Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

30 minutes ago, mirjam said:

@morgana Hvala na odgovoru. :)

 

Pa dobro, tu su svi izgleda razumni, i banka i notarka. Mozes i da sacekas malo, da se vidi jel ce biti popustanja, za dve, tri nedelje moze ovo i da se privede kraju, hajde da se nadamo. I penzionere mozda ipak puste u nekom periodu malo napolje, pre nego sto se sve ovo i formalno zavrsi.

 

bice sve ok, vjerujem :)

hvala za podrsku.

Link to comment

Mozda nije za ovu temu, ali advokati bi trebalo da znaju ili da makar budu obavesteniji od nas obicnih smrtnika.

 

Dakle, predao sam za ostavinu iza majke 24.1. ove godine, dobio sam obavestenje od Prvog suda 12.3. da ce Predsednik Suda odluciti kom ce notaru da uputi moj predmet, a to se do danas nije desilo, logicno.

 

Pitanje glasi, da li postoji ikakav nagovestaj kada ce Sudovi poceti sa radom tj. kad mogu da ocekuje pokretanje predmeta sa mrtve tacke. Pogotovo sto je ceo slucaj prilicno jasan i nema nikakvih sporova ili komplikovanih situacija.

 

Na sajtu gde moze da se prati tok predmeta pise doslovce...

 

 

09/03/2020        ПОВЕРЕНО ЈАВНОМ БЕЛЕЖНИКУ ЗА САЧИЊАВАЊЕ СМРТОВНИЦЕ дана: 31/01/2020 датум експедовања: 09/03/2020. .
 
Link to comment

Predmet je predat belezniku samo ne pise kom. To sacinjavanje smrtovnice je budalastina kojim beleznik hoce da izvuce jos para od tebe. Kupi smrtovnicu u bilo kojoj knjizari i popuni je sam.
Sto se tice pocetka rada to zavisi od drzave kad bude ukinula ovo nazovi vanredno stanje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Meni je najveci stos, sto notar nece da mi kaze preko telefona da li je predmet kod njega...samo mi treba ta informacija, ne bi cak ni smara "a kad ce doci na red"... dobro, mozda neki drugi put bih :D 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Strani penzioni fond prestao da isplaćuje penziju jer nije dobio potvrdu o životu. Ako penzioner umre, da li naslednici mogu dobiti neisplaćene penzije?

Link to comment

Dokumenta koja bi trebala da omoguće nastavak isplate su poslata hrvatskom fondu ali to sve jako sporo traje plus je bila covid situacija.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Godpođina firma kaput 99%, nije još dobila otkaz jer je na porodiljskom do decembra. Ako bi dotle opet ostala trudna i našla drugi posao, postoji li vremenski period u kom mora raditi u novoj firmi(agenciji paušalnoj npr) da bi ostvarila pravo na trudničko/porodiljsko?

Link to comment

Ako u novoj firmi ima ugovor o radu, a ne o privremenim i povremenim poslovima, ima pravo na bolovanje svake vrste cim se zaposli. Nema veze ko joj je poslodavac. 
Ako razmislja da sama otvori preduzetnicku radnju i ide na bolovanje, to nek zaboravi.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li je moguće učiniti bilo šta kako bi se urgiralo na rešavanju žalbe koju je podneo tuženi još pre skoro 12 meseci?

Moj advokat kaže da drugi stepen ne reaguje na takve urgencije (prvi je Prvi osnovni koji je doneo presudu u moju korist).

Link to comment

Као опција постоји да се поднесе приговор због суђења у разумном року. Вероватно ће бити одбијен, али може да убрза ствари, ако ништа друго предмет исплива на површину из гомиле.

Link to comment

Ali obrati paznju na to da zivimo u Srbiji, pa bi bilo koja urgencija mogla rezultirati ekspresnim ukidanjem presude zbog nekih trivijalnosti. 

 

Edited by Uskebasi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...