Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

On 2. 5. 2024. at 20:41, Mil@n said:

Gledao sinoć na HBO i love you now die.

 

Jako zanimljiva priča pre svega sa pravne strane. Momak koji je imao vezu, više SMS vezu nego fizičku sa devojkom labilne psihe, suisidalan i depresivan je počinio samoubistvo praktično na njen nagovor tačnije ona ga je pred samo izvršenje dodatno pritiskala, kada je na kraju izašao iz kola punih ugljen monoksida jer se uplašio, i nazvao je, ona ga je praktično naterala da se vrati što ga je koštalo života.

 

Nisam spojlerisao ništa jer je sve poznato od samog početka, ima tu još zanimljivih detalja, ona je bila optužena za ubistvo, ali je u neku ruku u pitanju presedan jer je optužena za indirektno ubistvo (tako da kažem) nagovaranja preko sms poruka.

 

2 epizode dobro nabijene zanimljivim sadržajem...

Ovo je nazalost ces slucaj po internetu, da se skupe suicidalni i "pomazu" jedni drugima da naprave konacan korak. Svakako treba spreciti na neki nacin.

 

Jel znas mozda za onu igru Blue Whale? To je vec ozbiljan horor, stranci koji su ciljali decu, tinejdzere, naredjujuci im sve i svasta, polako ih kontrolisuci sve vise dok ih na kraju ne nateraju da se ubiju pod raznim pretnjama. Ozbiljno bolesna prica. 

Link to comment

E bad dobro da si napisala, bio je i na HRT-u posle dokumentarca o Belmondu, ali sam bio zaboravio i proslo vreme za vracanje unazad. Sad necu zaboraviti..

 

A hteo je i Bronsona i Fondu za istu ulogu, na kraju svi opet zaigrali u njegovim filmovima..

  • +1 1
Link to comment

ne znam da li je pominjan ovaj film, ja sam ga gledala na hrtu pre par godina, o severnoj koreji i prodaji oruzja.

 

 

https://www.imdb.com/title/tt13243898/

 

 

Novi dokumentarac Madsa Brigera, "Krtica", je istiniti špijunski triler o penzionisanom kuvaru iz Danske, i njegovom dvostrukom životu tajnog agenta. Zajedno sa pomoćnikom, nekadašnjim dilerom kokaina u visokim krugovima Kopenhagena, Krtica uspeva da se infiltrira u jednu od najbrutalnijih diktatura na svetu, Severnu Koreju. Snimajući period duži od 10 godina, ovaj film je dobio pristup samom srcu međunarodne kriminalne mreže koja proizvodi i šalje oružje i drogu korumpiranim Severnokorejcima. Ugovori se potpisuju, sklapaju se dogovori, a protagonisti ubrzo postaju duboko umešani u plan za izgradnju tajne, podzemne fabrike oružja i droge negde u Africi. Ali koliko mogu da pomeraju granicu pre nego što im plan propadne?

 

Link to comment
1 hour ago, Stela said:

Nisam planirala put u Svajcarsku, ali sta da se radi :D

 

 

 

 

Postoji i VPN ;) 

  • +1 1
Link to comment
On 9. 5. 2024. at 9:44, Shan Jan said:

Jel znas mozda za onu igru Blue Whale? To je vec ozbiljan horor, stranci koji su ciljali decu, tinejdzere, naredjujuci im sve i svasta, polako ih kontrolisuci sve vise dok ih na kraju ne nateraju da se ubiju pod raznim pretnjama. Ozbiljno bolesna prica. 

 

Ja sam ostao sokiran kada sam procitao koliko razne igre mogi navesti decu na samoubistvo. Pisao je hrvatski novinar Ribafish i njegovom sinu koji je pocinio samoubistvo zbog neke druge igrice. Pakao.

  • -1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...