Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Za ovo oko cena u vrtićima: od koga da tražim novac nazad? Od predškolske ustanove, grada ili ministarstva?

Planiram da večeras napišem formalni zahtev da mi vrate novac (sa zateznom kamatom). Valjda će neki pravnik videti temu pre nego što stignem do suda.
Link to comment

Ne verujem. Rešenja donosi sekretarijat.

zamisli sledecu situaciju: ti meni nesto platis na osnovu odluke nekog organa (nebitno da li je sud ili organ uprave). Onda ta odluka bude ukinuta, ponistena, stavljena van snage, sta god, tako da pravni osnov za to placanje otpadne. Od koga ces da trazis povracaj neosnovano stecenog? Od mene, a ne od organa koji je doneo odluku.

Link to comment

Nije odluka ukinuta nego je pojedine lokalne samouprave nisu primenile. Svesno su nas pljačkali.

 

Sada su uhvaćene u nedelu pa od januara planiraju da se usklade.

Edited by Tale
Link to comment

kakvi ste cepidlački namćori i isterivači svojih prava još ćete da predškolske ustanove oterate u bankrot.

Zezaš, je l' da? Čekaj, zakon kaže jedno a oni rade drugo, pritom na štetu mog džepa?

Ja samo iznosim činjenicu. To će morati da plati grad.

Hamlete, po zakonu je to višak para koji se iz roditeljskih džepova prelio u gradsku kasu. Nemoguće da to nije primećeno?
Link to comment
Evo zakona i članova:
 
Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja u članu 159: 

"U budžetu jedinice lokalne samouprave obezbeđuju se sredstva za deo ekonomske cene obrazovanja i vaspitanja dece i učenika koja obuhvata ostale tekuće rashode, a na osnovu utvrđene ekonomske cene iz člana 155. ovog zakona.
 
U budžetu jedinice lokalne samouprave obezbeđuju se sredstva i za: 
1) ostvarivanje delatnosti predškolskog vaspitanja i obrazovanja (poludnevni i celodnevni boravak, ishrana, nega i preventivna zaštita dece predškolskog uzrasta) u visini 80 odsto od ekonomske cene po detetu, uključujući u celosti sredstva za plate, naknade i druga primanja, socijalne doprinose na teret poslodavca, otpremnine, kao i pomoći zaposlenih u predškolskoj ustanovi i ostale tekuće rashode".
 

 

 

Zakon o predškolskom vaspitanju i obrazovanju u članu 50:
 
"Roditelj, odnosno staratelj deteta učestvuje u obezbeđivanju sredstava za ostvarivanje delatnosti predškolske ustanove, čiji je osnivač Republika Srbija, autonomna pokrajina ili jedinica lokalne samouprave u visini 20 odsto od ekonomske cene po detetu, u skladu sa Zakonom".

 

 

 
Prema ceni usluge sa računa (13.332,00) učestvujem sa 65,52%, odnosno 8.735,00 rsd.
 
Po zakonu je trebalo da učestvujem sa 20%, odnosno 2.666.40 dinara, što znači da sam plaćao 6.068,60 rsd više. Svakog meseca.
 
Za 27 meseci sam platio čak 163.852 rsd više nego što je trebalo!
Edited by Tale
Link to comment

neke lokalne samouprave su koristile banditske obracune uzimajuci u obzir primanja po clanu domacinstva, pa u skladu sa tim lupale manje ili vece cifre. lopovcine. vlast je u sustini kao banka, samo izmislis namet, porez, taksu, proviziju i sisas.

Link to comment

evo ovde pricaju o tome, mozda ce moci da se nadju neke korisne informacije

Da, ovaj čovek je pročitao zakone i pokrenuo inicijativu koja je dovela do ovoga.

 

Uspeo je da ministarstvu obrati pažnju a oni samo peru ruke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...