Jump to content
IGNORED

Predmeti obožavanja


yolo

Recommended Posts

hm, stvarno nemam nameru da se fajtam, ali znam šta pričam

pri čemu sam već rekla: ako maheem ne podnosi sintetiku kao što je toni rekao da ne podnosi <ne prija mu, pecka, alergičan ili slično> onda nema šta, moraće pamuk pa šta bude

 

ja sam pre nego što su mi oni drugari rekli da probam taj sportski veš i sve ostalo od poliestera isto uvek nosila pamuk

i oznojala bih se vrlo neprijatno, pa se to posle ohladi, pa mi bude hladno

pa se onda opet jače obučem, pa se još više oznojim, pa mi bude gadno hladno

pri čemu se još nekako osećam i "natopljena" znojem

 

pa sam probala ovo njihovo

 

i -- super mi je prijalo!

nema više hladnoće, sve to nekako ispari (naravno da posle mora u veš mašinu, ali to je sasvim druga priča)

i koristim i dan-danas, za sve fizičke aktivnosti

 

priznajem da nisam nikada radila napolju

ali ono o čemu ti pričaš, jesam

 

nije to samo odem u teretanu i nadižem se tegova 2 sata pa se posle lepo istuširam i namirišem

 

kad voziš bicikl po ceo dan, ne možeš da se presvučeš a moraš da praviš pauze

 

kad skijaš po ceo dan, ne možeš da se presvučeš a moraš da praviš pauze

 

kad hajkuješ po planinama i nedođijama, ne možeš da se presvučeš a moraš da praviš pauze

 

kad hajkuješ po švedskoj tundri 7 dana, ne možeš da se presvučeš, moraš da praviš pauze, a moraš i da spavaš u šatoru u istoj toj odeći jer ne možeš da nosiš mnogo stvari u rancu (koji sme da bude do 1/4 tvoje težine) a mora da ti bude toplo (jer su vremenski uslovi vrlo promenljivi, od 20tak stepeni i sunca do oko 0 stepeni i snega i susnežice, a noću uvek manje ili više hladno)

 

 

inače mom mužu koji se nenormalno znoji sam svojevremeno preporučila te poliester-zezalice <isto kao i vama ovde, da je rekao da mu ne prijaju nikom ništa> i oduševio se koliko je bolje

 

 

sve u svemu: svakom svoje, a svako i da iznese svoje mišljenje, samo da bude jasno da to nije nikakvo pomodarstvo, a tek pogotovo nije nekakva čudna ženska fora

Link to comment

@ Hjorton: nisam mislio na tebe, pritisak mi diglo Leia lingerie uletanje. Tvoja iskustva su OK, cenim i postujem, narocito s obzirom na cinjenicu da poslednjih nekoliko godina jednostavno nisam u toku, stvari se menjaju, ali ipak - siguran sam - ne toliko da bih odustao od svoje, da je tako nazovem osnovne tvrdnje.

Proverene u praksi.

Nisam doduse cekirao tundru, ali sam cekirao poprilicno zajebana hladna mora: ona radna mesta koja je Maheem postovao sa sve fotografijama znaju zimi da budu ekstremno zajebana.

Voda sa svih strana, ledena, vetar, talasi, a sve to kao sekundarno: primarno je da sa svim tim oko sebe moras da - radis.

I pri tom sacuvas zivu glavu i sebe u jednom komadu; jbt, tamo nema komada koji je laksi od 100 kila.

 

 

@ Frile: nista licno, nemoj molim te pogresno da me shvatis, ali kad cujem izraz ekstremno vezan za sport ili neku slicnu aktivnost, hvatam se za revolver sto bi reko onaj nemacki kulturtreger  :)

Dovoljno mi je ekstremno sopstveno trudbenicko iskustvo: samospaljivanje u kombinaciji sa izlivanjem amonijaka.

Da na sebi nisam imao pamuk, pocev od donjeg vesa pa do lakseg pamucnog radnog kombinezona (desavalo se u takozvanom tropskom pojasu), odnosno da sam na sebi imao plastiku, bilo kakvu, verovatno bi je dandanas skidali s mene i to u istopljenim ugljenisanim plocicama, onako kako plastika vec izgleda kad se zapali i istopi.

Razlog jeste ekstremno subjektivan, ali to se odnosi i na nacin i izbore u odevanju: vise puta sam ponovio da se radi o pre svega subjektivnom izboru.

Sport i sportske aktivnosti napolju su nesto sto ipak mozes u svakom trenutku da prekines.

Posao ne mozes.

 

Kao zagovornik pamuka, da ne kazem takozvanih prirodnih materijala  :D , moram da pomenem i drugi ekstrem: podrucja vrucina.

Tu zamene pamuku i vuni nema ili barem ja nisam naisao na istu, a trudio sam se: znacilo bi mi da cujem iskustva drugih.

 

 

Edit:

 

kad hajkuješ po švedskoj tundri 7 dana, ne možeš da se presvučeš, moraš da praviš pauze, a moraš i da spavaš u šatoru u istoj toj odeći jer ne možeš da nosiš mnogo stvari u rancu (koji sme da bude do 1/4 tvoje težine) a mora da ti bude toplo (jer su vremenski uslovi vrlo promenljivi, od 20tak stepeni i sunca do oko 0 stepeni i snega i susnežice, a noću uvek manje ili više hladno)

 

Ovde mi nesto nije jasno, od ideje, do organizacije i izvedbe: 3 presvlake za 7 dana je uvek moguce poneti, nije nuzda da se spava u istoj odeci, a odeca u uslovima koje opisujes moze i mora da se kako-tako pere.

Pricam o radnom iskustvu.

Edited by namenski
Link to comment

ok, o opasnostima od vatre na poslu zaista ne znam ništa, i o tome ne bih

 

 

Sport i sportske aktivnosti napolju su nesto sto ipak mozes u svakom trenutku da prekines.

Posao ne mozes.

 

kako koje

npr spomenuti hajk u tundri teško si mogao da prekineš posle 3 dana jer ti je eto dosadilo

(inače neki likovi su bili izgubili neke delove za šator u reci, pa su nekako se odgegali do neke kolibe i pozvali neku službu <a koliba baš i nema mnogo, kao ni signala za telefon> koja je posle došla da ih vozi helikopterom

 

 

 

Kao zagovornik pamuka, da ne kazem takozvanih prirodnih materijala  :D , moram da pomenem i drugi ekstrem: podrucja vrucina.

Tu zamene pamuku i vuni nema ili barem ja nisam naisao na istu, a trudio sam se: znacilo bi mi da cujem iskustva drugih.

 

pa gde vunu na vrućinu :D

 

pamuk je naravno super za vrućinu kad ideš na posao, po gradu, u neko zezanje

 

za sport -- opet poliesterske majice

 

 

 

 

Ovde mi nesto nije jasno, od ideje, do organizacije i izvedbe: 3 presvlake za 7 dana je uvek moguce poneti, nije nuzda da se spava u istoj odeci, a odeca u uslovima koje opisujes moze i mora da se kako-tako pere.

 

1 presvlaku za donji (topli) veš eventualno možeš, više od toga ne

u rancu moraš da nosiš i opremu za kuvanje i vreće i podloge za spavanje i hranu, a ja npr sam mogla da nosim samo 15kg (ne možeš da hodaš 7 dana, svaki dan po 15-20km, i da nosiš težinu veću od 1/4 tvoje težine)

teorijski možeš da propereš u brzoj hladnoj rečici, mada ne vidim svrhu pranja bez makar malo nekog deterdženta koji nemaš

ali čak i da uspeš, osušićeš je na sveti nikad -- hladno je, vlažno je, a i nemaš gde

(inače jednog dana smo kolosalno pokisli a ja nisam imala baš prave kišne nego neke kvazi i skinula sam ih za spavanje <spavala sam samo u donjem vešu> i sutradan morala da obučem ponovo mokre -- :yucky: )

 

Link to comment

Sport i sportske aktivnosti napolju su nesto sto ipak mozes u svakom trenutku da prekines.

Posao ne mozes.

 

kako koje

npr spomenuti hajk u tundri teško si mogao da prekineš posle 3 dana jer ti je eto dosadilo

(inače neki likovi su bili izgubili neke delove za šator u reci, pa su nekako se odgegali do neke kolibe i pozvali neku službu <a koliba baš i nema mnogo, kao ni signala za telefon> koja je posle došla da ih vozi helikopterom

 

Izvini, ali moram da se smejem: ne mozes da prekines, ali moze helikopter da te vadi ako si pogubio delove satora pa jos nema ni telefon signala?

 

 

pa gde vunu na vrućinu  :D

 

:D

Ucio sam od najboljih.

O tome negde drugde, ode topik u bestraga  :)

 

1 presvlaku za donji (topli) veš eventualno možeš, više od toga ne

u rancu moraš da nosiš i opremu za kuvanje i vreće i podloge za spavanje i hranu, a ja npr sam mogla da nosim samo 15kg (ne možeš da hodaš 7 dana, svaki dan po 15-20km, i da nosiš težinu veću od 1/4 tvoje težine)

 

 

To ti mislis.  :sleep: 

 

teorijski možeš da propereš u brzoj hladnoj rečici, mada ne vidim svrhu pranja bez makar malo nekog deterdženta koji nemaš

ali čak i da uspeš, osušićeš je na sveti nikad -- hladno je, vlažno je, a i nemaš gde

(inače jednog dana smo kolosalno pokisli a ja nisam imala baš prave kišne nego neke kvazi i skinula sam ih za spavanje <spavala sam samo u donjem vešu> i sutradan morala da obučem ponovo mokre --  :yucky: )

 

Ovo kao praktican savet: znas, osim deterdzenata, postoje i takozvani sapuni za pranje (ака пераћи сапуни).

Bilo kakvo pranje je bolje od nikakvog, a te starovremske naprave em sasvim pristojno peru i u hladnoj vodi, em ne zauzimaju mnogo mesta.

Obaska sto su, za razliku od deterdzenata, ekoloski mnogo prihvatljiviji.

Susenje je uvek moguce, makar i na rate.

Nisam razumeo sta to nisi imala, sta je pokislo i sta si to morala da obuces vlazno; moje iskustvo kaze da su suve carape najvaznije i da ih u dzepovima uvek treba imati nekoliko pari.

I prati u svakoj pogodnoj prilici da ne bi zafalile.

 

 

Sve u svemu, odosmo u debeli of, bice da se ipak radi o koliko ljudi toliko cudi: tema benigna, kad ono  :) 

Link to comment

namenski sorry sto ti dizem pretisak i narusavam zdravlje :D

nekako mi je delovalo da ne bi trebalo biti toliko tesko zakljuciti bez previse objasnjavanja da ja nisam neko ko se bavi teskim fizickim poslovima pod ekstremnim vremenskim uslovima, i da se moje "iskljucivo" izlaganje i odnosi iskljucivo na sport i rekreaciju.

Link to comment

aj dajte neku ok marku za vezbacku plasticnu majicu.

bas da probam.

 

Ma svaka ti je plastična bolja od pamučne ako se znojiš. Evo ja preporučujem New Balance, uopšte nemam osećaj da je na meni sindža, a suši se u roku od odmah.

Link to comment

aj dajte neku ok marku za vezbacku plasticnu majicu.

bas da probam.

Za početak nike outlet, kupi neke majice koje imaju dry-fit etiketu.

Sada tu ima debljih za kontaktne™ sportove a imaš i za one nesportske :)

Meni je nekih 4-5 godina nepojmljivo™ da idem na sport bez "plastike".

Lagano, diše, propušta znoj, odmah se suši.

Razumem "odbojnost" ka sintetici ali ovi materijali nemaju veze sa sintetikom koja je nekada korišćena za fiz.aktivnosti.

Link to comment

aj dajte neku ok marku za vezbacku plasticnu majicu.

bas da probam.

 

sta ce ti plasticna majica, osim ako ne trcis napolju po ladnom?  

vjezbam u pamucnoj iz dva razloga: pod 1, znoj koji se ocrtava mi dodje ko trofej, da vidim i da se vidi da sam radila, a pod 2, tegovi mi isklizavaju iz znojavih ruku, pa ruke brisem o majicu, nekad i lice (o majicu, ne ruke). draj fit tu ne pomaze. znam, postoji i peskir, al ne nosim, posto sam seljanka. pamucna moze posle treninga i da se iskuva na 90. 

Edited by darling
Link to comment

pa da probam cisto.

mislim, prilicno se znojim buduci da bilderana nema neku super provetrenost.

prosetacu i videcu jel ima neka NB ili najke povoljna. ne davam vise od 15tak 20 evra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...