Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Jebem mu mater aprsurdna situacija. Tuzena istovremeno vodi jos jedan spor u sudu za koji uredno prima pozive na istoj adresi.

A kako ona dokazuje drzavinu ? Mislim ako ovi moji udju unutra nema nicega njenog da bi ona mogla da kaze e ja sam tu u posedu.

Sa druge strane nije mi jasan njen motiv, ne zivi tu, nema nikakve koristi od toga a i dalje nece da pusti ljude.

Link to comment

 

A kako ona dokazuje drzavinu ? Mislim ako ovi moji udju unutra nema nicega njenog da bi ona mogla da kaze e ja sam tu u posedu.

 

Pa tuzili ste je za iseljenje, valjda ne sporite da ima drzavinu.

A sto se motiva tice, davno sam prestao da trazim logiku po kojoj se ljudi odlucuju za neke stvari koje ih dovode pred sud. Jbg, da nije takvih ne bi bilo posla za nas.

Link to comment

Ja sam u nekoj daljoj rodbini imao takvu situaciju i završila se na kraju međusobnom pogodbom, gde je ova što je zauzela stan ispregovarala kintu od ovih drugih kojima se sve smučilo...

Bilo je bizarnih momenata da su pregovarali a advokatu ništa nisu pričali...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ako ima obračunske listiće, onda ne tužba, nego odmah izvršenje. Ako nema, onda tužba + prijava inspekciji zbog neizdavanja obračunskih listića.

Edited by Ayatollah
Link to comment

ima obračunske listiće

 

izvršitelj?

 

Da, ali ne može da samo ode sa listićima kod izvršitelja, mora neko da formuliše predlog. Najbolje da ode kod nekog od kolega advokata, ovo je jednostavna stvar koja ne bi trebala da zahteva ni mnogo novca, ni mnogo vremena, pod uslovom da poslodavac ima neku imovinu iz koje ona može da se naplati (najbolje pare na računu).

Link to comment

Ako ima obračunske listiće, onda ne tužba, nego odmah izvršenje. Ako nema, onda tužba + prijava inspekciji zbog neizdavanja obračunskih listića.

Kad vec pricate o obracunskim listicima, jel to po zakonu obavezno?Znam veliku firmu koja od januara nije dostavila radnicima obracunske listice, plate redevno isplacene ali ljudi nemaju uvid sta im je placeno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...