Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Upravo odgledala >>>SpellboundLG.jpgI preporuka!Ne znam da li je neko već pominjao ovaj dokumentarac (na brzinu prešla preko topica) pa evo sažetka:film prati osmoro dece koja se spremaju (i na kraju i nastupaju) na nacionalnom takmičenju u spelovanju koje se jednom godišnje održava u Vašingtonu. Klinci dolaze iz raznih delova Amerike, svi su odlični učenici, neki naglašavaju da zbog "jačeg" fonda reči imju čak problem da se sporazumeju sa vršnjacima, svi do jednog imaju neupitnu podršku porodice tj. roditelja (a neki možda i previše)... Spelling Bee za svih osmoro predstavlja njihov "trenutak kada će zasijati", njihovih konačnih "5 minuta" čak iako ne pobede, što ne znači da takmičarski duh nije prisutan. Jedna majka to objašnava rečima da je takmičenje u spelovanju za većinu od 250oro (otprilike) dece, koliko ih učestvuje, jedino vreme kada su i bukvalno među svojima, obzirom da ih "obična" deca gledaju kao štrebere koji nemaju život (što neki i sami priznaju).Ima dirljivih momenata, kao i tagikomičnih (mali sa postera npr., ni sad ne znam da l mi je više smešan ili mi ga je prosto žao). I hajlajt:

ćale jednog dečaka (koji je btw pljunuti glumac iz Slumdoga), potencira kako mali sam to traži, sam to hoće, njegova je želja... istovremeno, mali je jedva promumlao dve rečenice, ćale mlati non-stop o tehnikama pripremanja, učenja, ponavljanja, vežbanja... pošto je on, je li, već osmislio njihovu genijalnu taktiku.

Link to comment

thrilla in manilaomg, koliko je ovo dobro. verujem da su svi barem nekad odgledali neki dokumentarac o muhamedu aliju. ovo je prica o verovatno najboljem bokserskom mecu svih vremena, ispricana iz ugla dzoa frejzera. sve one alijeve prozivke pre meca koje su delovale simpaticno izgledaju sasvim drugacije kada se pogleda iz frejzerovog ugla. alijeve provokacije su imale veliki uticaj na zivot frejzera koji ga i dan danas mrzi neograniceno. meni je ovo bilo dodatno zanimljivo posto sam pogledao skoro sve dokumentarce o aliju na koje sam naisao. ovo se mora pogledati.

Link to comment

Gledao za vikend na Viasat History Ch. dokumentarac o Drugom sv. ratu. Podeljen po epizodama, crno-beli snimci retuširani i izgledaju kao full color. Jedino ne znam kako se zove taj film. Rado bih ga skinuo da imam u kolekciji.

Link to comment

nesto slicno je bilo i sinoc na viasat history, s tim da su u sinocnoj emisiji posvetili paznju ulazku Amerike u rat, a danasnja epizoda se zove zamka (kraj prosle epizode je bio Staljingrad)psmislim da pocinje u 21h(22h)

Link to comment

Koga zanima tematika, krenuo je serijal "Lost kingdoms of Africa", gde se priča o starim kraljevstvima Afroamerikanaca u Africi. Za sada su obradili Nubiju i Etiopiju, nadam se da ćemo čuti nešto o egzotičnim i misterioznim gradovima kraljevstvima nestalim u davninama, davno pre nego što su belci počeli da Afroamerikance odvode kao robove na druge kontinente...

Link to comment

Oni koji žele da proniknu malo dublje u prošlost to mogu učiniti novim dokumentarnim serijalom Empire of the Seas. Govori se, naravno, o britanskoj mornarici, o uticaju koji je imala ne samo na fordžovanje imperije, već i na kulturu, civilizaciju, strategije i oblikovanje sveta. Send her victorious, happy and glorious...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...