Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

brokedown melodybas lijep i atmosferican dokumentarac o surfuodlicna muzikaprosto mi dodje zao sto sam antitalenat za sport i razonodu
kod mene nesto slicno. u zivotu nisam stao na dasku, a pogledo sam sve i 1 film o surfu
Link to comment
Wonders+of+the+Solar+System.jpgPrelepo urađen BBC-jev dokumentarac Wonders of the Solar System, narator je Brian Cox. Sastoji se iz 5 delova: Empire of the Sun, Order out of Chaos, The Thin Blue Line, Dead or Alive i Aliens. Dobra stvar za opuštanje a da se usput i nešto nauči. Na ovom YT kanalu se može odgledati u celini:
http://www.youtube.com/user/AnonH5N1

Edited by Jolly Roger
Link to comment
Wonders+of+the+Solar+System.jpgPrelepo urađen BBC-jev dokumentarac Wonders of the Solar System, narator je Brian Cox. Sastoji se iz 5 delova: Empire of the Sun, Order out of Chaos, The Thin Blue Line, Dead or Alive i Aliens. Dobra stvar za opuštanje a da se usput i nešto nauči. Na ovom YT kanalu se može odgledati u celini:
http://www.youtube.com/user/AnonH5N1

cisto uzivanje. hvala za preporuku i link.
Link to comment
Vidim da su i Brajanu uzori bili Bronovski i Sejgan :)
Tako je, učio je od najboljih! The Ascent of Man i Cosmos su mi omiljeni dokumentarci (uz neizbežni The World at War).Inače:
I jos jedan dokumentarac sa slicnom temom koji ne sme da zaobidje niko koga zanima astronomijaThe Planets (1999)
Da, taj obavezno. Ovi su isto sjajni:Space RaceDva genijalna naučnika, Werner Von Braun vs. Sergej Koroljov i priča o hladnoratovskoj svemirskoj trci.&Space Odyssey: Voyage to the Planets
This two-part science fiction docu-drama examines the possibilities of a dangerous, manned space mission to explore the inner and outer planets of the Solar system.
Mislim da ih ima i u strimingu. Za pretragu koristite OVAJ pretraživač, odličan je.
Link to comment

Ja za pretragu koristim ovaj pretrazivac. :) Space Race je na listi za skidanje, hvala. Nadam se da su Ameri bili nepristrasni barem koliko i njihove britanske kolege iz The Planets.Ineca scena iz prve epizode kada Brajan Indusima deli fotografije dok ceka pomracenje sunca odmah me podsetila na jednu epizodu Kosmosa kad Karl posecuje svoju skolu u NY i klincima poklanja fotke :)

Link to comment
Ja za pretragu koristim ovaj pretrazivac. :)
Da, odličan je za skidanje. Ovaj moj pretraživač je za online gledanje.
Space Race je na listi za skidanje, hvala. Nadam se da su Ameri bili nepristrasni barem koliko i njihove britanske kolege iz The Planets.
Ne brini, dokumentarac je radio BBC. ;)
Ineca scena iz prve epizode kada Brajan Indusima deli fotografije dok ceka pomracenje sunca odmah me podsetila na jednu epizodu Kosmosa kad Karl posecuje svoju skolu u NY i klincima poklanja fotke :)
Da, i meni je to palo na pamet dok sam gledao. Njegova slika sveta koju provlači a posebno kojom završava svaku epizodu je veoma nalik na sliku sveta Carla Sagana.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...