Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

gledao odavno.treba ga obavezno pogledati.
pa sto ne prijavljujes? ako neko ima rapidshare linkove, ali da je dobar kvalitet slike, neka mi sibne na pm. Edited by kojot
Link to comment
  • 2 weeks later...

Skrecem vam paznju na jednu fenomenalnu distribuciju dokumentarnih filmova koji tematiziraju socioloski marginalne pojave i neobicne prakse u primitivnim drustvima kroz vrlo pitku etnolosku vizuru - Documentary Educational Resources. Do sada su izbacili preko 750 filmova, a koliko sam letimicno uspeo videti njihovih filmova nema nigde za DL na dezurnim krivcima. Za slucaj da znate da to neko redovno porucuje il skida odaklevec il imate vec neku semu preko poznanika antropologa ili filmadzija iz tih opskurnih krugova - cujte moj vapaj ^_^ Neke od tematika filmova koje mozemo poruciti preko njihovog sajta ukljucuju:- Homoseksualizam i transeksualizam na Haitiju, iako istorijski i religijski prihvatljivi, nailaze na osudu drustva

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="480" height="295">- Antropoloska ekskluziva - rekreiranje 50 godina izumrelog Dogonskog obicaja kaljenja celika sa svom svojom propratnom simbolikom
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="480" height="295">- Psiholoski slom Duke, pripadnice Hamar plemena u severnoj Etiopiji posto je muz iskoristio obicajno pravo da ozeni drugu zenu i dovede je u kucu, iako mu je Duka rodila petoro dece. Snimale britanske antropologice koje zive godinama sa njima
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
Link to comment
[bBC 4] Atom (2007)atom_main.jpgOdlican!
Episode One - The Clash of Titans The first of three programmes in which nuclear physicist, Professor Jim Al-Khalili, tells the story of the greatest scientific discovery ever - the fact that everything is made of atoms. As scientists delved deep into the atom, into the very heart of matter, they unravelled nature's most shocking secrets. They had to abandon everything they believed in and create a whole new science, which today underpins the whole of physics, chemistry, biology and maybe even life itself. 'Atom' tells a story of great genuises, people like Albert Einstein and Werner Heisenberg who were driven by their thirst for knowledge and glory. It's a story of false starts and conflicts, ambition and revelation, a story which leads us through some of the most exciting and exhilarating ideas ever conceived of by the human race .Episode Two - The Key to the Cosmos This the second of Professor Jim Al-Khalili's three part investigation into the basic building block of our universe - the atom. He shows that in our quest to understand the tiny atom, we unraveled the mystery of how the entire universe was created. It's a story with dramatic twists and turns, taking in world-changing discoveries like radioactivity, the Atom Bomb and the Big Bang. All this forms part of an epic narrative in which the greatest brains of the 20th century competed to answer the biggest questions of all - why are we here and how were we made?Episode Three - The Illusion of RealityThe last of Professor Jim Al-Khalili’s three part series in which he tells the story of the greatest scientific discovery ever - the discovery that everything is made of atoms. In this film he explores how studying the atom forced us to rethink the nature of reality itself. He encounters ideas that seem like they’re from science fiction but in fact are a central part of modern science. He discovers there might be parallel universes in which different versions of us exist and finds out that empty space isn’t empty at all, but seething with activity. The world we think we know, the solid, re-assuring world of our senses, turns out to be a tiny sliver of an infinitely weirder and more wonderful universe than we had ever conceived of in our wildest fantasies.
Ima ga na video.google.com, youtube.com...
Link to comment

dobio si veliku lovu pa zelis da se pripremis?!trazio sam da nadjem dokumentarac o tome kada sam procitao jedan zanimljiv clanak, ali nisam uspeo da nadjem. kad sam vec tu da napisem sta sam gledao ovih dana.I know what i saw - history chaneluglavno izbegavam da gledam dokumentarce o UFO, ali nisam imao nista drugo pa sam ga odgledao. autor dokumentarca je sakupio ljude koji tvrde da su videli UFO. razlika izmedju ovog i ostalih dokumentaraca je to sto su ovi ljudi "kredibilni" svedoci. uglavnom se radi o generalima, vojnim pilotima, bivsim ministrima odbrane...The Satanic Verses Affairjasno vam je o cemu se ovde radiPBS - American Experience - Malcolm X, Make It Plainzanimljiv dokumentarac. biografija, dosta zanimljivih govora, intervjui sa njegovim prijateljima i saradnicima...

Link to comment
dobio si veliku lovu pa zelis da se pripremis?!trazio sam da nadjem dokumentarac o tome kada sam procitao jedan zanimljiv clanak, ali nisam uspeo da nadjem.
xexe, nisam ja te srece da neko drugi jos uplati loto za mene pa da me izvuku. ma citao sam i ja neke clanke o tome kako gomila njih bankrotira, kako potpuno izgube osecaj za vrednost novca. bas me zainteresovala tema. ako naletite na nesto odgovarajuce, javite.
Link to comment
xexe, nisam ja te srece da neko drugi jos uplati loto za mene pa da me izvuku. ma citao sam i ja neke clanke o tome kako gomila njih bankrotira, kako potpuno izgube osecaj za vrednost novca. bas me zainteresovala tema. ako naletite na nesto odgovarajuce, javite.
“ Svi naši loto-dobitnici su zdravi, srećni i nikome se ništa loše nije dogodilo. Naravno, našim dobitnicima se garantuje anonimnost, čak i naši kontakti sa njima prestaju po preuzimanju premije. Znamo da je jedan dobitnik kupio firmu koja je bila u procesu privatizacije i tako novac uložio u biznis, ostali su uglavnom ulagali u nekretnine. Zašto nekretnine? Mislim da su naši ljudi dosta pametniji i da novac ulažu u najsigurnije poslove, kao što su na prvom mestu nekretnine“, kaže Darko Nikolić, savetnik u državnoj lutriji.mondo - 25.10.2008."Možda je najtužniji slučaj bake i deke koji su uplatili tiket i mislili da jednom uplaćen listić važi zauvek. Pratili su loto izvlačenja, a posle četiri kola je izvučena "njihova" sedmica. Kada im je u Lutriji objašnjeno da se tiketi uplaćuju iz nedelje u nedelju, njihovom razočaranju nije bilo kraja.Novopečeni bogataši novac najčešće ulažu u nekretnine, ali bilo je i zanimljivijih slučajeva. Jedan gospodin je rekao da će prvo promeniti oluke na svojoj kući, a deka s Uba, koji godinama vodi sudski spor, u Lutriji je saopštio da će ponovo moći da se tuži jer najzad ima para koliko želi.U Lutriji demantuju neverne Tome i kažu kako im je u interesu da se sedmice što češće izvlače, a da 60 odsto prihoda od instant srećki ide na dobitke. Jević zaključuje da je jako važno da bude što više dobitnika, a da je samo do sada na greb-karticama podeljeno 193 "mercedesa".U Srbiji ima nekoliko taličnih igrača lota. Najčuveniji je jedan Jagodinac koji bukvalno stalno dobija. Tri nedelje posle kola u kojem je upravo on postao loto milioner, "tresnule" su ga tri šestice na skraćenom sistemu koji igra ceo život.Visok procenat dobitnika nalazi se među srpskim policajcima. U Lutriji kažu da njih baš hoće sreća, i to na lotu - šesticama i instant lutriji."mondo - 29.10.2006.edit: linkMada sam i ja, nedavno, čuo za neko istraživanje koje su radili ovi iz lutrije i da je većina bankrotirala. Interesantna tema... Ima li kogod kod nas da napravi neki dokumentarac... Edited by Vapad
Link to comment
kako potpuno izgube osecaj za vrednost novca. bas me zainteresovala tema.
Ja sam u frikomovoj nagradnoj igri dobio 2 puta u 2 dana u jednoj te istoj kutiji cmok sladoleda mob i 10.000 kredita, i ostao sam isti, nisam se ništa promenio. cool.gif Živa istina...
Link to comment
[bBC 4] Dangerous Knowledge (2007)cantor-boltzmann-godel-turing-small.jpgPreporuka!
In this one-off documentary, David Malone looks at four brilliant mathematicians - Georg Cantor, Ludwig Boltzmann, Kurt Gödel and Alan Turing - whose genius has profoundly affected us, but which tragically drove them insane and eventually led to them all committing suicide.The film begins with Georg Cantor, the great mathematician whose work proved to be the foundation for much of the 20th-century mathematics. He believed he was God's messenger and was eventually driven insane trying to prove his theories of infinity. Ludwig Boltzmann's struggle to prove the existence of atoms and probability eventually drove him to suicide. Kurt Gödel, the introverted confidant of Einstein, proved that there would always be problems which were outside human logic. His life ended in a sanatorium where he starved himself to death.Finally, Alan Turing, the great Bletchley Park code breaker, father of computer science and homosexual, died trying to prove that some things are fundamentally unprovable.The film also talks to the latest in the line of thinkers who have continued to pursue the question of whether there are things that mathematics and the human mind cannot know. They include Greg Chaitin, mathematician at the IBM TJ Watson Research Center, New York, and Roger Penrose.Dangerous Knowledge tackles some of the profound questions about the true nature of reality that mathematical thinkers are still trying to answer today.
video.google.com, youtube.com... birajte... ;)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...