendorfera.za drugu stranu trebalo bi potraziti film crvenog pandana leni rifenstal romana karmena jednostavnog naziva Vietnam koji doduse govori o borbi vijetnamskog naroda protiv francuskih kolonista (istih onih sa haitija).
Link to comment
recimo da ako je neko zainteresovan ne samo za dogadjaj vec i njegovu medijsku prezentaciju ne bi trebao da zaboravi prvoklasni dokumentarni film In the Year of the Pig emila de antonija iz 1969. godine kao ni zanimljivi dokumentarac The Anderson Platoon (originalni naziv Section Anderson valjda) pjera sendorfera.za drugu stranu trebalo bi potraziti film crvenog pandana leni rifenstal romana karmena jednostavnog naziva Vietnam koji doduse govori o borbi vijetnamskog naroda protiv francuskih kolonista (istih onih sa haitija).
hvala ti za ovo. zvuci veoma zanimljivo, pokusacu da nadjem. mogao bi da preporucis jos nesto, nevezano za ovu tematiku. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...